Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Küçük Şehrin Büyük Derdi! 

Cumhur Bandakçıoğlu

Küçük Şehrin Büyük Derdi! 
  31 Mayıs 2019

          Küçük Şehrin Büyük Derdi! 

          Bitmek bilmeyen bir ün ve sevdanın mirasını yemektedir günümüzün Boluspor’u.  Çok kısıtlı bütçelerle yıllarca Türk futbolunda söz sahibi olmuş kendine has ayarlarıyla, Küçük Şehrin Büyük Öyküsü olmuştur. Açıkçası, modern zamanlar ve para kaynaklarının bolluğu Boluspor’a yarmamıştır. Ne zaman Adidas ulaşılabilir bir marka haline gelmiştir, Boluspor’un da başarı karnesi gerilemeye başlamıştır. Ne zaman Antalya’da kamp modası başlamıştır, Boluspor’un marka değeri düşmeye başlamıştır. Ne zaman ki, 20 kişinin üzerinde yönetim kurulları oluşmuştur, Boluspor’da yönetsel sıkıntılar etkin olmuştur. Ne zaman ki siyaset el altından kulübe direkt olarak müdahil olmuştur, Boluspor mazi de hoş bir seda olarak kalmıştır.  

        30 Mayıs da Boluspor Kongresi vardı. Sürecin başından beri mevcut Başkan ve Yönetim net bir duruş sergilemedi. Aidat borçlarını ödemeyenlerle ilgili olarak oy kullanamayacaklarına dair bir haber, kongreyle ilgili en önemli konu oldu. Ben de bu işe takıntılıyım! Eğer sen aidat toplamak istersen bunu yaparsın. Üyelerine en ufak bir çağrı yapmazsan ve de sonrasında üyelikler silinecek dersen iyi niyet konusunda sorgulanırsın. 

          Cağsu Hastanesi sahibi Sn. Cavit Demir günler öncesinde adaylığını açıkladı. Açıkladı açıklamasına ama, o da Yönetim Kurulu’nu açıklamadı. Neyse ki kongreden bir gün sonra yönetim kurulu listesini gördük. Karşısına cılız birkaç dillendirmenin dışında herhangi bir aday da çıkmadı. Mevcut başkan ve yönetimin kafası oldukça karışıktı. Aylardır bir karar veremediler. Tek verdikleri karar kongrenin ertelenmesiydi. Sonuç olarak kongre istedikleri şekilde ertelendi. Belediye Başkanı’nın kongre yapılmalı yönündeki çağrısı da havada kaldı. Aralarında bir kopukluk oldu. Boluspor için büyük bir zaman kaybı. Büyük bir borcun olduğunu da hepimiz biliyoruz. 

         Belediye batık, Boluspor batık, Bobes batık, Paranın Kalbi Bolu şirketi batık, İş adamları borçlu! Vatandaşın maça verecek parası yok! 

         Bu durumda geriye tek bir argüman kalıyor; Yönetimlerde Para Her Şeyi Çözmez! Bu argümanı kanıtlayabilen Boluspor’u başarıya ulaştırma şansını yakalar. 

                                                        Cumhur Bandakçıoğlu 

   

   

   

   

   

   

   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Dünyanın her tarafından öğretmenler insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak