Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Kaldığımız yerden devam!

Cumhur Bandakçıoğlu

  30 Haziran 2010

       Yaklaşık 20 gündür yazılarımıza ara verdik. Açıkçası düğün dernek öncesi yoğunluğun sonrasında da bu kadar olacağını tahmin etmemiştim. Bir koşturmacadır gidiyor. Bu koşturmacanın, sektörümüzdeki yeni sezon başlangıcı olan 21 Haziran tarihine de denk gelmesi, yazılarıma ara vermeme sebep oldu.

       Dönelim Bolumuz'a; ülke genelinde mevsim normalleri üzerinde devam eden yağmurlar Bolumuz'a, dolayısıyla belediyemize ciddi anlamda sıkıntı vermekte. Görünen o ki, Bolu'nun kanalizasyon alt yapısı artık kaldırmıyor. Bolu için ivedi şekilde yeni bir projelendirme yapılması şart. Bununda Türkçesi, Bolu'yu zor ve zahmetli günler bekliyor. Bu felaket boyutundaki sıkıntıları ise Bolu Basınında çıkan haber ve fotoğraflarla eğlenceye dönüştürebiliyoruz. Bolu Olay'da 'Venedik Tatili Bedavaya Geldi' haber başlığı ile Bolu Gündem de çıkan 'Bolu Ovası Sulama Birliği Başkanlığı'na ait resim gerçekten harika.

       Belediye Başkanımızla düğünümüz sebebiyle aramızda sıcak bir yakınlaşma olsa da, biz yine Bolu ve belediyemizi ilgilendiren konularda inandığımız doğruları burada yazmaya devam edeceğiz. Evet, Anıtpark ve Hükümet Meydanı birleşmesi, iyi projelendirmeyle Bolu'ya güzel bir meydan olarak dönebilir. Fakat heykelin arka kısmına yapılan ve Bolu şehir içi trafiğinin ana kavşaklarından biri olan göbek bırakın mühendislik bilimiyle, göz kararıyla bile ciddi sorunları ortaya çıkartacağını şimdiden göstermekte.

       Eğer gücünüz yetiyorsa, benim bildiğim İstanbul Topkapı'da ve İzmir Konak'ta bulunan mevcut yolun yer altına alınmasıyla oluşturulan meydanlar gibi bir meydan yapılması eğer maddi güç yetmiyorsa da trafik akışının daha rahat olabileceği bir yol düzenlemesi yapılması gerekmektedir. Aksi durumda ileride Başkanı ciddi eleştirilerle karşı karşıya kalacağı şimdiden gözükmektedir.

       Abant Zırvaları
       Bilderberg özentisi toplantımız bu yıl yine gündeme bir vali demeciyle düştü. İsmet Paşa'nın yaveri olamayacak birisinin çıkıp paşa hakkında cart-curt sallaması toplantının zirveden zırvaya dönüşmesinin, katılımcılardan bir kişinin de bu cart-curta ses çıkarmaması, zirvenin şıracı bozacı formatına geldiğinin göstergesidir.       Bolu Valisi'nin toplantının yapıldığı ilin valisi olduğu için bu toplantıya katılması normal karşılanabilir ama, Kırklareli Valisi'nin bu toplantıya katılmasının gereğini anlamış değilim. Toplantıyı düzenleyen kurum veya kuruluşun daha ince eleyip sıkı dokuması gerektiğine ve toplantının şıracı- bozacı mantığından daha geniş kitlelere kucak açmasının çok daha faydalı olacağına inanıyorum. Format da kesinlikle bir değişiklik yapılmalı bu haliyle ülkeye faydadan çok zarar vermektedir.
       Onuncu Yıl Marşı'na dil uzatanlara ise diyebileceğim tek şey; kan testi yapılmalıdır.

        Boluspor ve Populizm,
       Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Bolu'daki spor basını Boluspor hakkında yine popülizm yapmaya başladı. Gazete arşivlerinde geçen yılın bu dönemine bir göz atarsak üç aşağı beş yukarı aynı türden haberleri görürüz. İlk 6'yı şimdiden Boluspor'a garantilediler. Emin Ağabeyimiz, Boluspor yöneticiliğinde ciddi tecrübeleri olan bir başkan. Kendisinin bu popülist yaklaşımlara mesafeli olacağını biliyorum. Bu vesileyle Boluspor'a yeni sezonda bir kez daha başarılar diliyorum.

  • Metin SAKARYA1 Temmuz 2010 . 09:30

   Sevgili cumhur merhaba,nerden başlasam bilmiyorum bolumuzun o kadar eğri yeri varki doğrularınıda göremiyoruz artık.eski cici taksinin ordan alt gecitle birleşen bir yol yapılmış.ankaradan getirdiğim her misafirime bu yolu anlatmak zorunda kalıyorum.karadeniz fıkrası gibi. yine biraz ilerde 50. yıl önünden gelen yol E5 in altından gecen alt gecit allah aşkına bırak bi sehirde köylerde bile böyle bi alt geçit varmıdır merak ediyorum..Yazmıcam daha ABANTI, Bolusporu sinirim bozuldu.Hoşçakal..

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Egemenlik kayıtsız ve şartsız milletindir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak