Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Beni bu havalar mahvetti !

Cumhur Bandakçıoğlu

  26 Nisan 2011

  Beni bu güzel havalar mahvetti.
  Böyle havada istifa ettim
  Evkaftaki memuriyetimden.
  Tütüne böyle havada alıştım.
  Böyle havada âşık oldum.
  Eve ekmekle tuz götürmeyi,
  Böyle havalarda unuttum.
  Şiir yazma hastalığım,
  Hep böyle havalarda nüksetti.
  Beni bu güzel havalar mahvetti.

   

  Orhan Veli üstadımız ne güzel döktürmüş. Neresinden bakarsanız ders niteliğinde bir şiir!

  Malumunuz memleketimizde de seçim havası tam gaz ortalığı sarmış durumda.
  Yerel basın haberlerine baktığımızda, ilçe ve köy çıkartmaları, dernek esnaf dolaşmaları hemen hemen bütün partililerin ve adayların gündemini dolduruyor.

  AKP Göynük'te, CHP Mengen'de, MHP Bolu Pazarı'nda! Herkes gösterilen ilgiden son derece memnun! Gönüller fethediliyor. Dualar alınıyor.

  Gücümüzü milletten alıyoruz, Halkımızın hizmetkârıyız, Halka hizmet hakka hizmettir. Yumruğumuzu Bolu için masaya vuracağız.. Yürü be... Benzer  türden bilindik söylemler havada uçuşuyor.

  Özünde tek bir amaç var. AKP için 3 milletvekili çıkarmak. CHP ve MHP için bir milletvekilini kapmak. Gerisi teferruat! Milletvekili adayları ve siyasi partilerin il teşkilatlarının elinde Bolu ile ilgili herhangi bir proje yok. Halka verilen mesajlar sadece iktidarı davamı gerekliliği ve iktidarın artık ülke için bir çözüm üretemediği yönünde. Özünde söylenen, 'Ankara'nın taşına bak gözlerimin yaşına bak'!

  Seçmen kanadına bakarsak onlarda 4-5 yılda bir kapılarına gelen bu fırsatı daha doğrusu hatırlanmayı genelden çok özele çekiyor ve şahsi dert ve sıkıntılarının çaresine çözüm arıyor.
  Benim gözümse Bolu için projeleri arıyor!  Hani Cenabı Hak da olmasa Bolu'ya bakacak kimse yok. Kışın birkaç defa indiriyor da rahmetini, memleket hatırlanıyor.

          Piyasa Hocaları ve Boluspor!

  Boluspor'da son haftalarda yaşanan düşüş, uzun zamandır tartışmalı bir isim olan Teknik Direktör Levent Eriş in istifasıyla yeni bir boyut kazandı. Spor kamuoyumuz (Aslında basınımız) hemen yeni teknik direktör arayışına geçti ve piyasa hocalarının isimlerini bir bir dökmeye başladı. Yıllardır aynı terane ile cilalanmış isimlere binlerce liralar dökülüyor ve sonuç hep hüsran oluyor. Boluspor'un kendi geçmişinden bir dolu isim kenarda dururken ve hizmet etmeye hazırken, bu piyasa hocalarına hala pirim verilmesi anlaşılır gibi değil!

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Medeniyetin emir ve talep ettiğini yapmak insan olmak için yeterlidir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak