Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Aday adayı olmanın dayanılmaz hafifliği

Cumhur Bandakçıoğlu

Aday adayı olmanın dayanılmaz hafifliği
  15 Mart 2011

      Ülkemiz bir seçim sürecine daha girmiş bulunuyor.  8 yıllık güçlü AKP iktidarı bir kez daha milletin teveccühüne sahip olmak isterken, muhalefet partileri iktidara yürüyüş adı altında seçime hazırlanıyorlar. Doğruluk payı ne derecedir bilemiyorum ama mevcut anketler AKP'nin bir kez daha sandıktan çıkacağına işaret etmekte.

     Muhalefetin ciddi politikalar üretmekte zorlanması ve Türkiye gerçeklerini halka anlatamaması, birazda halkın gerçeklerden kopuk yaşaması mevcut durumu, yani iktidarı önde gösteren anketlerin nedeni olarak gösterilebilir. Resmi rakamlarda nüfusun yarısından çoğu yoksulluk ve açlık sınırının altında yaşaması ve hali hazırda ülkeye yöneten partinin tekrar en güçlü iktidar adayı olmasının yorumunu sizlere bırakıyorum.

      Ülkemiz gerçekten çok enteresan bir seçime sahne olacak. Tarihte görülmemiş şekilde iktidar partisinden aday adayı olma yarışıyla karşı karşıyayız. İnanıyorum ki başta Sn. Başabakan ve AKP üst düzey yöneticileri de bu durum karşısında şaşkınlık içersindedirler. Öyle ki, bir önceki seçimlerde sıralamaya bile girememiş birçok aday, tekrar milletvekilliği için görevinden istifa ediyor. Özellikle hali hazırda devlet memuru olup görevlerinden istifa eden hiçte küçümsenmeyecek bir kitle bulunmakta. Ve bu kişiler içinde sıralamaya bile giremeyecek olanların sayısı da oldukça yüksek.
      İşte bu durumda akla şu sual geliyor; acaba bu kişiler aday adaylıklarıyla iktidara olan bağlıklarının derecesini gösterip, seçilmeyeceklerini bilerek, seçim sonrasında mevcut memuriyetlerinden daha üst memuriyetlere geçmek, ya da daha farklı makamlara ulaşmak için mi bu sürece dâhil oluyorlar?

       Açıkçası bu durum beni hiç şaşırtmaz. Çünkü bu ülkenin büyük çoğunluğun vatan millet sevgisinden daha çok kendisini sevdiğini düşünüyorum ve ÖNCE VATAN vurgusunun artık çok uzaklarda kaldığını düşünüyorum.

      Her ne kadar bu ilgi iktidar kurmayları tarafından hoş karşılansa da, onlarda bu sempatinin ve ilginin altında sadece AKP sevgisi ve memlekete hizmet amacının yatmadığını gördüklerini zannediyorum.

      Ve yeni vekil adaylarımızı gerçekten merak ediyorum. 

                                                                 Cumhur Bandakçıoğlu

  • kenan candamar16 Mart 2011 . 12:48

   Evet bir Bolulu olarak geçmişe bakıyomda  hizmet için aday adayı olan kimseyi göremedim.Benim gibi  düşünmeyen varsa örnek versin bizde doğruları görelim ona göre oy verelim (Belgelerle olursa daha inandırıcı olur.)
  • sadri karadenizli16 Mart 2011 . 12:46

   Hizmetmi Korkmakmı Halktan kaçmakmı bana iki tane bunları yapacak aday adayı gösterin anlınızdan öpeyim sizi.
  • Cumhur Bandakçıoğlu16 Mart 2011 . 12:34

   Yorumlara istinaden; Ben iktidara yalakalık olarak nitelemedim. Ben kişisel menfaatin daha ön planda olduğu kanısındayım. Ciddi bir komedi yaşandığı konusunda ısrarlıyım. Bu milletimizin değişmez bir karakteri. Bu döneme ait bir durum değil.
   Bolu için diğer siyasi partilerdeki adaylıkların Bolu gerçeğinden kaynaklandığını zannediyorum. Sinek vızıltıları için buraya mesaj atılmaz   Halka Aptal demedim. Sadece resmi rakamlarda belirttiğim durum söz konusu (Bkz TUİK) Bu da dünyanın her yerinde sorgulanır. Sadece biat kültüründe sorgulanmaz. Yok, bizzat ekonomik gerçeklerin içinde yaşadığım konusunda emin olabilirsiniz. Hatta sizlerin tahmin edemeyeceği kadar mevcut iktidarın önemli noktalarına ve derin sempatizanlarına yakın bir kişi olarak, aday adaylığı konusundaki görüşümün birçok AKP li tarafından da benzer yönde düşünüldüğünü biliyorum.
  • elbette16 Mart 2011 . 10:11

   Bir kere mevcut durumu halkın aptallığına bağlamak sizin geleneksel alışkanlığınız. Ben kimsenin niyet sorgulayıcısı değilim. Kimsenin de başkalarının niyetini sorgulamasını kabul edemem.
   Halk kimin vatanperver kimin de menfaatperver olduğunu çok iyi görmüş ve lafa değil icraata oy vermektedir. Türkiye uçurumun dibinden alınmış ve tekrar kendine güvenen, dünyaya "Ben varım!" diyen özgüvene sahip, Krize inat en hızlı toparlanıp ilerleyen bir ülke haline gelmiştir. Gerçeklerden kopuk yaşayan halk değil sizsiniz. Size ters yola giren Karadenizlinin radyodan "ters yola girmiş biri son hızla devam etmektedir" anonsunu duyduğunda "ne biri, hepsi! hepsi! fıkrasını hatırlatırım.
   Selamlar...
  • Cumhur B.'ye16 Mart 2011 . 01:06

   Cumhurcum gümbür gümbür geliyo AKP.Artık bu tür yazılar onlar için sinek vızıltısından öte birşey değil :D
  • bahtiyar kandemir15 Mart 2011 . 22:16

   CHP eski genel başkanı Deniz Baykal bir demecinde;" Altı okun modası geçti. Altı oku ninemin duvarda asılı resmi gibi görüyorum!" demişti. Eee Atatürk devrimine, altı oka sahip çıkmazsan ebedi muhalefet kalırlar, milletvekili adayıda zor bulurlar.
  • BİRİSİ15 Mart 2011 . 20:34

      Sayın Bandakçıoğlu;İktadar partisinin bu kadar aday adayı karişısında şoke olmuş gibisiniz. Bu aday adaylarını iktidara yalakalık olarak görüyorsunuz iyi güzelde diğer siyasilerin aday bulmakta zorluk çekmesinin sebebini nasıl açıklayacaksınız, hizmetten kaçmak mı? Halktan kaçmak mı? Hezimetten korkmak mı?

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ben icap ettiği zaman en büyük hediyem olmak üzere, Türk Milletine canımı vereceğim.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak