Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Acil eylem gerek!

Cumhur Bandakçıoğlu

  19 Temmuz 2011

        Yoğun iş temposunun vermiş olduğu yorgunluk nedeniyle yaklaşık üç haftadır köşemizde olamadık. Araya zaman girdikçe yazmakta zorlaşıyor. Neyse bugün kafamızda yer eden önemli bir kaç konuyu netleştirdik ve köşemize döndük.
        Geçtiğimiz 3 hafta içinde iki defa Bolu'ya uğradık, her iki ziyaretimizde birer günlük ziyaretti.
         Bu kısa ziyaretlerde Bolumuzun nabzını tutmaya çalıştık. Seçim bitmiş, geçim başlamıştı!
  Seçim sonuçlarında AKP'nin gol yemesi ise hala sokaktaki güncelliğini koruyordu.
  Bu durumu Bolu'nun şehirleşme konusunda ve birçok konuda geri kalmasına bağlayanların sayısı oldukça fazla.
         Yani daha açık söylemek gerekirse işi Alaaddin Başkan'a ihale edenler bir hayli fazla ve 3. dönemin kendisiyle olmayacağı kulaktan kulağa dolaşmakta.

        Bende bu köşede yıllarca kendisini eleştirmiş bir kişi olarak önümüzdeki 2,5 yıllık dönem içinde Bolu'da ciddi değişiklikler olmadığı takdirde Başkanımızın işinin zor olduğuna inananlardanım.

         Bu sebeple birkaç acil eylem planının kendilerine sunuyorum.

  1- İzzet Baysal heykelini bulunduğu yerden kaldırıp, Atatürk Bulvarı'nın başlangıcına İzzet Baysal Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nin batı köşesine konması. (Çok daha anlamlı olacaktır) Heykelin etrafına modern şelale formatında bir havuz. (Kesinlikle yapay kaya formatında değil.)
  2- Yıkılan belediye dükkânlarının bulunduğu alanda ortaya çıkan stadion kalıntılarının temizlenmesi ve etrafının yeşillendirilmesi.
  3- Anıt Park ve Hükümet Meydanı'nın bir an önce bir şeye benzetilmesi!
  4- Belediye Meydanı'nda Belediye dükkânlarının karşısında bulunan eski dükkânların restrasyonu.
  5- İzzet Baysal 50.Yıl Ortaokulu'nun köşelerinden kesilen duvarların yerine yapılan yeni duvarların mevcut duvarlarla uyumlu hale getirilmesi.
  Yukarıda sayılanlara benzer birçok şey sıralanabilir. Bu arda İsmet Paşa Caddesi'nde belediye dükkanlarının üstüne kat çıkılması da oldukça kötü. Yani şehircilik adına tam bir cinayet!

         Gelelim Boludağı'na;  Boludağı alış veriş merkezinde sona geliniyor. Türkiye'nin en büyük yol üstü AVM'si yakında açılacak. Burası içinde bazı eleştiride bulunmuştum. Yapılan eserin mimarisinin doğayla bütünleşen bir mimari olması gerektiğini hep vurgulamıştım. Keşke biraz daha ahşap veya ahşap görünümlü yapı malzemesi kullanılsaydı. Doğanın ortasında bir taş yığını olarak yerini aldı. Hele hele üst geçitler tam bir fiyasko, hem adeta emanet gibi duruyor, hem de tesisin görüntüsünü kesiyor. Keşke alt geçit olarak yapılabilseydi. Ne diyelim. Hayırlısı olsun!
   
        Atilla amcamızı son yolculuğuna uğurladık
       Geçtiğimiz hafta Hak'kın rahmetine kavuşan çok sevgili arkadaşım Okan Demircioğlu'nun babası Atilla Demircioğlu'na Yüce Allah tan rahmet, Demircioğlu ailesine başsağlığı diliyorum. Atilla Amca şahsına münhasır iyi bir insandı. Böylelikle yakın çevremdeki 2. Atilla da bu hayata veda etmiş oldu. Atilla Amca'nın benden bir isteği vardı. O isteğini hazırlamış olsam da kendisine ulaştıramadım. Umarım beni affeder.

       Resim: Hv. Pilot Binbaşı Atilla Demircioğlu 1974

        Beşiktaş sevgimin altında Sinan abi vardı
         Daha önce köşemde birkaç kez ismini zikrettiğim ve bu sebeple bazı eski arkadaşlarından mail alıp kendisiyle kontak kurdurduğum Sinan Alayoğlu benim çocukluğumun futbol idollerindendi. Kendine olan hayranlığım ve sevgim, O'nun Beşiktaş'a transfer olmasıyla birlikte beni de Beşiktaş sempatizanı yapmıştı. Sinan Abimiz'e de Yüce Allah tan rahmet diliyorum.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Büyük İnsanlar, bütün acılara şikâyetsiz katlanırlar.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak