Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

BOLU 1405

Cumhur Bandakçıoğlu

BOLU 1405
  19 Mart 2016

          BOLU 1405       

           Bir 18 Mart'ı daha geride bırakmış bulunuyoruz. Şüphesiz ki, Çanakkale Muharebeleri, Birinci Dünya Savaşı'nın en büyük ve en önemli cephesidir. Rus İmparatoru I Nikolay'ın literatüre soktuğu ve Ekonomik olarak Avrupa'nın mali kontrolüne girmiş ve art arda gelen savaşlarla kaybedilen topraklar sebebiyle Hasta Adam olarak nitelendirdiği, Osmanlı İmparatorluğu'na vurulacak son darbeyle tarihe gömülme eylemidir. Bu kanlı ve kirli savaşı planlarken göz ardı ettikleri ise Türk Milleti'nin tarihi olmuştur. Bu unutulan tarih Çanakkale'yi yedi düvelle dar etmiştir.
         Günün moda deyimiyle Çanakkale Ruhu'dur. "Çanakkale Ruhu" hiç bir siyasi düşüncenin kendisine propaganda malzemesi yapacağı ve de yapabileceği bir slogan değildir. Çanakkale Ruhu, bundan 101 yıl önce Vatanı, Bayrağı, Namusu, Taşı ve Toprağı için gözlerini kırpmadan ölüme koşanların yazdığı kahramanlık destanıdır. Evet, bu ruhun en büyük harmanlarından bir tanesi de yüce dinimizdir ama bu bedeli ödeyen ve Çanakkale'de bu topraklar için kanlarını döken Gayri Müslim vatandaşlarımızı da unutmak ve de görmezden gelmek asla kabul edilemez.
          Bu muazzam savaşta gözünü kırpmadan " Bu topraklar için toprağa düşen "Bolu ve Düzce den 1405 tane vatan evladı bulunmaktadır. Bu öyle yaban atılacak bir rakam değildir. Savaşta en çok şehit veren bölgelerin başında olup, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşlarında Bolu ve Düzce, nüfus yoğunluğuna göre en çok şehit veren şehirdir. Benim yazılarım sürekli olarak takip eden ve beni her zaman onurlandıran değerli büyüğüm Sn. Erkan Lütfü Gökçe'nin samimiyetle üzerine düştüğü gibi, TBMM'nin Bolu'ya Kahramanlık Madalyası vermesi gerekmektedir. Başta Meclis deki temsilcilerimiz olmak üzere Bolu kamuoyu bu gerçeğin takipçisi olmalı ve Bolu'ya hak ettiği onuru kazandırılmalıdır. Başta kendim olmak üzere, 12. Yüzyıldan beri Türk Bayrağı dalgalanan ve işgal görmediği için rahat ve umursamaz olarak nitelendirdiğim memleketim insanının gerektiğinde vatanı için ne kadar fedakar olabildiği gerçeğini bizlere hatırlattığı için Erkan Lütfü Ağabey'e bir kez daha teşekkür ederim.
         Batı Roma'yı, Doğu Roma'yı tarihi gömmüş bu ırk, bu millet elbette ki her zaman namlunun ucunda olacaktır. Tıpkı bugün olduğu gibi. Bu zor günlerden çıkışın reçetesi; Çanakkale Ruhu'dur. 5 kıtayı görmüş, birçok ülkede yaşama şansını yakalamış bir kişi olarak bütün içtenliğimle söylüyorum; Her türlü olumsuzluğuna rağmen VATANIMIZ gibisi yok. Bugün büyük bir oyunun içindeyiz. Maalesef geleceği iyi okuyamadığımızı ve günlük çıkarlarımızın kurbanı olduğumuzu çok acı bir şekilde yaşayarak öğreniyoruz. Acı ama gerçek, Bolumuz bile bugün gizli ve bilinçli bir şekilde yapılandırılan bir işgalin altındadır. Genetik yapımız açık ve net olarak değiştirilmektedir.
          Sabahattin Ali'nin dediği gibi, "Pencere'den baktığınızda güneşi esirgemiyorsa gökyüzü sizden, birileri yaşadığınız günlerin bedelini ödediği içindir!" Evet, 101 yıl önce bizler için hayatını kaybeden dedelerimizi minnetle anıyoruz. Onlara dua ediyoruz. Peki, 101 yıl sonra bizlerin torunları acaba bizleri minnetle anabilecek mi? İşte cevabı verilmesi gereken tek soru budur.
                                                       Cumhur Bandakçıoğlu 
   

  • Emin Bolu21 Mart 2016 . 20:37

   Cumhur beyin yazdıklarına bütün kalbimle katılıyorum.Akrabası olduğum Lütfi Erken Gökçe Abi'm ile ilgili olarak da eksik kalan bilgileri tamamlayayım.Kendisi,dedesi TAHIR YÜKSEL ÇANAKKALE ve Kurtulış SAVAŞLARINA katılmış istiklal madalyası sahibidir.
  • lütfi erkan gökce21 Mart 2016 . 01:45

   Şahane bir yazı "101 yıl sonra bizlerin torunları acaba bizleri minnetle anabilecek mi? İşte cevabı verilmesi gereken tek soru budur."

      Sabahattin Ali'nin dediği gibi, "Pencere'den baktığınızda güneşi esirgemiyorsa gökyüzü sizden, birileri yaşadığınız günlerin bedelini ödediği içindir!"
  • aydın koroglu21 Mart 2016 . 00:05

   tespıtınız çok doğru maalesef Turk halkı her turlu mahvetılmenın yollarıyla hırpalanmaktadır bunlar cereyan eden terör ve ölum hadıselerı bır tarafa dığer yönden nesebı bozulma tehlıkesı almış yurumüştür. Tum bunlar uluslar arası planların ve yerlı işbırlıkçilerının marıfetıyle yapılmaktadır dilerızkı halkımız bu planlara yınede yapısında bulunan ÖZ duygularıyla uzak kalabılmeyı seçeçektır.
  • aydın koroglu20 Mart 2016 . 23:28

   çok haklısınız maalesef Turkler yozlaştırıldı çeşıtlı proğramlara alet edilerek ve şimdı dediğiniz plan uygulanmakta ve halkımızın nesebı bozulma planı başarı ile uygulanmaktadır aynı zamanda halkın bırbırıyle olan güzel davranışları tamamen ortadan kaldırılarak bilinçsız bır toplum halıne getırılerek tum ahlaksız eylemler rahatlıkla bıreylere yaptırılmaktadır büyün bunlara ızın verenler manı olmayanlar en buyuk suçludurlar
  • Aykut Seğmen19 Mart 2016 . 23:11

   Cumhur Bey yazınız çok güzel tebrik ederim.Özellikle"Bugün büyük bir oyunun içindeyiz. Maalesef geleceği iyi okuyamadığımızı ve günlük çıkarlarımızın kurbanı olduğumuzu çok acı bir şekilde yaşayarak öğreniyoruz. Acı ama gerçek, Bolumuz bile bugün gizli ve bilinçli bir şekilde yapılandırılan bir işgalin altındadır. Genetik yapımız açık ve net olarak değiştirilmektedir."bölümü tüm ülkemiz için geçerli gerçek bir tespit.
  • nejdet uçak19 Mart 2016 . 23:05

   VATANINI BAYRAGINI VE TOPRAGINI SEVEN İNSANSIN.DBOLUYA SAHÜPLENDİGİNİZ İCİN SİZİNLE GURUR DUYUYORUM SAYGILAR.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Çok söyleyen değil, çok iş yapan yöneticeye muhtaçsınız.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak