Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Deftere yaz
 • 36420m.celık15.10.2018 11:04

  Sn Alagözoğlu Bolunun Sesi Gazetesinin Yeni Konsepti çok hoş olmuş. emeği geçene ve Yenilikleri davet edenlere Teekkürler

 • 36417Protesto14.10.2018 08:05

  Zevkle okuduğum ve bazen yorum yazdığım bu gazete ve bu sayfa Bolu ve ülke sorunlarının tartışıldığı platform olmaktan çıktı.Üniversitede kişişel kin ve hırsı olanların arenası haline geldi.Bu nedenle bu sayfa geniş kitlelerin ve sorunların platformu olana kadar sayfayı ve gazeteyi okumaya ara veriyorum.Saygİlacı mla. ..

 • 36416Protesto14.10.2018 08:05

  Zevkle okuduğum ve bazen yorum yazdığım bu gazete ve bu sayfa Bolu ve ülke sorunlarının tartışıldığı platform olmaktan çıktı.Üniversitede kişişel kin ve hırsı olanların arenası haline geldi.Bu nedenle bu sayfa geniş kitlelerin ve sorunların platformu olana kadar sayfayı ve gazeteyi okumaya ara veriyorum.Saygİlacı mla. ..

 • 36415adalet 13.10.2018 20:57

  Yalan söyleyenler, iftira edenler, ancak Allah’ın âyetlerine inanmayanlardır. İşte onlar, yalancıların tâ kendileridir.) [Nahl 105) Bir kimse, bir mümin hakkında olmayan bir şey söylerse, iftiraya uğrayan kimse, onu affedinceye kadar, Allahü teâlâ onu Cehennemde bırakır.) [Ebu Davud)

 • 36414Fetöcüler aramızda 13.10.2018 20:23

  O met eylediğin rektör yardımcısı üniversite de öğrenci döven birisi. Daha sonra da öğrenci bali içmişti diye kendini savunan ve haklı çıkaran birisi. Aslında öğrenci bali filan içmemiş sınav kağıdına itiraz etmişti. O meşhur rektör yardımcısı çocuğun üstüne atılık, altına alığ, göğsüne oturup çocuğu tokatlayan birisiydi. Gelecekte rektör olacam diye atmadığı takla kalmadı ama Allahın ilene bakıntki rektörlük seçimleri kaldırıldı. Rektör olucam diye ne işler yapmadı neler yapmadı. fakültesinin o hale gelmesinin nedeni odur. O daha bölüm başkanıyken alanacak araştırma görevlilerine sınav sorularını veren biriydi. Aynı alışkanlığı öğretim görevlisi alımında da yaptmıştır ama Aldığı öğretim üyesi fetöcülükten atılmıştır. Öğretim üyelerini doçentlik jurinizde ben olacağım diye tehdit eden bir zavallıdır. Böyleleri her kılığa girer. Karınları aç olduğu gibi beyinleri de açt

 • 36413Hayri bey 13.10.2018 17:54

  Rektör ve rektör yardımcısı yargılanıp beraat etmedi. Dava hala teymiz de sürüyor devam ediyor. Onu ilk etapta aklayanlar kendileri gibi fetöcü olanlardı ama yukarıdan kurtuluş yok.

 • 36412Bak sen şu imparatora 13.10.2018 17:35

  vay be demek biz başka dünyda yaşıyoruz birisi çıkmış mehmet baharı ve rektörü met ediyor. Rektörün akedemisyenliği şüpheleli, profesörlüğü şüpheli ve şaibeli. Mehmet baharın dergi kurduğu ve yayınlar yaptığı denizlideki dergi tamamen fetöcülerden olştuğu için hepsi tutuklandı. Mehmet bahar ancak afrika dergilerinde yayın yapar. yaınları orda çıkar. Madem o kadar başarılılardı da neden ünüversitenin başarı sırası artmadı. Bu ikiside çocuklarını fetö okullarına göndermiştir ve beş kuruş parada vermemiştir. Karşılığında menfaat temin etmişlerdir. Cumhurbaşkanı çocuklarınızı onların okullarından alın dediği halde rektör son güne kadar çocuğunu almamış sadece son hafta çocuğunu ordan alıp devlet okuluna vermiştir. Rektör hangi liseyi, hangi üniversiteyi hangi bölümü okumuş onu sen bana söyle. Gözlerin kapalı soruları alt alta işaretlesen onun bitirdiği gölüme girersin. Sen sor bakalım

 • 36411Selami 13.10.2018 11:27

  Eğer üniversite olmasa bolu’da her şey güllük gülistanlık. Bolu nedense bu üniversiteyi çok sevmedi. Eski rektör yargılandı ve beraat etti. Mehmet Bahar yagılandı ce beraat etti. Her ikisi de akademik olarak oldukça başarılılar. Her ikisine de saygı ce selamlar. Bütün akademisyenlerimiz bu hocalarımız kadar başarılı olsa dünyada dereceye girer üniversitemiz. Ayrıca üniversitemizde en başarılı ilk 500 içinde olmuş hocamız var hepsine saygılarımı sunuyorum. Merak ederseniz isimlerini yazabilirim, bunlardan iki tanesi fen edebiyat, iki tanesi mühendislik, daha var. Hepsine ülkeme kattıkları değer için teşekkürler.

 • 36410Abdullah ZAİM13.10.2018 10:53

  Yıllardır, Bolu dışında yaşıyan fakat gazeteniz aracılığı ile bolu hasretimi gidermeye çalıştım. Fakat son günlerde gazetenin eski tadı nı bulamıyorum. Ulusal gazete yapıya dönmenizi merak ettim. Eski haberleri okumak dileğiyle.

  Cevap: Sayın Abdullah Zaim. İlginizden dolayı teşekkürler. Ulusal gazeteye dönmek gibi bir düşünceye yapmadık yenilikleri. Amacımız Türkiye ve dünyadan önemli sayılabilecek haberleri bir köşede duyurmak. Bir süre deneyeceğiz. İlgi çekemezse, söz konusu bölümler yayından kaldırılacak. Gazetenin eski tadı Kamuran Bey'le geri gelecek bir süre sonra. Hoşçakalın.

 • 36409Bolu spor12.10.2018 20:11

  Şu Boluspor artık çıksın süper lige. Adam gibi takımlar gelsin biraz maç izleyelim. Gittikçe halkın takıma olan ilgisi azalıyor.

 • 36408Müge Nigi 12.10.2018 07:29

  Üniversite ile ilgili negatif yorumları neden yayınlamıyorsunuz. Görmüyormusunuz üniversite ne hale geldi. Üniversiteyi batıran üç işim Hayri Erdal Bahar sokaklarda serbest geziyor.

 • 3640736404 e11.10.2018 21:30

  fena sacmalamissin.devlet personeli kendi gelecegini millet menfaatinin onune koyamaz lakin karnini da cocuklarinin karninida millet parasiyla doyurur.karnini milletin parasiyla doyurup millete hizmet etmeyen turk ceza kanununu cigneyen her devlet personelide serefsizligi kabul etmistir.ikinci husus cemaat ve tarikatlar arasinda sikinti olmasada herhangi bir cemaate tarikata uye kisi devletin kanunlarini degil mensup oldugu cemaat ya da tarikatin taleplerine gore hareket eder bu bakimdan hemen hicbirinin fetodan farki yoktur ve devleti cokerten zayiflatan kanser hucreleridir lakin hemen hepsinin ortak amaci devlette kadrolasmaktir.yeni rektore gelince bilerek atanmissa millete yuh olsun hemen herseyi hakediyorlar demektir sayet atayan bilmeyerek atamissa bilmeliydi ki o kisi turk ceza kanununu hice saymis ve tecavuz etmis bir adam.ve universiteyide tecavuzcu gibi yonetmesi tecavuz edenleride koruyup kollamasi normal.

 • 36405Cevat09.10.2018 13:57

  5 Ekim günü Ülkemiz 8 evladını şehit veriyor, onların acısı yası közlenmeden BAİBÜ Gölköy kampüsünde açık hava konseri veriyor. Yazık, Günah ama bu kadarcık hassasiyeti gösteremeyen Alimlere! ne demek lazım onu da ben bilmiyorum. Belki de yönetim çıkar şıkıdım şıkıdım göbek atar. Yorum öncelikle Bolu halkının sonrası ise Yüce Türk Milletinin

 • 36404Burası Önemli08.10.2018 18:08

  36397 nolu mesaj evet çok haklısınız ama Rektörler de geleceklerini düşünmek zorunda:. Cemaatlerin kendileri arasında bir sorun yok sonuçta. Eski rektör Hayriden kalma yardımcısını emin olun çok iyi biliyordur. Onun şu an tutuklu S. Çakırla de neler yaptığını da. Üniversitedeki diğer personelin Fetönün eğitım kurumlarından yaralandığını yurtışında eğitim gördüklerini öğrenmiştir. Bu yüzden en sağlamı dışardan tanıdığı bildiği getirmek. Buna kimse itiraz edemez. İtiraz olsa olsa bunları görevden alacağına başka makamlara getirmesidir.

 • 36402Yalcınkent sitesindekilere05.10.2018 22:17

  Kedi ve kopeklerin yediklerinde gözü olan pislikler gün gelecek devran donecek. Sizlerde bir lokma ekmeğe bir yudum suya muhtaç olacaksınız amaaaa Rabbim vermeyecek cehennem atesi hep üzerinizde olsun AMİN

 • 36400Niyazi Güler04.10.2018 06:59

  Başladığı günden beri ilgiyle takip ettiğim gazetenizin yeni yüzünü çok beğendim. Hayırlı olsun.

 • 36398Timuçin02.10.2018 07:39

  Meral Akşener'in konuşmasından satırlar... Seçimden sonra FETÖ'nün siyasi ayağının araştırılması için önerge verdik; AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildi. Bunlar artık birbirine mecburdur. Köle-sahip ilişkisidir. Türkiye'yi uçuruma sürükleyen bu ikili af tasarıyla gündemi meşgul ediyor. Uyuşturucu kaçakçılarını, hırsızları, ihale fesatçılarını affedelim diyorlar. Mafya bozuntularını, milliyetçi geçinen parti Türklüğe hakareti de af kapsamına almış. Tekeden süt çıkmaz diye anlatıyordu ya, bilinsin ki saray yancısından da milliyetçi olmaz.Bu af hikayesini getirir de FETÖ'nün kodamanlarının salıverilmesine bağlarsanız dünyayı dar ederiz. Biz bu oyunu bozmaya geldik. Beka beka diye oy toplayan bu ikili, ülkemizin bekası için en büyük tehlikedir. Sorumsuzlukları, savurganlıkları ve işbilmezlikleriyle Türk ekonomisinin hali ortada. Bunu biliyorlardı ki baskın seçime gittiler. Ne hırsmış arkadaş. Ülke, millet darda bunlar iktidar hırsında. Ekonomik savaş açtılar diyorlar. Hepsinin dilinde aynı söz vardı; kriz yok, ABD saldırıyor. Bu millet tarihinde kimseye bu kadar kredi açmadı, oturun kıymetini bilin. Tayyip Erdoğan dedi ki, ekonomimizdeki tablonun ABD ile ilgisi yok. Çok açık ve net söylüyorum bu ikinci bir kozmik dava vakasıdır. Bu kapitülasyonların hortlatılmasıdır. Bu anlaşmayı imzalayanları affetmeyeceğiz.

 • 36397TC YÜCE DEVLETİNE 02.10.2018 07:13

  Üniversitede hak adalet arayanlar . siz ne kaybettiniz de ne arıyorsunuz arkadaş. üniversite Yıllardır Terör örgütü gibi yönetildi hala Terör örgütü yöneticileri faaliyetlerine devam ediyor. üniversite içerisinde bir gurup egemen at oynatıyor saz çalıyor başta devlet erkanı olmak üzere bütün kesimler bunun bilincinde. kim ben üniversite yönetimi ile dost arkadaş olurum hesabı içerisinde ve hangi yakınlarımı akademisyen yaparım hesabında. eski rektör yaşar akbıyık'ın yeğeni murat eski genel sekreter erdalın yakınları , eski rektör hayrinin adamları ve hizmet ettiği örgüt Fetö şüphelisi olarak yargılaması devam ediyor. kim bu örgüt üyelerine ses çıkarmıyor halk mı ayaklanacak elbette hayır savcılar ve genel siyaset bu örgüt üyelerinden hesap sormalıdır. su faturasını fetö bankasından yatırınların hala içeride olduğu bir ülkede amcası rektör olan arkadaşı yüksekokul müdürü olan bir ülkede akademisyen olmuşlar. yarının profesörleri bunlar fetö okullarında yüksek lisans yapmışlar ve üniversite içerisinde itibarlı adamlar Buradan sn Rektöre ulaşmak istiyorum. Sizden önceki Yönetimler üniversiteyi Terör örgütü gibi yönettiler iplikleri pazarda satışta rektör bey size düşen bu pisliklerin üzerine gitmeniz ve aynı yoldan sizin de gitmemeniz bakıyoruz aynı kişiler görevdeler ve bu şahıslar üniversiteyi hala kendi evleri gibi yönetiyorlar kendi arkadaşlarının çocuklarını akademisyen yapıyorlar akademik kadrolara işe alıyorlar bir tarftan da idari personel üzerinde baskı oluşturup kokularının çıkmasını engelliyorlar ben yakın bir zamanda Bolu Savcılığına üniversite içerisindeki yapılanmanın ÇIKAR AMAÇLI SİLAHSIZ TERÖR ÖRGÜTÜ YAPILANMASININ geçmiş yılardaki uzantısından bu güne kadar olana suç duruyusunda bulunacağım bu arada hala eski örgüt üyelerini danışman bilmem ne müdürü yaparak üniversite yönettirecekseniz fetö okullarında lisans yükseklisans yapanları itibarlı personel olarak devam ettirirseniz kasım kasım kasılanların 15 temmuzdan hemen sonra gözaltında oldukları zamanların hatırasını sormanızda sohbetlerinizde o hatıralardan dem vurmanızda yarar olacağını düşünüyorum

 • 36396sos..sos..01.10.2018 05:50

  Chp Abant ta yerel seçim değerlendirme toplantısı yaptı.Hafızalarda kalan ve tanıdıklarımızın sosyal medya hesapalarında gördüklerimiz kadarıyla ortada bol bol çekilen fotolar,Abant etrafında yapılan geziden başka bir şey yok.Ne konuşulursa konuşulsun,ne karar alınırsa alınsın başta cefakar ve vefalı Chp seçmeninin ilgisini çekmiyor.Çünkü parti tabanı gelecekten umutsuz.Dokuz seçimdir kaybeden bir genel merkez ile parti örgütü yapısı 50+1 ile iktidar olunacağı bir gerçeklikte bırakın seçmen kazanmayı,kendi seçmenine bile umut olmaktan uzaktır.Bu başarısız örgüt eleştiri kabul etmez,kendini en akıllı zanneder,seçmeni umursamaz tavrı sürdükçe bırakın 50+1 i,bu seçimlerde parçalı ve seçmeni küsmüş haliyle % 20 leri geçme şansı yoktur.Parti yönetim ve örgüt yapısının kökten değişme sansı kaçırılmıştır.Cefalı ve vefalı seçmenin kaybetmeye tahammülü yoktur.Bu nedenle taban kendi devrimini yapmalı partinin ve örgütün geleceği adına bu yapıyı sandığa gömmeli ve yeniden yapılanmanın önünü açmalıdır.Yoksa 50+1 ile iktidar olunma gerçeğini göremeyenler % 22 leri,böyle giderse daha aşağıları başarı olarak görmeye devam ederler..

 • 36393Üniversite27.09.2018 17:57

  bir haraket temizlik iylik gelişme yok. Ye kürküm ye.. herkes kendi işine bakıyor... Geçmişe dönük haksızlıklara adeletsiz atamalara adeletsiz işe almalara bakacakmısınız..

 • 36387Hakan T22.09.2018 22:15

  çöp adam veya çim adam, busemok veya busemor her ne haltsanız, fakülteden olduğunuz belli bi kuyruk acınız olduğu besbelli. Kim olduğunuz ıp lerden yakında çıkar, hakkınızda şikayetçi oluncada biraz uğraşırsınız belli ki yakınlığınız var ama birbirinizi eğlendirirsiniz bu arada. Kuyruğunuza biri basacak belli ki.

 • 36384Çam yarması22.09.2018 01:48

  Kapıyı bırakın da şu fetometre denilen program üniversiteye de lazım. O zaman mühendisler de bir fetometre programı tasarlasınlar, kimin fetocu olup olmadığı ortaya çıksın.

 • 36383Hakan T21.09.2018 22:27

  Çim adamdan tılsım lıya. Amma dokunmuş kapı sorunu yahu ne varmış bu kadar yaranıza dokunacak. Saçma sapan bi konuyu buralara kadar yazmak nedir yani. Bizim derdimiz kiminle olsun bunu neresi kişisel de ta buralara taşıyorsun. Okul da canlı hayvanlarla uğraşıyoruz onun sorunlarını paylaşıyoruz sizin nerenize dokundu bu kadar.

 • 36380Hakan Türker 21.09.2018 18:44

  Öyle bir pislik iş ki, basmasan da üstüne sıçrıyor yada etraftakiler sıçratıyor. Buralara yazmayı sevmem ama zorla,sıçradığından yani.

 • 36379Çim adam21.09.2018 18:13

  Evet korkudan titriyorum ama diğerlerinden daha az.

 • 36378Adalet yoka21.09.2018 18:01

  Sayım adalet yok, sende fetometre mi var? Sen mi bireylerin fetocu olup olmadığına karar vereceksin? Sen kimsin ya?

 • 36377Çim adama21.09.2018 17:31

  Çim adam galiba sen de korkudan kapı hakkında mail yazamıyorsun?

 • 36376Adalet yok 21.09.2018 17:24

  Öğretim üyeleri kendi aranızda tartışmayı bırakın da rektörlük ne yapıyor ne düzeltiyor neyi değiştiriyor ona bakın. değişsen düzelen bir şey var mı yok, hayrinin adamları halan rektör yardımcısı hayri dışarda bahar dışarda bu kadar fetöcüyü ben mi doldurum üniversiteye. 250 şehit neden öldü. hayri bey bir de kalktı şehitlere bağış topladı.. vay be..

 • 36375Tılsım Bey21.09.2018 16:57

  Çim adam iki kişiden, diğerleri en az 10 kişiden tırsar.

 • 36374Hakan T.21.09.2018 16:11

  Sayın çim adam, sen tırsmadığın için mi burdan anonim olarak millete giydiriyorsun merak ettim. Hakan T.

 • 36373Hakan Türker21.09.2018 15:52

  36372 nolu mesajı yazan Çim adam mısın nesin? Ben Fen-Ed. Biyoloji den Hakan Türker. Beni mi kast ediyorsun? Dahilin ve odam belli, tırstı derken ne demek istiyorsun yüzüme söyleme cesaretin varsa buyur. Ne Allah dan başka kimseye verecek en ufak hesabım var ve ne de Allah dan başka da korkacak bir kimseden korkasım var. Beni kendinle karıştırma. Bu platformda da korkak gibi sakın cevap yazma.

 • 36372Çim adam21.09.2018 09:18

  Ürkmediler, tırstılar busemor hanım, özellikle de Hakan T. tırstı.

 • 36371AİBÜ20.09.2018 17:42

  Yani bir akrabanı aradan çaktırmadan işe aldırırsında 3 tanesini nasıl aldırıyorsun, nasıl kılıfına uyguduyorsun nasıl cesaret ediyorsun. Bu arkadaş basit bir meslek lisesi mezunu, sonra gazi meslek yüksek okulunu bitirmiş ve sonra üniversiteye genel sekreter olmuş, ve odtu ve boğaziçilileri işe almamış.. ne beklersin bundan. Rektör bu adamı neden genel sekreter yaptı, neden daha kaliteli daha eğitimli birini genel sekreter yapmadı. Bu işe alınanlar işinde kalacak mı..Onurlu olup istifa etmeyi düşünüyorlar mı Rektör bir soruşturma açacak mı?

 • 36370Mahalleli 19.09.2018 19:30

  Üniversite eski genel sekreteri erdal Bekiroğlu Ne Yapmış Akrabalarını işe almış Yani Görevi Kötüye Kullanmış Nufus Kullanmış. Pekii Sorumlu kim Erdal mı elbette Erdal değil HAYRİ COŞKUN dur. Neden çünkü Üniversite Rektörü HAYRİ COŞKUN du. Burada Erdalın neler yaptığı değil kimi işe aldığı kimi nereye yükselmesine aracılık yaptığı değil erdal bunları Yaparken HAYRİ COŞKUN Ne Yapmış . Bir başka Rektörlük Yapan bir başka isim Öz Yeğenini UZMAN Kadrosuna Atamış Yetmemiş FATİH Üniversitesinde kısa süreli Master Yapanlar Nasıl Yükselmişler EYYY

 • 36368Genel Sekreter 19.09.2018 18:00

  Genel sekreter Erdal bey, 3 tane akrabasını işe soktu. Hiç ne oluyor diyen olmadı, ne araştıran ne soran oldu. Hadi biri hak ediyordu ya diğer 2si onlarda mı hak ederek geldi. Sayın yeni rektör yapacağın bir şey var mı? Ne korkuyorsun açtır dosyalarını, hatta şike yapan haksızlık yapan juri üyelerinede soruşturma açtırt. Neden korkuyorsun, neden işini yapmıyorsun. Yoksa inançların dinin senin iyi ve düzgün iş yapmana engel mi? Din adaleti emretmiyor mu? senin vicdanın bunu nasıl kaldırıyor. Ya bu konuda soruşturma açtırır ve bunları görevden idade edersin yada her hafta buraya yazarım. Hak Yok.

 • 36366Bolunun Sesi Yazarı 19.09.2018 13:53

  Halkımıza Kamu hizmeti veren Üniversite gibi Kamu Kurumlarını ele geçirmiş Terör örgütü mensubu Şüphelileri BOLUNUN SESİ İmtiyaz Sahibi KAMURAN ALAGÖZOĞLU'nun Ceza Evinde olmasından çok memnun olduklarını düşünüyorum. Öyle ki Bolu da Yalnızca Bolunun sesi vardı Teröre Bulaşmış Haklarında iddia olunanlar Kamu Kurumlarını Kendi amaç ve çıkarları namı hesabına kullananlar , olduğu düşünülenler Bu siteden Yani ÖZGÜR BASIMINIZ Olan Bolunun Sesinden Kimi zaman isim vererek deşifre ediyorduk Yaptıkları ahlaksızca yönetimleri Yerden Yere vuruyor İpliklerini Pazara çıkarıyorduk. Öğrencilerden Medet Bekleyenlerden Tutun da Hangi Kamu Kurumunda olan idarecinin Hangi Pisliğe bulaştığını Yazıyorduk Artık Yazamaz olduk Nedeni YAYINLAYCAK GAzetemiz Kalmadı

 • 36365Busemor18.09.2018 20:49

  Fen- Edebiyatın kapıcıları ürkmüş,ses çıkaramıyor artık.

 • 36360Menem13.09.2018 20:10

  Bakanlık açıkladı artık yurt dışına master amaçlı öğrenci gönderilmeyecek. Geçmişte Fetö kontenjanından bir sürü kişi Avrupaya Amerikaya gitti ve o kişilerden çoğu buradaki üniversitede ve hala ellerini kollarını sallayarak dolaşıyorlar. Bakanlık döviz kaybını engellemek istiyor ama zaten rektör ve kalabalık bir grup yurt dışında üstelik yabancı dil bilmeyende. Bu kadarına gerek varmıydı bilmiyorum ama dünya kadar döviz yurtdışına çıkıyor. Ekip işini biliyor bir dönem daha görev neden olmasın. Bu ülkede iş yapana iş yapacak adamlara ihtiyaç var cemaat kadrolarına değil. Gereksiz adamları yurt dışına gönder yiyip içip gelsinler sonra dolar neden artıyor diye sızlanıp duralım.

 • 36356yeşilyeşil04.09.2018 16:58

  Şu üniversitede çok değişim olmalı. Baksanıza ilk 50ye bile zor giriyor. Üstelik bu kadar maddi kaynağa rağmen. Rektörün Hayri'nin iş görmez kadrolarından kurtulması gerekiyor.

 • 36355Dış mihrak03.09.2018 10:56

  Türktelekomu alan OGER firması 15 milyar dolar kar edip, bankalara da 5 milyar dolar borç katıp kaçtılar. Halkbank 6,5 olan doları bir gecede yarı fiyatında gösterip malum kişilere ucuza dolar sattı. Sıfırlama muhabbetiyle ortaya çıkan devleti söğüşleme işi mumtazam bir şekilde devam ediyor.

Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak