Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Deftere yaz
 • 36317Hayati31.07.2018 08:51

  Ne güzeldi! o feto projeleri ile yurt dışına gitmeler. Bazı akademiklerin ve bazı idari personellerin yurt dışı projeleri ile yurt dışına çıkmalar ve feto karargahlarında konaklamalar yemeler içmeler. Bu projelerle gidenler şimdi vicdanen rahatlar mı acaba? 3 kelime yabancı dil bilenler rektör ve gen. sek kontenjanından feto projeleri ile gitmediler mi? Şimdi hepsi güya feto düşmanı. Bir araştırılsın bu kişiler kimler? Feto üniversitelerinde yük. lisanas ve Dr. yapanlar. Hepsi çıkar ortaya.

 • 36316Erdemlik30.07.2018 22:52

  Ne yani yabancı dil bilmeden profesör mü olunuyor? Mutlaka yeterli bir seviyleri olmalıdır. Rektör koca akademik camiada yabancı dil bilenleri bulup bunlarla yönetim kurmayı tercih edecektir? Sonuçta bunlar yurt dışına çeşitli etkinlikler için gitmiyorlar mı? Ya da gidiyorlarsa ne yapıyorlar? Gezip tozma değil herhalde, onca para harcanıyor. Yönetimi ziyaret etmeye konuklar da gelir. Acayip işler yaa. Fetöcüler zaten elemanlarını yurtdışına doktoraya gönderdiler ingilizce öğrensinler diye. Çoğu da yarım yamalık döndü. Rektör yurtdışında bulunmuş, kaliteli bir ekip kurmayı da isteyecektir. Yabancı dil bilmeden bilim de yapılamaz.

 • 36315İsmail Özcan28.07.2018 15:44

  Merhaba. Selamün aleyküm. Vefat ilanlarınızda tarihi tam olarak yazabilirseniz çok memnun olurum. Yani ay, gün ve yıl olarak. Ben, arkadaşım veya akrabalarımın vefat ilanlarını Google Crome de oluşturduğum bir klasöre kaydediyorum ve bazen aklıma gelince onları ziyaret edip okuyorum. Fakat bugün farkettimki ilanlarda sadece gün ve ay varr, seneler geçince hangi yıla ait olduğunu hatırlayamıyorum ve kaydettiğimm ilanın da bir önemi kalmıyor benim içinn. Bundan böyle vefat ilanlarınızda tarihi tam olarak yayınlarsanız çokkk memnun olurum. Allah razı olsun, kolay gelsin, hayırlı işlerr ve bol kazançlar dilerim. ÖRNEK : Vefat edenler ( Bugün 28 TEMMUZ 2018 CUMARTESİ )

 • 36314Keci Adasi28.07.2018 11:41

  Konu: Papaz muhabbeti. Merhaba degerli okurlar, Akp iktidari döneminde muhabbet cinsleride cok degisiyor. Önceden geyik muhabbeti terimi moda idi, sonra kanal istanbul muhabbeti (geyik muhabbeti) moda oldu simdi ise papaz muhabbeti moda olmus. Bütün TV kanallari papaz muhabbeti yapiyor. Haberin detaylarini dinlemeye vaktim olmadi ama anladigim kadariyla conilerin Türkiye`deki papazini kastediyorlar. Ne diyelim? allah herseyin hayirlsini versin, hadi hayirli papazlarmi desek acaba? bende bilmiyorum.

 • 36312vay vay 27.07.2018 13:26

  Arkadaş Fransızcının F sinden anlamayan bir adam nasıl olurda 91.25 alır; ve Prof. oluyor. bunu rektör hoca bilmiyor mu birde yönetime alıyor bunları.. defalarca yazdık bunu ama değişen bir şey ok.. Sayın Cumhurbaşkanımızı da yazacaz..

 • 3631136300'katkı27.07.2018 13:23

  36300 ve diğer yorumcular üniversite hakkın yazmış. Ama net şeyler söylememiş. Eski dönemlere vurdurmuş bazılar. Şuan bir şey mi değişti sanıyorsunuz. Rektör beyin bazı şeylerden haberi olmadığını söylemişler. Ozaman şunu soralım, sayın hocam Sosoyloji kökenli gnel sekreterin istediği için Tarih bölümüne araş. göre. kadrosu açılıyor, haberin yokmu? Neymiş TÜBİTAK tan tanıyormuş; allahtan kadro açtığı kişi sınava gelmemiş... Yazık size... Sonra Türkçe öğretmenliğine ve Edebiyata TÜBİTAK'tan eleman getirmeye çalışıyor. El insaf 8-9 yıldır bu üniversiteye hizmet eden doktorası bitmiş elemanlara kadro vermeyi düşünmeleri gerekirken dışardan elaman getirmek nedir? M.G. gitti; lakin üniversiteyi hakimiyet altına almış. Eskiçağçı bir Dr. öğretim görevlisi getriyiromuş, eee yerine üniversite senatosuna A.O seçildi. Oda yakında Yakın arkadaşı S.G sayesinde kızını öğretim görevlisi olarak göreve başlatır. Her ne kadar okulun inglizce sınavından 22.5 zor almış biri nasıl olacaksa... Ama burası bolu 22.5 ile yükseklisansa başladığına göre... sayın rektörüm, bu zatlara üniversitede bu kadar rahat at koşturmalarına izin vermeyin, eğer verirseniz eski yönetimin düştüğü hataya düşersiniz...

 • 36310İzzet Baysal'a teşekkür26.07.2018 12:19

  Rahmetli İzzet Baysal hayatta olsaydı, kurulmasına öncülük ettiği ve adının verildiği üniversitenin böyle kirli paspas edilmesine ne derdi? Aferin benim sevgili hemşehrilerim der miydi?

 • 36309Can26.07.2018 09:21

  36304, Her şey Bolu için yazan arkadaş, çok haklısın ama İzzet Baysal Mütevelli heyeti (Ahmet amca ve Esin ablamız hariç onlar onursal üyedir) baştan aşağı değişmelidir. Öncelikle MY. Bolu ve Bolulular için kılını kıpırdatmayan yalnızca akrabalarını kollayan, her Rektörle ilişkilerini üst seviyede tutup, yapılan onca haksızlığı duyurmayan ve kendisini Rahmetli İzzet Babanın yerine koyan biri. Bolu'ya gönül vermiş, gözünü budaktan esirgemeyen yalnızca 1-2 etkinlikte konu mankeni olmayan can hıraş kişilerden seçilmeli. Bunları yazmakla değişen ne var? hiç bir şey. yine lay lay lom, yine lay lay lom.

 • 36308acaba25.07.2018 23:50

  ABD'de Cumhuriyetçi ve Demokrat Partili altı senatör, geçen günlerde "Türk hükümeti ABD vatandaşlarının haksız yere tutuklamaya son verene dek" Türkiye'nin uluslararası mali kuruluşlardan borç almasını kısıtlayan bir yasa tasarısı sunmuştu. Brunson'un ev hapsi kararının verilmesinin bu tasarı ile ilgisi olabilirmi?Yada Fetö mü verilecek karşılığında.Piyasalarda coştuğuna göre....

 • 36307Çim adam25.07.2018 22:57

  Papaz 2 yıl içeride yatmış, daha ne olsun? Bu kadarı yeter bence. Eskiden en kıytırık bir ABD vatandaşını dahi 1 gün içeri alamıyorduk.

 • 36306şok..şok25.07.2018 17:57

  Trump ve Abd dışişlerinin ''ayıp bırakın''mealli şeyler söylemesinden 5-6 gün sonra müebbetle yargılanan Abd li rahip Bronson için Yeni asır''Terör Papazı'',Star''Geziden 15 temmuza Cia-Fetö omuz omuza'',Takvim''15 temmuz başarılı olsaydıCıa nın başına geçecekti ve Pkk nın papazı''başlıklarını atmışlardı.Adam ev hapsine çıkarıldı.İlerki dönemdede aaffedilir.Vatandaş olarak merakım bu adamın affı falan değil.Bu ve buna benzer gazeteler yarın ve sonraki günler nasıl bir başlık atacaklar...

 • 36305Üniversite hakkında yazılanlar25.07.2018 16:02

  İçeriden birisi olarak şunu söyleyeyim ki, üniversite hakkında yazılanlar malesef doğru. KPSS yi kazanamayıp öğretmen bile olamayanlar malesef araştırma görevlisi oluyor. Bunu rektörlük ve dekanlık kendi atadığı jüriler le yapıyor. Bir bakıyorsunuz 10. sıradaki aday birinci sırada olmuş. Sınav sorularının adaylara verilmesi söylenmesi zaten çok doğal bir süreç. Bunlar malesef oluyor. Bunları en çok Bahar yapardı o yaptırırdı. Üniversite de bu uygulamalar çok kanıksandı. Hatta Bahar tarafından alınan ve sorular verilen birisi yard. doç. fetöcülükten atıldı. Böyle çok sayıda birey var.

 • 36304Herşey Bolu için25.07.2018 08:27

  Aibü'nün en büyük sıkıntısı kurulduğundan beri Bolu'ya gönül vermiş, bolunun İzzet Baysal Anadolu lisesi, Fen Lisesi, Öğretmen lisesi (eski tabiriyle) gibi iyi liselerinden mezun olan onlarca mühendis, mimar, doktor olan kişilerin kendi memleketlerindeki üniversiteye araştırma görevlisi olarak girememesidir.Boluda kalacağı garanti Bolu'ya gönül vereceği garanti insanlar varken, gönülden çalışacak bir dünya öğrenci varken Ispartadan, Konyadan, Vandan öss puanı dikkate alınmayacak üniversitelerden yüksek not ortalaması ile mezun olup bolumuza araştırma görevlisi olarak gelenler olduğu sürece değişmez.İzzet baysal En büyük Boluluydu ve herşeyini boluya yatırım olarak yaptı. Çok mu zor Bolu'nun çocugunun Boluda ki üniversitede istihadem etmek? Bence vakıf bu konuda elini taşın altına sokmalı. Mühendislik fakultesi, ziraat fakultesi, eğitim fakultesi araştırma görevlilerini bir incelesinler. Hepsi cemaat ve çoğu imam çocukları. Herşey bu kadar tesaduf olamaz bir yerde.Kpss 70 barajını geçemeyenler nasıl oluyorsa bilim sınavlarında 95 puanlar alıp araştırma görevlisi, öğretim görevlisi oluyorlar. Bolulular kendi çocuklarımıza sahip çıkalım.İlerde bir gün üniversiteye çıktığınız bir tane Bolu'lu göremeyeceksiniz.

 • 36303Düzen24.07.2018 22:59

  36300 mesaj sahibi doğru söylüyor. Direk cumhurbaşkanına şikayetlerinizi iletin. Fetö'cülekten yargılanan bir rektörün kadroları neden devam ediyor ki? Vazgeçilmez insanlar mı? Yurtdışında Fetö sayesinde yükseklisans doktora yapanlar var. Şunu da unutmamak gerekir rektörün gücü herşeye yetmiyor.

 • 36302Keci Adasi24.07.2018 20:15

  Akp`nin kendi iclerindeki yani kendi partilerindeki muhtemel fetoculari iyi bildiklerini tahmin ediyorum. Bu konuda bazi emareler var fakat akp siyasetteki fetoculari gercekten desifre etmiyor. Bu sözkonusu muhtemel fetocular dediklerim tabiki muhtemel büyükbas fetocular. Hastanede, postanede, orduda, emniyette, üniversitede cok fetocu varda ki vardir peki bir tek siyaset kurumundami yok?????

 • 36301Tılsım Bey24.07.2018 19:55

  O zaman isim vereceksin birader. Bu işler kuru sıkı atmakla olmuyor.

 • 36300KATKILARA Devam24.07.2018 14:48

  Üniversitede hakkında yazılanları büyük bir dikkatle okuyorum ve şaşırıyorum. Neden bizim üniversitemizde gelen her yönetici hatalı uygulamalar yapıyor. Bizim kendimizi bunu sormamız lazım.. Her gelen hatalı uygulamalar yapıyorsa burada suç kimin? Bence siz bunları buraya değil, direk cumhurbaşkanına email atın yada mektup yazın. Bimere yazmakta fayda etmiyor, çünkü soruşturmaları üniversite yaptığı için kapatıyorlar. okuduğum kadarıyla ve sizin yazdıklarınıza göre hala üniversitede kripto FETÖcüler var, ve bunların yönetimde olduğunu; Dil hırsızlığı yaparak prof ve doç. olanlar olduğunu ve şuan ünviversite yönetiminde olduğunu; kadroların kişilere açılıdğı için başvuru yapanlardan başarılı olanların haklarının yenildiğini belirtiyorsunuz; daire başkanlıklarında farklı bir cemaat yapılanması olduğunun belirtiyorsunuz; vs.... Bunları bence direk yukardaki siyasetcilere yazın, belli ki sizin şikayetlerinizi dikkaate alan bir rektör yok; ama belki de rektör hocaya bu şikayetler ulaşmadan etrafındaki menfaat gurupları tarafından engelleniyor da olabilir... selamlar

 • 36299ne ayak24.07.2018 08:47

  İyi Parti 19 temmuz 2018 tarihinde meclise Fetö nün siyasi ayağının araştırılması için önerge veriyor.Akp ve Mhp oylarıyla öneri reddediliyor.Aksine siyasi ayak ortaya çıkarılmadığı için Fetö ile mücadele hep topal diyen birçok kişi var ülkede....

 • 36298Can23.07.2018 08:58

  36292 ve 36293 Haklısınızda 4-b li işe başlayıp sendika ve siyasetle şahıs Daire başkanı oldu. Acaba Sn. Rektör nereden tanıyor?

 • 36297Essek Adasi22.07.2018 23:28

  Merhaba degerli okurlar, Akp`nin beton yorgunlugu birtürlü gecmiyor. Ey akp birakin betona yapilan yatirimlari!, insana yatirim yapin!, bilime ve teknige yatirim yapin!. Demokrasiye ve insan haklarina yatirim yapin!.Adalet ve egitime yatirim yapin. Yüzlerce kez söyledim bir ülke batarsa fakirlikten degil adaletsizlikten batar diye. Bedelli askerlik fakirle zengin arasinda ayrimciliga sebep olmaktadir bu nedenle cok olumsuzdur.

 • 36296değişim ve dönüşüm22.07.2018 13:46

  Şimdi sırası değil diye diye 9 seçim geçti.Kılıçdaroğlu,ekibi, parti tüzük ve programıyla olmuyor.Belki en önemlisi Fetö ve Akp iktidarının kaset kumpasıyla bizzat partinin başına oturtulan Sayın Kılıçdaroğlu bu dokuya hiç uymadı.Bu yazıyı yazmamın nedeni vatandaş olarak dün Sayın Kılıçdaroğlu nun kurultay isteyenler için ''ülkede bir sürü sorun varken birileri koltuk derdinde''demesi.Koltuk derdi olan varsa o da Sayın Kılıçdaroğlundan başkası değil.Ok yaydan çıktı artık.Bu kadar yaşanandan sonra bu kurultay yapılmalı.Tabandan başlayarak tüzük ve program değişikliği ile teşkilatlar elden geçirilmeli,partiye yani bir heyecan verilmeli.Türkiye nin değişimine Chp ayak uydurmalı.Statükocular,darbeyle gelenler partiden ihraç edilmeli.Önümüzde bu parti bunları yaparsa yerel seçimlerde yara alır ama uzun vadede Türkiye için umut kapılarını açabilir.Bir Chp seçmeni olarak buna rağmen umutsuzum.Tıpkı oy veren milyonlar gibi.Şurası unutulmamalı ki değişmeyen,değişime direnen kaybetmeye mahkumdur.Ve şunu bir kenara yazın.Bu yapı ile,ülkenin yeni sistemi ile bu asırlık parti birkaç yıl içinde tabela partisine dönüşür,dnüştürülecek.....

 • 3629336292 ye 20.07.2018 18:26

  sonuna kadar haklısın, sadece onlar mı, sendikacı olup fakülte ya da yüksekokula atanan fetocular yokmu

 • 36292AİBÜ20.07.2018 16:17

  Hayri bey zamanında rektör yardımcısı olanlar hala devam ediyor. Dekan yardımcıları devam ediyor. Değişen ne. Fetöcüleride doluranlar onlar değil miydi. Hititoloji ile bu iş olmaz. Taş tabletleri okuymuyoruz. O devirler geride kaldı.

 • 36291Bolu'ya şehir hastanesi19.07.2018 15:02

  Boluya şehir hastanesi yapılması için yer tartışmaları devam ediyor. Hastana karacasu tarafına yapılmak isteniyor karacasuya bu hastaneyi yapmak vatan hainliği gibi birşeydir neden mi çünkü herkes tarafından bilinir ki karacasu bölgesinin zemini sağlam değil hemde şehir merkezine uzak olacak bunun yerinde kalıcı konutlarda bulunan hastanenin yerine yapılabilir hem zemini sağlam hemde şehire yakın insanlar hizmete daha kolay erişirler. Konuyu yetkililerin insafına sunuyorum.

 • 36290Keci Adasi17.07.2018 13:01

  Konu: Ekonomi. AKP`nin beton ekonomisi yani betona dayali kalkinma modeli cöktü. Ispati : 1 Euro olmus 5,67 TL. Akp ekonominin temel kurallarini bile bilmiyor. Akp cok müsrüfcü, ayagini yorganina göre uzatmiyor. Akp bir köye 2 imam atadigi olmustur yani bircok köyde iki imam aylik almaktadir, tasarruf yok. Akp`li siyasetcilerin yanlis politikalari cari aciklari cok artirmistir. Bununla birlikte ülkemiz yabanci silikonlara cok büyük miktarda dolar ödemektedir. Ülkemizde rulman fabrikasi yok. Sadece rulmanlara ödenem para milyar dolarlara ulasmaktadir. Akp uyuyor. Akp kadrolarinda iyi yetismis kaliteli mühendis yok. Mühendissiz, teknikersiz, ustasiz, iscisiz kalkinma olmaz. Akp sanayiyi ihmal etmistir. Sonuc: döviz fiyatlarinda önlenemez artis olmustur. Nokta. Akp iyi calismadi, akp senelerce türban muhabbeti yapti. Akp türban muhabbetine ayirdigi zamanin %20 sini calismaya ayirsaydi ekonomi zor duruma girmezdi.

 • 36289Kandiriliyoruz17.07.2018 12:35

  Bir ülkeyi yönetmenin en kolay yolu her zaman dış dusmanlarimiz olduğunu onlarla savastigimizi söylemek,halktan da fedakarlık beklemektir. Aslında öyle bir düşman yoktur.Bunu görmeniz için azıcık aklınıza kullanın yeter. Örnek.ABD yıllarca Rusya yi düşman bilmiştir..GİBİ. .......?????

 • 36288Hadi gorelim16.07.2018 11:21

  Tamda bu dönem, zor dönem..Geçin bunları. Tuzuguyle,kadrosu ve teşkilatı ile programı ile söylemi ile kaybettiği dokuz seçim ile CHP degismelidir.Yenilenmelidir.Önce kendisini resetlemeli adlı kadrolarına dönmeli çözüm olmalıdır. Sonuna kadar seçimli ve değişime dönük kurultay yapılmalıdır. Yoksa bu parti tabela partisiné dönmek üzere.

 • 36287Tarih terazisi16.07.2018 10:27

  Tarih,sebepleriyle, sonuçlarıyla mutlaka olayları daha farklı ve objektif olarak değerlendirecektir.

 • 36286İntizar15.07.2018 05:13

  Üniversite deyip geçmeyin. Bolu nüfusunun üçte biri burada yaşıyor. Tek kişinin kararlarına göre iş döndüğü için işini yürüten yürütüyor yürütemeyen de burada feryat ediyor. Bir tarafta eşek gibi çalışıp kimsenin gözünde olmayan personel, diğer tarafta da Üniversite yönetimi tarafından bilindiği halde türlü bahanelerle doğru düzgün işe gelmeyen sırtlarını sağlam yerlere dayayıp bedavadan yaşayan maaş alan personel. Akademik personelde ise eğer yargı bir şey yapmadıysa fetö şüphelisi hiçkimse hakkında işlem yapılmadı, görevi elinden alınmadı ya da görev yeri değişikliği olmadı. Hatta yeni görevler söz konusu oldu. Bu da ilginç bir nokta.

 • 36285Keci Adasi14.07.2018 16:25

  36286 nolu yaziya cevap: Lütfen mantikli biseyler yazin. Cok sacma sapan seyler yazmissiniz. Sizin yazdiginiz konunun yananci isgalle hic alakasi yok, Sizin yazdiginiz konu gelir DAGILIMINDAKi adaletsizlikle ilgili. Gelir dagilimindaki adaletsizlikleri oy verdiginiz akp ye söyleyin. Akp gelir dagilimindaki adaletsizliklerin sorumlusudur. Nokta.

 • 36284Keçi adası'na13.07.2018 23:27

  İşgal konusu açılmışken: Bolu halkı ve çocukları kışları Kartalkaya'da bir çayın 20 TL olması ve benzeri nedenlerden dolayı kayak yapamıyor. Burnumuzun dibindeki bu tür işgaller konusunda ne düşünüyorsunuz?

 • 36283Keci Adasi13.07.2018 22:07

  Konu: isgal altindaki ege adalarimiz. Ege adalarimizin yunan tarafindan isgaline göz yumanlar, yunan basbakani ile fotograf cektirmeyide ihmal etmemisler. Ey yüce halkim! Ey yüce Türk milleti görün artik gercekleri! görün artik durumun vahametini! Bu gercekleri hala göremiyorsaniz lütfen göz doktoruna gidiniz! Söz konusu Keci adasi ise, söz konusu vatansa akp teferruattir.

 • 36282Pascal 12.07.2018 22:59

  Zafer Hocam sorunuza yanıt verecek kadar Bolu Halkı kimya bilmiyor...

 • 36281Zafer Ercan12.07.2018 21:38

  Matematik bir elmayı ikiye bölemeyip, biri ikiye bölebiliyor. Fizik ise bir elmayı ikiye bölebilip, biri ikiye bölemiyor. Bolu halkı iki durumdan hangisini tercih ederdi?

 • 36280Çim adam12.07.2018 20:19

  Atılmayan ve onlara destek olan diğer imzacıların da tırsmasına neden olan durum. İşte ohali bunun için seviyorum.

 • 36279KHK ve ihraçlar12.07.2018 09:50

  Son KHK ile üniversitelerde birçok öğretim elemanının görevlerine son verildi. Bunlardan 4'ü bağlı bulunduğum üniversiteden. Üniversiteler fikirlerin bazen uçurtmalar gibi uçtuğu, bazen nehirler gibi coştuğu özgürlükte olmalı. Üniversiteler bir toplumun düşüncelerinin kalesidir, o kaleler yıkıldığında özgür düşünce alanı yıkılır, toplum yıkılır.

 • 36278Tılsım Bey12.07.2018 00:51

  Atilla döneminde bahadır grip olsa en az 300 kişi ziyaretine gelirdi. Atılınca ama arkasından 50 kişi bile gelmiyor. Onurunuz bu muymuş? Rezil oldunuz daha onur mu kalmış?

 • 36277Erol10.07.2018 23:03

  36274'e sonuna kadar katılıyorum. Üniversitedeki koltuk kavgalarından, usulsüzlüklerden boş boş bahsedilmesinden, tanımadığımız isimlerin zikredilmesinden ve habire birbirlerine gözdağı veren ergen modundaki arkadaşlardan gına geldi.Burda nasıl bir çözüm bulmayı umuyorsunuz bilmiyorum ama lütfen hakkınızı adli mercilerde arayın sevgili üniversite çalışanları, yeri burası değil.

 • 36276Atılan terör yandaşları10.07.2018 21:22

  Atılan pkk yandaşları kampüste cirit atıyor ve kimse onlara bir şey demiyor. Özellikle iibf, fen fakültesi pkk'lı kaynıyor. Bunların kampüse girişi yasak olmalı. Yönetim nerdesin?

 • 36275Kaliteli Bir Çay Alayım 10.07.2018 11:13

  gel tabii gel de sana çay ikram edeyim

Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak