Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Deftere yaz
 • 36270Keci Adasi10.07.2018 00:15

  Merhaba degerli okurlar, bana verdiginiz destekten dolayi sizlere tesekkür ederim. Allah izin verirse birgün sizlerle Bolu`da bulusmayi cay ve kahve ismeyi cok arzu etmekteyim. Hepinize en icten saygi sevgi ve selamlarimi sunarim. Hosca Kalin. Bolu`ya ve Türkiye`ye selamlar.

 • 36269M.ÇELİK'E SÖYLÜYORUM09.07.2018 16:20

  Ne için üzüldün niçin vicdanın sızladı.Herkes bu olayın neden olduğunu gayet iyi biliyor.Emin ol bence orda çok bile durdu.

 • 36268M.Çelik09.07.2018 13:46

  Sevgili Prof Dr Bahadır AYDIN Üniversitemizin dolayısı ile ülkemizin Alanında Yetiştirdiği çok değerli Bilim insanlarından birisi iken, Sn Cumhurbaşkanlığının Yayınlamış olduğu KHK ile Kendisine uygulanan İdari Yaptırımın sonuçları Benim gibi üniversitede kendisini Tanıyan, dostluğun ve arkadaşlığın önemine dikkat çekmek isteyenler için ÜZÜLDÜĞÜMÜ açıkça ifede etmek isterim. Geçmiş olsun dileklerimle

 • 36267İlahi Adalet09.07.2018 13:25

  Üniversitede olayları tasvip etmemekle beraber Önceki Rektör Hayri Coşkun döneminde haketmedikleri halde sendika ve fetöcü hainlerin desteğiyle makam alanlar bundan sonraki süreçte o makamlarda rahat oturamayacağı hakettikleri uygulamaları fazlasıyla göreceklerdir.Güvenlik görevlisinden Şube müdürü,Yüksekokul,Fakülte sekreteri ve hatta ve hatta genel sekreter olabiliyorsa şube müdürünün Mutemet olmasını neden yadırgıyorsunuz.Keser döner sap döner gün gelir hesap döner bundan sonra hesap zamanı sizler geçmişteki yapılan haksızlıklara kulak tıkadınız bundan sonrada size yapılan haksızlıklara insanlar kulak tıkayacaktır.Sizler kolay gelsin.Hayri Coşkun ve kudretli sendikacılarınız size destek olsun bakalım Hodri MeydaN

 • 36265Caner09.07.2018 13:07

  Mobingden öldüğünü söyleyen arkadaş arada geliyo, millete atıp tutuyo,bi şey yaptığı da yok;kuru sıkı yani. Ciddiye almayın.

 • 36264yeter artık09.07.2018 10:59

  Fırsat kapıya kadar gelmiş,Esad ne kadar savaş nedeniyle ülkesını terk edip kaçan vatandaşı varsa ülkesine geri çağırmışken köpek gibi üreyen,gün geçtikçe ülkemizin başına bela olacak olan bu sokmaları bir an önce geri göndermek devletimizin acil görevleri arasında olmalıdır.Özellikle akşamları Kent Meydanı ve İzzet Baysal caddesi köpek sürüsü gibi dolaşan ve korku salan Suriye lilerden geçilmiyor.Hazır davet almışlarken daha fazla ekmeğimize ve huzurumuza bunları ortak etmeyip haklı ve makul tepkilerimizi göstermeliyiz ki kendi geleceğimiz huzurlu olsun.Saygılarımla...

 • 36263Ve Keçi Adası'na09.07.2018 01:37

  Ve Keçi Adası rumuzlu hocam! Yazdıklarınızı büyük bir zevkle okuyorum. Tüm kendini bilmezlere inat aynen devam, arkanızdayım. Saygılar.

 • 3626236256 ya08.07.2018 23:39

  şimdiye kadar mobing den psikolojisi bozulan gördüm ancak ölen duymadım . müdür neden ölmüş bir araştır

 • 36261Keçi Adası'na...08.07.2018 18:34

  Hocam, yazdıklarınızı zevkle okuyoruz... Dışarıdan olanları fevkalade net görebiliyorsunuz... Akıllıca ve gerçekleri görerek yazdığınız yorumlara aynen katılıyorum... Siz ve sizin gibilerin ülke yönetiminde olduğunuzu farzedersek, ileri medeniyetler seviyesine ulaşmamız çok daha hızlı ve kolay olacaktır... Düşüncelerinize ve kaleminize sağlık, saygılar...

 • 36259Bolu havadis08.07.2018 02:19

  Gölköy yolları çukurdan geçilmiyor. Girişte aldıkları paralara ne yapıyorlar? Millet angut olmuş hiçbirşey demiyorlar. Birde şu düğün konvoyları yok mu güzelim ortamın tadı kalmıyor. Havaya sıkıp duruyorlar karışan yok.

 • 36256Suç yuvasi07.07.2018 23:47

  Bir diğer husus idari mali işler daire başkanı ayse, sen hangi ülkede yaşıyorsun ki termeli Danıştay kararları açıkken bu kararları yok sayıp bı daire baskanini şube müdürlüğüne yolluyorsun.hayri aynı hükümsüz ligi hastane basmudurunun yaptı adam kuvvetle muhtemel bu tecavüzü hazmedigi için kalp krizinden öldü.koskoca danistayi nasıl yok sayıp insanların haklarına tecavüz ediyorsunuz.aysenin suçu varsa açığa alır sorusturursun kazanılmış hakkına tecavüz etmek ne demek.

 • 36255Suç yuvası07.07.2018 23:39

  Üniversiteye son siradayken bilim sınavı(mülakat) denen illet sayesinde ilk sıraya getirilen elemanların feto araştırılması yapılsa sonuç ne olur diye burada sormuş,bazen öğretim elemanı alınmak istenenlerin puanları okadar dusukmuski başvuran diğer adayların hakettikleri puanları gaspedilerek dusurulmus yazmıştım.bolu meslek yüksek okulu öğretim elemanı alimina basvuran çocukların neredeyse tamamına sıfır puan verilmiş ve hepsi elenmiş,bilimm sınavında 100 üzerinden 10 puan bile alamayan çocuklar nasıl alanlarında mezun edildi ya da bu çocukların hakkımi yendi diye başka bir yazıda eleştiride bulunmustum.bugun bakıyorum yönetmelik emrettiği halde öğretim elemanı alım sonuçları yayınlanmadığı gibi ibu personel daire başkanlığı ajanda bölümünde yayınlanmış olan öğretim elemanı alım sonuçları da silinmiş.suc delillerinimi kararttin Fatih Orhan!.sucu devam ettirme derhal yönetmeliğin emrine uy kim hangi puanla bilim sınavı denen illetle nasıl öğretim elemanı yapılmış bunu yayinla.bi savci hakim çıkar bu sonuç ilanlarını neden sildin sildirdin diye sorar sende konusunun suç teşkil ettiğini biliyodum ama ne dendiyse onu yaptım demek zorunda kalırsın.bu ülke hukuk devleti kardeşim kanunlarla yönetmeliklerle usul esaslara yönetiliyor sen bunlara tecavüz edemessin ettiğin durum suçtur aklınızı başıniza devsirin.termeli sende riskini milletten aliyosan millete hizmet eden rektör ol hayrinin yedeği gibi davranma.yok denen suçu ve suçluları koruyan kurumun oluşturduğu Kalkan'a Danıştay'ın kapısını açarak bana kaldıran sensin o koruma kalkanı kalkık durumda hukuka kanunlara saygı duyun.ora sizin kanunlara nizamlara tecavüz edebileceğiniz babanızın çiftliği değil.bunu sana resmi yazıyla da yazarım lakin ben noter onaylı dilekçelerimi sana gönderirsem bunun altından kalkamaz bir şeyleri ortpas etmek ve kendini hapislik duruma düşürmek zorunda kalırsın derhâl hukuk sınırlarına geri çekil.ben ulkenin vatandasiyim Herbir karis topragini nasil koruyacaksam kanunlarinida hukukunuda öyle korurum.kanunlara yönetmeliklere usul esaslara tecavüz etmeyi derhal bırakıcaksiniz.

 • 36254Keci Adasi07.07.2018 23:25

  36250 ye cevap: ben Türk Adalari diyorum. Hic bir zaman Yunan Adasi demedim. Bana iftira atiyorsun. Terbiyesizlik yapma. Yazdiklarim ortada. Konuyu carpitma, serefsizlik yapma. Yunan tarafindan isgal edilen adalarimiz diye yazdim. Hic bir zaman yunan adasi demedim. Yazdiklarim sabittir. iftira atiyorsun. Yaziklar olsun sana, Ayrica Mühendislik meslegi utanilacak yada komplekli olunacak bir meslek degildir, Bu konudada senin kuyruk acilarin var. Lütfen parazit yapma. Ben bati Avrupa tahsili bir yüksek mühendisim. Yani diplomam var. Bazilari gibi diplomasi tartisma konusu olan biri degilim.

 • 36253Essek Adasi07.07.2018 23:18

  Gün gelir devir döner ülke topraklarimizin isgalina göz yumanlar adalet önünde hesap verirler. Nokta. Bunun lami cimi yok. Halkin kafasini bugün onlarca TV kanali ile ütülediklerini yani halki yaniltiklarini zannedenler mutlaka bir gün Türk Adaletine hesap verirler. Suclarin en büyügü vatan hainligi sucudur. Kemalizm Türkiye Cumhuriyetinin sigortasidir bunuda herkes böyle bilsin. Türkiye Cumhuriyetinin sigortasi türban degildir Kemalizmdir. Nokta.

 • 36252Keci Adasi07.07.2018 22:47

  Merhaba degerli okurlar, son nefesime kadar ülkemi ülkemin topraklarini, keci adamizi, essek adamizi savunacagim. Son nefesime kadar haksizliklara karsi, dalkavuklara karsi mücadele edecegim. Gazi olan büyük babama yakisir bir torun olarak görevimi yapacagim. Nerde olursam olayim ister Angola`da ister Almanya`da ister Türkiye`de hic fark etmez sürekli dogrulari söyleyecegim. Allah bana güc ve kuvvet versin. Amin. Bana iftira atanlar olacaktir, beni engelemek isteyen dalkavuklar olacaktir ama beni susturamazlar. Bu gazete calisanlarina bir kez daha tesekkür ederim burda dogrulari söylememe imkani sagladiklari icin. ülke topraklari düsman tarafindan isgal edilirken buna sessiz kalnlar vatan hainidir. Nokta. Bunun lami cimi yok.

 • 36251Hadi gorelim07.07.2018 15:06

  Bir tartışmadır gidiyor.Sayın Cumhurbaşkanı kaçıncı cumhurbaşkanı diye.Sayın Cumhurbaşkanımiz bugün noktayı koydu.1. Cumhurbaşkanı diye..Çok doğru.Oraya buraya eğip bukmenin anlamı yoK. Adı ne olursa olsun devletin yönetim şekli değişmiştir. Meclisin yetkileri denetim görevi sonlandırılması, milletvekillerinin yetkileri ve ağırlıkları azaltılması, yetki tümüyle secilen başkana devredilmiştir. Bunun böyle olduğunu ilerki uygulamalarla daha iyi göreceğiz. Ülkemiz için iyi yada kötü sonuçlar getireceğini zaman gösterecek. Ancak başkanlık ve parlamenter sistem tartışmalarının hala devam ediyor olması bizleri vatandaşlar olarak dusundurmelidir.Umarız ve dileriz ki ülkemiz geleceği için hayırlı olur.Saygilarimla...

 • 36250Sus bı zahmet07.07.2018 03:02

  Keçi adası eşşek adası herkimsen git kendine partner bul. iktidar üyesi olsan iktidara bu denli hizmet edemezdin. komplekslerinden, zayıflıklarından kacinma adına bunu iktidara yansitmissin da yeter sana yapma sus ben muhalifim benim bile midemi bulandirdin.ben mühendisin ben muhendisim Yunan adaları Yunanistan adaları demekten çık.klinik psikolog biri yazılarını okusa hem fallik hemde odipal döneminin haritasını çıkarır bı sus harbiden.

 • 36249Essek Adasi06.07.2018 23:35

  Ey AKP! ey AKP! sürekli membic muhabbeti yapiyorsunuz. Size göre membic yunan`in isgal ettigi ege adalarimizdan dahami fazla önemli????? Membic`te devriye gezmek isteyen akp neden yunan`in isgal ettigi ege adalarimda devriye gezemiyor?????????????????????????

 • 36248Keci Adasi06.07.2018 23:31

  Ege adalarimizi yunan`in isgal etmesine göz yuman akp ve akp li bütün siyasetciler vatanseverlikten bahsetmesinler, artik sinirlerim bozuluyor. Halk sagligini bozmak, halki isyana tesvik etmek ceza yasalarimizda suctur. Akp bu nedenlede suc islemistir. Ben bir Türk olarak ege adalarimizin isgalini asla ve asla hazmedemem buna genlerim, örf ve adetlerim izin vermez. Ege adalarimizin isgali beni cok sinirlendiriyor ve beni isyan ettiriyor. Akp ise bakiyor ciddi durumu görmemezlikten geliyor. Akp secmenleri mutlumu simdi???????Rahmetlik babamin bir sözü vardi derdiki bize ülke topraklari isgal altinda ise, ülke topraklarini kurtarana kadar namaz KILMAK bile caiz degl derdi,. Babam imam degildi derdiki bize önce ülke topraklarini kurtaracaksin ondan sonra KILARSIN namazini derdi. Akp türban muhabbeti yaparken yunan ege adalarimizi isgal etmis, Soru: akp`nin türbani bu adalarimizi düsman isgalinden kuratarabilecekmi????

 • 36247Düzeltme 05.07.2018 13:46

  36238 Numaralı Mesajımda Okuma Yazma bilmediği için oy kullandırmadım Yazmışım. Düzeltme Yapmak istiyorum. O yaşlı Bayan kendi başına oy kullanamayacağı görülmüştü. Kızı ile birlikte Oy sandığına göndermedim. Yani kurallar böyleydi. O Yaşlı teyze elbette sandığa elinde bir oy pusulası ve mühürle gitti ancak sayım sonunda gerçersiz oylalar 5 tane vardı ve bu geçersiz oylarda hiç bir siyasi partiye oy kullanılmamış ya da oy pusulasının herhangi bir yerinde önünde ya da arkasında tercih mühürü basılmamıştı yani o yaşlı kadın da oy kullanamamış olduğunu düşündüm. saygılarımla

 • 36246İzzet Baysal05.07.2018 13:20

  Başlar ayak, ayaklar baş olmuş "Bir memlekette ayaklar baş olursa, başlar ayaklar altında kahrolur." buyurmaktadır Hz. Ali (ra). Peki ayakları baş, başları ayak yapan nedir? Birincisi başların yanlış fedakârlığıdır, ikincisi ayakların cehaletten gelen hırs ve cesaretleridir. Öyle ise başlar milleti için kendilerini feda edecekler, ayaklar da hadlerini bileceklerdir.

 • 36245sıradan biri05.07.2018 09:07

  Adil olmak gerek, FEF sekreteri nasıl geldi oraya acaba, sınava girmeden hop Fakülte sekreteri oldu, kocasının sayesinde hiç bir bilgisi yok.

 • 36244yanlışlardasınız05.07.2018 08:59

  Ustalık dönemim başladı deyip Bolu için hiçbirşey yapamayan,yapma imkanı olmayan Sayın Tanju ÖZCAN ı kutlarım.Bu sayede biraz daha dünyalığını artırsın.Sözüm daha çok bir chp li olarak boy boy fotoğraf çektirip kendine pay çıkartma gafletine düşen parti tşkilatına.Ortada bir örgüt başarısı yok.Hatta başarısızlığı var.Örgüt hiç alanlara inmeseydi chp yine aynı oyu alırdı.Bu bağlamda Sayın Muharrem İNCE ile boy gösteren Sayın Özcan yanlışlardadır.Chp de sorun genel başkanda değil,sorun yıllardır ilkelerinden saptırılan,çoğu politıka üretmekten aciz memur zihniyetli yorgun örgüt yapsını değişmemesindedir.Sayın Kılıçdaroğlu seçim öncesi izlediği politikalarla türk siyasi tarihinde yerini alacaktır.Bu başarıdan kendilerine pay çıkarmak isteyenlerin acelecilikleri hem türk siyasetine,hem chp ye hemde beceriksiz yanlışlar içerde olan karşı hizipçilere zarar verecektir.Zaman ve zemin uygun değil. Saygılarımla...

 • 36243Essek Adasi05.07.2018 03:16

  Haziran ayi enflasyonu cok yüksek cikmis fakat bu konuyu yandas medya görmemezlikten geliyor yani halki uyutmaya calisiyorlar. Genel olarak bir ülkede olup biten her olaydan o ülkeyi yöneten iktidar sorumludur. Bakiniz son günlerde ülkemiz maalesef cocuk cinayetlerine sahne oldu. Peki iktidar nerde?, iktidar ve sorumlular cocuk cinayetlerini neden önlemiyorlar????, kendileri icin yüzlerce koruma polisi görevlendiren iktidar cocuklarimizi neden korumuyor? bu soruyu halk iktidara cok ciddi sekilde sormali. Bu iktidar döneminde ülkemizde cinayetler artmistir. Türk gelenek ve görenekleri, örf ve adetlerimiz kaybolmaktadir. iktidar görevini yapmiyor. Nokta. iktidar yandaslarini devlet isine yerlestirmekle ve beton ihaleleri vermekle mesgul. Eski Türkiyemi cok özledim.

 • 3624236241e05.07.2018 02:49

  36241 büyük bir kafese maymun kapatılır ve kafesin tepesine muz asılır.maymun Muza yoneldiginde soğuk su sıkılır ve maymunun Muza ulaşması engellenir.belli bir sure sonra maymun Muza yönelme isteğini kaybeder.bu görüldüğünde kafese ikinci bir maymun konur o maymunda Muza yönelir aynı şekilde soğuk suya maruz kalır oda yönelmekten vazgecer.3. maymun kafese konur o maymun Muza yoneldiginde bu sefer ilk iki maymun 3. Maymunu döverek Muza ulaşmasını engeller.4. maymun kafese kondugunda ilk 3 maymun 4.maymunu Muza ulaşmak istediğinde döver.universite personeli o kafeste ki maymunlar gibi kim idari amirlik denen Muza ulaşmak istemisse ulasamasin diye birbirini dövdü.birbirinizi desteklemek ve rekabete girmek yerine Muza ulaşmasın diye kosteklemek birbirinizi karalamak için ugrastiniz. Muza ulaşmış olan idari amirleriniz o muzu yemeye devam edemesin diye nasıl saldiracaginizi ve saldıranları keyifle nasıl iizleyeceginizi sadirdiniz.bir hikayeyle konuyu dahada pekistireyim.okuz sürüsüne sırtlanlar göz diker ve okuzlere derler ki bize aranızdan birini verin hepinize saldirmayalim.okuzler düşünür taşınır lan aramızdan en yaşlısıni verip su sirtlanlardan kurtulalım derler ve en yaslilarini sirtlanlara yem ederler gün geçer sırtlanlar yine gelir ve bir öküzü daha feda etmelerini isterler öküzler yine bir yaşlı öküzü yem eder bu böyle sürer yaşlılar biter ama sırtlanların öküz istekleri bitmez sıra o feda eden okuzlere gelir ozaman anlar işte o öküzler keşke hiçbirimizi feda etmeyip en başında birlik olsaydık şimdi sayımızda kendimizi koruyamayacak kadar azaldı derler.bi önceki yönetime feda ettiğiniz hocanın idari amirin memurun haddi hesabı yok personelin bir bölümü sorusturmalardan mobbinglerden başını kaldiramadiginda emekli olmak zorunda kaldiginda istifa ettiğinde bu baskılardan kalp krizi geçirip olduklerinde arkadaslarinizi yalniz bırakan hatta sirtlanlari destekleyen sizdiniz sıra size gelince neden hengame yapıyorsunuz.ve son olarak universiteli 13b demişsin de bahsettigin 13b/4 maddesi.ozeti rektörün ihtiyaç halinde personeline süresi belli görev yeri değiştirme hakkı.hickimsenin kazanılmış idari hakkını elinden alamaz.danistay kararlari açık ihtiyaç olmadan görev yeri değişikliği yapamaz.ihtiyac olsa bile ihtiyaç süresini o personele bildirmeden görevlendirme yapamaz.13b4 u bilmediğin açık.sen hala bunu bilmeden idari amirliği bekliyorsan bence de idari amirlige uygun degilsin.sendikaya gelince düşlerin efendisi su bu biyerlere getirildiğinde birlik olamayıp buna itiraz etmeyi beceremediyseniz gerek hukuki gerek idari itiraz hakkınızi kullanmamissaniz haksızlık karşısında susa susa bı kalmış konuşan maymunlarida el birliğiyle dovduyseniz bugün itiraz etme hakkını nerden buluyorsunuz.velhasil eleştiri benimki tabiki hakkınızı arayın ama kanunla hukukla yönetmelikle yapın bunu çünkü belki çoğu dolaylı olarak haksızlığa hizmet etme kapısı aralasada daha direk haksızlığa hizmet eden bı kanun maddesi bı yönetmelik yazılmadı.dilekce hakkınız var bilgi edinme hakkınız var rektör eski bakanları şunları bunları misafir ederek güç gösterisi yapıyorsa sizde gerek idari gerek hukuki haklarınızı bilip uygulayarak güç gösterisi yapin.rektorun 4 tarafı kanunla hukukla yönetmelikle çevrili bunların dışına çıkamaz.siz kanunları usul esasları bilse ve birlik olsaydınız Hayri su bu hickimse bunun ötesine gecemezdi.kalemin gücü bazen milyonlarca kılıca eski bakanlara millet vekillerine bedel olur.su gücü burda değil doğru mecralarda kullanma becerisine sahip olun artik.

 • 36241Universite 04.07.2018 23:19

  Üniversitedeki eğitim birsen üyeleri ektiğinizi biçiyorsunuz. Ithal Genel sekreter yardımcısi ve bilgi işlem daire başkanımız geldi. 4 şube müdürü, 1 fakülte sekreteri, 1 yuksekokul sekreteri 1 MYO sekreteri ve 1 daire başkanımız yolda. Şu an görevden almalar ve sürgünler de başladı. Şu an gorevde bulunan 2 daire başkanı 3 fakülte sekreteri 2 yuksekokul sekreteri 2 MYO sekreteri 1 enstitü sekreteri 6 şube müdürü 13b maddesi ile gorevden alınarak başka birimlere sürülecek. En kısa zamanda sıra memurlara da gelecek. Kına yakın. Korkaklar her gün cesaretli ler bir kez ölür. Onursuz yaşamaktansa aç ve işsiz kalmayı yeğlerim. Allahin adaleti vardır da dimemiyecegim. Yok çünkü. Yaratmış insanları salmış dünyaya yiyin birbirinizi demiş.

 • 36240Hadi gorelim04.07.2018 11:01

  Bakıyorum da idamcilar, ipciler fetvalarina başladılar. Yıllardır meclis evet desin ben imzalarim diyen bir cumhurbaşkanımiz var.Ancak tümü insanları oylamaya ve kandırmaya yönelik söylemler. Çünkü idam cezasını geri getiremezler.Hem anayasa hemde avrupa imza şartı nedeniyle.Çıkın dürüstçe olmaz yapamayız bunu deyin.Eğip bukmeyin.

 • 36239Keci Adasi04.07.2018 01:22

  Bakan olmayi hak etmeyen kisilerin bakanlik beklemesi beni gercekten sinirlendiriyor. Özel sirketlerde caycilik bile yapamacak durumda olanlarin bakanlik beklemesi insani gercekten sinirlendiriyor.

 • 36238m.celik03.07.2018 15:46

  24 Haziran Seçimlerinde Sandık Başkanı olarak görevlendirildim. Görevli olduğum sandıkta öğleden sonra kızı ile birlikte yaşlı bir bayan geldi. ismini listeden bulduk oy pusulasını ve mühürü verdik. kızımla girmek istiyorum dedi. belli ki okuma yazması yoktu sordum okur yazar olmadığını söyledi. peki gözleriniz görüyor mu ya da oy kullanmanıza herhangi bir engeliniz var mı diye sordum. kullanabilirim engelim yok ancak okur yazar değilim dedi. Kurallar gereği oy kullanamadım. Lütfen bu değişmeli o gün seçimi unuttum yaşlı seçme ve seçilme hakkı olan bir insana oy kullanması için pusulasını ve mühürü verdik ama hangi siyasal partiye oy kullanacağını bilmeyen bu ve benzeri milyonlarca insana oy kullandırıyoruz o gün o seçmene oy kullandırmadığım için inanılmaz vijdani rahatsızlık çektim uyuyamadım sinirlerim bozuldu lütfen bu ciddi sorunun aşılması için devletimiz bu sorunu ortadan kaldırılması için gereğini yapmalıdır. Yine aynı gün bir başkası geldi onun da gözleri rahatsızdı ve çok yaşlı bir bayandı ona kızı ile birlikte oy kullanabileceğini söyledim. o bayan da kızını oy kullanmak için yanına almadı bilmem anlatabiliyor muyum. sn kamuoyu ve ilgili siyasetçiler lütfen bu sorunu çözün

 • 36237m.celik03.07.2018 14:02

  Tarım ve Hayvancılıkla uğraşan Sn Halkımıza sesleniyorum. Koyun keçi, inek ve benzeri hayvanların KAYIT ve TECSİL işlemlerindeki Yani Pasaportlandırılması Kulak küpesi takılarak kimliğinin belirlenmesinde ilgili kurumların talep ettiği giderler ödenmeyecektir. Sizlerden PARA İsterlerse vermeyin Yönetmelik değişti aşağıda Size Yönetmeliği Yazdım Yakınlarınıza da bilgi verilmesi durumda ATATÜRKÜN de söylediği gibi KÖYLÜMÜZÜN Milletimizin EFENDİSİ olduğunun altını çizmek isterim. saygılarımla 2/12/2011 tarihli ve 28130 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Koyun ve Keçi Türü Hayvanların Tanımlanması, Tescili ve İzlenmesi Yönetmeliğinin 8 inci maddesinin birinci fıkrasında yer alan "işletme veya işletmelerindeki koyun ve keçi türü hayvanların tanımlanması ve tescili ile ilgili masrafları karşılamak," ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır.

 • 36236şok..şok03.07.2018 11:17

  Seçimler sonuçlandı.Yeni başkanlık sistemine geçtik.Bununla birlikte asrın liderimizle dünyanın gıpta ile baktığı,herkesin şapka çıkardığı,ekonomisiyle,dış politikasıyla uçuşlar yaşayıp,zirveleri zorlayacağımız bir döneme giriyoruz.Tek aklın,en doğru düşünen aklın,kararlı,gözü kara,dik duran aklın önderliğinde,özellikle bırakın ülkemizi,ortadoğunun ve bir çok mazlum ülkeye umut olacak liderimizle,yabancı sermaye ülkeye oluk oluk gelecek,döviz yerle yeksan olacak,faizler düşecek,ihracat,ithalat rakamları tersine dönecek,velhasıl bırakın 2023 ü,2071 hedeflerine en kısa yıllarda ulaşacağız.Bırakın bu sistemle ilk 20 ülke içerisinde olmayı,ilk sıralara yerleşmek işten bile değil...

 • 3623536002'ye katkı03.07.2018 02:17

  FETÖ operasyonları tüm illerde yeniden başladı... Bolu'da özellikle Üniversite'de Dil puanı şaibeli prof. ve Doçentlerin bu dil puanlarını Fetö ile işbirliği içinde alıp almadığı incelenmeli, özellikle 90 ve üstü alanlar derhal sorguya alınmalı. Dil puanını aldıkları yıllardan önceki dönemde sınavlardan kaç puan aldıkları, sınava daha öncesinde girip girmedikleri listelenirse ortaya net şekilde çıkar. Dil hırsızlığı yapanlar soruları kimler aracılığıyla aldığı, bu hırsızları fetöcülerle kimlerin tanıştırdığı -ki yurt dışına gitmiştir- derhal ortaya çıkarılmalıdır. Bunlar AKP iktidarı kazandı diye sevinmesin çünkü sevgili Recep Tayyip Erdoğan bunları bilmediği için rahat hareket ediyorlar. Ki bu durumlar isim isim sevgili Tayyip Erdoğan'a iletilmiştir. AİBÜ yönetimine getirilen bu kişiler derhal rektör hoca tarafından uzaklaştırılmalı ve gerekli soruşturmalar yapılmalıdır. Ey Hırsızlar bu yaptıklarınız yanınıza kar kalmayacak, bunu sizde biliyorsunuz... Onun için millet ile uğraşacağınıza oturun bir yaptıklarınızı nasıl ört pas edeceğiz diye düşünün...

 • 36234İza buğdayı02.07.2018 15:18

  İza Buğdayı ve seks: İza buğdayı Bolu Belediyesi ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi tarafından incelendi. Bir matematikçi olarak bu buğdayın seks gücünü artıracağını tahmin ediyorum. Araştırmanın bu yönüyle de incelenmesi gerektiğini düşünüyorum. Anladığım kadarıyla bilimsel araştırmanın motivasyon kaynağı, Belediye Başkanı'nın Şerafettin ağabeye sorduğu, ''at kestanesi şehirde oluyor da normal kestane burada olmaz mı?'' sorusuyla başlıyor. Detaylar aşağıdaki linkte. https://www.bolu.bel.tr/haberler/iza-bugdayi-yerinde-incelendi/

 • 36233adaletsizlik01.07.2018 20:32

  Cehalet + yoksulluk = AKP

 • 36232Turuncu adam.01.07.2018 18:38

  Sıkıysa git, Rektör Bey'e bunlar fetocu diye şikayet et.

 • 36231Essek Adasi01.07.2018 16:38

  Soru: TRT milletle dalgami geciyor???? Merhaba degerli okurlar. Bu sabah yani 1 Temmuz 2018 pazar sabahi tesadüfen TRT haber kanalini actim size trt haberlerinden bazilarini anlatayim: Yerleşim yerine yakin bir yerde AYI gözükmüs (sanirim Kars`ta), bir baska sehirde sansar bir dükkana girmis, bir baska yerde bazi görevliler kuyuya düsmüs kediyi kurtarmis falan.. böyle haberler. Ülke sorunlarini haber yapan yok. issizlik, ekonomik sorunlar, cari aciklar, ic ve DIS borclar, sosyo ekonomik sorunlar, adalet sorunlari vs vs böyle önemli haberleri TRT haber yapmiyor. Akp den izahat alan alan TRT haber degil adeta geyik muhabbeti yapiyor ve bu geyik muhabbetini haber yapanlar devletten aylik aliyor. Ben Avrupa tahsili bir yüksek mühendism devlet bana is vermedi. Demekki akp yönetimindeki Türkiye`nin iyi yetismis mühnedislere ihtiyaci yok geyik muhabbeti yapanlara ihtiyaci var. Bu gidisat iyi bir gidisat degil, allah ülkemizin sonunu hayirli etsin. Amin. Bugün Almanya`da bizim acik pencereden eve bir kus girdi ama bunu Alman TV kanallari asla haber yapmaz. Gelin bunu haber yapin desem almanlara (demem ama desem))beni vallahi ruh hastaliklari hastanesine gönderirler. Bilmem anlatabildimmi ülkemizin icine düstügü durumu.

 • 36230Rektör hoca 01.07.2018 14:07

  Yeni bir gelişme yeni bir iş yok. Kaynını yeğenini baldızını işe aldıranlar halan orada. Üniversiteyi fetöcülerle dolduranlar halan orada, ama yapılan bir şey yok.. yok..

 • 36229Keci Adasi30.06.2018 18:02

  ilginc olaylar oluyor. Merhaba degerli okurlar. Bazi kisilerde koltuk sevdasi cok büyük boyutlara ulasmis. Mesela 50-55 yasina kadar hic BIYIK birakmayan biri bakan olma umudu ile baskanina sempatik gözükmek icin 55 yasindan sonra BIYIK birakmis. Bir ay KISA dönem parali askerlik yapmis biri Milli Savunma Bakani olmak istiyormus. Bundan bir kac sene önce sehit cenazelerinde hic göremedigimiz yada yok denecek kadar az gördügümüz biride simdi her firsatta sehit cenazelerine gitmeye baslamis yine ayni sekilde büyük bir ihtimalle bakan olma arzusu nedeni iledir. Ben bir vatandas olarak merak ediyorum bu malum KISI simdi bakan olamazsa bakalim yine sehit cenazelerine gidecekmi? ayni sekilde bakalim BIYIKLARINI tras ettirip kesecekmi?? Benim icin BIYIK MIYIK önemli degil, burda dile getirmek istedigim tek sey DIS görümüm, siyasi anlamda koltuk icin arazi sartlarina uyum falan yapmaya calisan malum siyasi figurlar. Yurt disinda önemli bazi üniversitelerde kursa katilmislar o kursla algi operasyonu yapiyorlar sanki o önemli üniversiteyi bitirmis gibi. Batili ülkelerde Teknik Üniversite bitirmek kolay degil, allaha sükür ben bitirdim ama beni akp liler KISKANDILAR isime engel oldular Türkiye`de. Akp cok KISKANCTIR. Zeki ve Avrupa Tahsilli yüksek mühendisleri akp cok kiskaniyor cünkü kendi kadrolarina yok böyle mühendisler. Herkes sehitlerimize tabiki saygi göstermelidir ve gösteriyorlarda ama böyle bazi siyasi figurlar lütfen sehitlerimizi ve özellikle sehit cenazelerini suistimal etmesinler. Lütfen.

 • 36228Erdinç TOK30.06.2018 16:13

  Arkadaş şu yandaş basın bilumum akp ve akp liler chp ye ömründe oy vermeyenler chp yi ne çok severlermiş lerde biz farkına varmamisiz.Neredeyse inanacagiz.Chp nin başarısızlığı uxulduklerini,Kılıçdaroğlu nun bir An önce istifa edip bir An önce yönetimin değişmesi gerektiğini yazıyorlar, Cümbür Cemaat bagiriyorlar.Bizlerde inanacagiz.Ah bir samimi olabilseniz,inandırıcı olabilseniz..Boşverin herkes kendi mahallesinde baksın derken en doğrusu bu.İyi ki başarısız. Ülkemin güzel günlerini yaşatmak AKP ye nasipmis ve ilerde güzel günler göreceğiz. Ekonominin guzellesecek,döviz fiyatları yerlerde sürünerek, faizler kaçacak delik arayacak,işsizlik sifirlanacak,ihracat rekorlar kıracak. ..Daha ne güzellikler. İnşallah bu güzel günleri göreceğiz. Saygılarımla. ..

 • 36227Fefte neler oluyor?29.06.2018 19:16

  Fen edebiyat fakültesinde asistan kadrosunda olan birisi doçent temsilcisi olmuş, böyle bir şey mevzuata uygun değil, birileri doçent unvanına sahip olan ama yetkisine sahip olmayan birini çok kötü kullanmış, seçim derhal yenilenmeli.

Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak