Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Deftere yaz
 • 36796Üniversite 26.06.2019 19:29

  Üniversiteyi soyup soğana çeviren ve kuru soğan haline getiren, ideolojik olarak kamplaştıranların yerleştirdikleri hala yerli yerinde duruyor. bunlarda bir sorun yok gibi. utanma filan yok.

 • 36795Suriyeliler Ülkelerine...26.06.2019 17:14

  Yazdıklarımızı dikkate almayan ülke yöneticilerine sesimizi duyurmak için her yolu deniyorum. Bu ülkenin başına çok büyük bir bela sardılar. Sayıları 5 milyonu bulan göçmenlerden bahsediyorum. Kültürü ve örf-adetleri bizden çok farklı olan bu insanlara devlet bizim vergilerimizden kaynak ayırmamalıdır. Eğer kaynak ayıracaksa bunu bize sormalıdır. Hadi bir referandum yapın da görelim; insanlar Suriyelilere bakmak istiyor mu istemiyor mu? Çevreyi tahrip eden, insanları rahatsız eden, bağırarak plajlarda, parklarda insanların keyfini kaçıran göçmenler derhal ülkelerine gönderilmelidir. Lütfen sizler de görüşlerinizi paylaşın. Saygılarımla..... (Tekin Ertekin)

 • 36794Açık kapı mı :)25.06.2019 20:56

  Yalaka, yağcı ve duygu sürücüleri dinleyip salıverecek sanki sorun çözecek yapmacık hareketler bunlar hangi sorunu çözdüler Kadrosu verilmeyen akademisyenlere bakın birde verilenlere herşey anlaşılır liyakatsızlarla doldurdular üniversitemizi Rahmetlinin kemikleri sızlıyordur

 • 36793Essek Adasi25.06.2019 18:44

  Cok önemli Mesaj!, Merhaba degerli okurlar, simdi anladinizmi ülkemizde terörün neden önlenemedigini???. Bütün Türk Milletinin gözü önünde ve hic utanmadan akp iktidari terör basinin mektubunu okuttu. Yani Istanbul`da belediye secimini kazanabilmek icin akp bu yola basvuruyor. Ayiptir, yaziktir, bu bir skandaldir. Özür dileseler bile bunun affi olmaz ama akp özürde dilemedi Türk Milletinden. Akp hic kivirmasin, bu isin lami cimi yok. Bu bir vatan hainligidir!!! Bundan daha büyük vatan hainligi olmaz! Sehitlerimizin kemiklerini SIZLATTI akp.

 • 36792Seçim23.06.2019 11:21

  Bugün tarihimizin en saçma sapan seçimi yapılıyor İstanbul'da. Bizi bütün dünyaya rezil edenler utansın. Bu zamanda kimse şah değil padişah değil. Vatandaş ne isterse o olur, bu böyle biline. Devletin içine girdiği bunca masrafı vatandaş karşılayacak. Zamanında trafoya kedi girdi ya da atı alan üsküdarı geçti diyenler bugün seçim hırsızlığından bahsediyorlar. Bahçeli efendi aponun mektubuna sığındı ya daha da söylenecek laf yok.

 • 36791Yönetim22.06.2019 20:11

  Üniversite rektörünün açık kapı günü başlatması son derece önemli ve takdir edici. Çünkü birimlerde başınıza öyle çoraplar örenler çıkıyor ki sesinizi yönetime ulaştırmaktan başka çareniz kalmıyor. Hakkınızda yanlış bilgiler verilip karar aldırabiliyorlar. Yeni ekip eskisine nazaran daha dinamik. Eski rektörün çeşitli yerlerde kalıntılarının yerine zararlı cemaatlerden uzak akademisyenler atanırsa yavaş yavaş sistem oturur.

 • 36790Gül_Diken22.06.2019 16:12

  AK Partinin İstanbul seçimlerinde kürt vatandaşlarımızın oylarını alabilmek için bebek katili Apo'nun mektubunu okutması ve o pislikten medet umması son derece çirkin ve skandal bir yaklaşımdır. Kınıyorum

 • 36789TRT'nin Skandalları...22.06.2019 11:38

  ‘BU ADAM BİR TERÖRİST’ ‘İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılmasına, “Bu adam bir terörist. Yazık size. Devlet kavramını ayağa düşürdünüz” diyerek tepki gösterdi. ‘ELİNDE YÜZLERCE ASKERİMİZİN KANI OLAN OSMAN ÖCALAN…’ Eski Milletvekili Sinan Oğan Twitter hesabında, “Eski bir milletvekili, Strateji Merkezi Başkanı, akademisyen bir Türk milliyetçisi olarak televizyonlar bize ambargo uygularken, PKK elebaşının kardeşi, elinde yüzlerce askerimizin ve vatandaşımızın kanı olan Osman Öcalan ile özel röportaj yapıyor?” diye yazdı.

 • 36788TRT Kime Hizmet Ediyor?22.06.2019 11:35

  TRT, teröristbaşı Öcalan’ın kardeşi ile röportaj yaptı... Ergenekon ve Balyoz davalarında "gizli tanık" olarak TSK'ya ve Türk subaylarına kumpas kuran, Osman Öcalan TRT'ye çıktı. Osman Öcalan, PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın İmralı'dan servis edilen mektubunu ve İstanbul seçimi ile ilgili görüşlerini TRT ekranlarından aktardı. Muhalefete ve muhalif adaylara yer vermemesi ile eleştirilen TRT'nin Osman Öcalan'la röportaj yapması tepkilere neden oldu.

 • 36786Nurettin D.21.06.2019 20:56

  Ben de Boluda göçmen suriyeli, ıraklı istemiyorum. Herkes sesimizi duysun. Bu memleket bizim.

 • 36785Ufuk Sarıca21.06.2019 17:27

  Bolu ilinin sayın valisi; sesimizi size duyurmak istiyoruz. bakın burada insanlar ne güzel şeyler paylaşıyorlar... Diyorlar ki; ŞEHRİMİZDE GÖÇMEN İSTEMİYORUZ. Sesimizi ülkeyi yönetenlere taşıyın. Bu şehirde ve Türkiye'de Suriyeli-Iraklı-Afganlı mülteci istemiyoruz. bu kadar net. Devletimiz bizim paralarımızla bu insanlara bakmak durumunda değil. Bizim görüşümüz alınmadan bu insanlara devlet kaynak ayıramaz. Hadi bir referandum yapalım ve sonuca göre hareket edelim. Benim şahsi görüşüm; ülkelerinden kaçan bu korkakların derhal ülkelerine geri gönderilmeleri yönündedir. Bolu halkının % 90'dan fazlası bu göçmenleri istemiyor. Sizler de devlet olarak gereğini yapınız.

 • 36782*Sesimi Duyun*21.06.2019 07:28

  Şehrimizi yöneten insanlara sesleniyorum. Artık şehrimde GÖÇMEN istemiyorum. Adamlar Bolunun keyfini sürüyor, her yerde aylak aylak geziyor, hastanelerde sıralarımızı alıyor, çevreyi kirletiyor, bağıra çağıra gruplar halinde geziyor ve halkı rahatsız ediyorlar. sayın valimiz halkın içine girsin ve yaşanan rezillikleri bir görsün. Yetti artık. Bolu'da ve Türkiye'de 5 milyon Suriyeli göçmen istemiyorum. Bu insanları derhal ülkelerine gönderin. Bu memleketin bir insanı olarak sizlerden bunu istiyorum. ülkelerinde mücadele etmeyen bu korkakların benim ülkemde ne işleri var?

 • 36780Vatandaşın Sesi20.06.2019 19:54

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20.06.2019 günü yaptığı konuşmasında dili sürçerek "terör örgütlerinin Binali Yıldırım'ı desteklediğini" söyledi. Şaka değil ya cidden söyledi.... Buna rağmen izleyen kitle bu çelişkiyi bile alkışladı iyi mi?

 • 36777Essek Adasi20.06.2019 17:32

  Konu: MISIRLI MURSI hayranlari hakkinda. Akp`nin önde gelenleri bu MISIRLI Mursi`ye aglamislar. Ben ölsem bana asla aglamazlar. Neymis Mursi azap cekmis. Bende hergün azap cekiyorum. Benim azap cekmeme ise akp sebep oldu. Ben Bati Avrupa tahsilli bir yüksek mühendisim akp bana ülkemde bütün is kapilarini kapadi bende Avrupa`da calisiyorum. Buna bana hergün azap veriyor. Evet akp azap ceken Türkler icin asla aglamaz onlar yabancilar icin aglarlar. Ben hic akp li biri herhangi bir sehidimize agladi diye bir haber duymadim ama MISIRLI MURSI ye agladi haberini duydum. Uyan Türk halki lütfen uyan!

 • 36776DİYANET20.06.2019 17:19

  Değerli okuyucuların yazdıkları yorumları dikkatli bir şekilde okuyorum. Bu Diyanet İşleri Başkanlığı ile ilgili yazılanlara aynen katılıyorum. Kul hakkı yiyen Diyanet İşleri Başkanlığı iyiden iyiye AKP'nin güdümüne girmiş olup, halka hizmet vermemektedir. Onun bu taraflı tutumları ve uygulamaları halkı dinden soğutmuştur. Sırf Diyanetin adaletsiz uygulamaları nedeniyle ateist sayısı her geçen gün artmaktadır.

 • 36774Oku Türkiyem Oku20.06.2019 17:05

  Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Çatalca'da miting yaptı. İmamoğlu'na İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da eşlik etti. Miting de konuşan Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Ordu Valisi'nden İmamoğlu özür dilesin' sözlerine "Gaziantepli hemşerilerimize 'Öküz' diyen o milletvekili özür diledi mi? Özür talep ettin mi? Milletin yarısına 'Adiler' diyen Tarım Bakanı'ndan özür talep ettin mi? 'Ananı da al git' dediğin çiftçiden özür diledin mi? Sayın Bahçeli sana 'Alçak, şerefsiz' dedi. Sen ondan özür talep ettin mi? Sen Bahçeli'ye 'Irkçı, faşist' dedin. Özür diledin mi?" diye yanıt verdi.

 • 36773Suriyeli-Iraklı İstemiyorum20.06.2019 16:48

  Yeter artık… Yeter. Ülkemde Suriyeli, Iraklı ve Afganlı göçmen istemiyorum. Bu ülkelerin insanları ile kültür farklılıklarımız var ve bunlardan dolayı rahatsızım. Sayın Vali, Sayın Belediye Başkanı; sizlere sesleniyorum. Artık Suriye’de savaş kalmadı. Kendi ülkelerinde mücadele etmeyerek ülkemize kaçan bu korkakları lütfen bu memleketten, Bolu’dan gönderin. Bu insanlar her yerde huzurumuzu kaçırıyorlar. Bir gün bile gecikmeden lütfen gönderin bu insanları.

 • 36772Vatandaşın Sesi20.06.2019 16:42

  AK Parti yönetimi halkın sofrasındaki ekmeği çalmaktadır. Türkiye İstatistik Kurumu, istatistik verilerini yanıltıcı tarzda düzenleyerek enflasyonu düşükmüş gibi göstererek, maaş ve ücret zamlarının enflasyonun çok altında yapılmasına neden olmaktalar. İşte bunun anlamı soframızdan ekmeğimizi çalmak demektir. Ben buna izin vermeyeceğim. Hakkımızı yiyenlere hakkımı haram ediyorum. Artık halkı geren, bölen, ayrıştıran bu AKP zihniyetine hiçbir şekilde oy vermeyeceğim.

 • 36771Her Şey Çok Güzel Olacak20.06.2019 16:33

  Kim ne derse desin artık AKP'nin işi bitmiştir. Devletin bütün olanaklarını kullanarak girdikleri seçimi kaybettiler. Ama mızıkçılık yaparak her bir zarftan çıkan 3 oyu kabul ettiler ama sadece Büyükşehir Belediye Başkanlığı oylarını iptal ettiler. Halkı kandırdılar ve kul hakkı yediler. Şimdi sandıkta hayatlarının en büyük dersini alacaklar ve çöküşleri hızlanacak. Memlekete barış ve huzur gelecek Her şey çok güzel olacak.

 • 36770K I N I Y O R U M20.06.2019 16:28

  Diyanet İşleri Başkanlığını ben de kınıyorum. Bu ülkenin kurucu liderine hakaret eden Fesli soytarıyı hasta yatağındayken ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanına yazıklar olsun. Bizim vergilerimizle maaşlarını alan bu diyanet mensupları utanmadan Cumhuriyetin değerlerine küfür eden fesli soytarı Kadir Mısıroğlu’nu ziyaret etmişlerdi. Maaşlarında benim vergilerimden 1 kuruşluk bile bir pay varsa hakkımı haram ediyorum.

 • 36769Sezen Atar20.06.2019 16:24

  Millet İttifakının İstanbul Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'na yönelik hiç hoş olmayan sözler söylenirken şimdi de Cumhurbaşkanı 'Pazar günü Sisi mi diyeceğiz yoksa Binali Yıldırım mi' diyerek aşağılamayı sürdürüyor. Kendi adaylarına oy vermeyenleri 'Azgın azınlık' olarak nitelendiriyor. Ekrem İmamoğlu'na oy veren milyonlarca insan azgın azınlık mı oluyor? Bu nasıl bir değerlendirme Allah aşkına?

 • 36767DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞINI KI20.06.2019 12:14

  Atatürk'ü hutbelerinden çıkaran, camilerimizde Atatürk'ün adını bile anmayan, Atatürk tarafından kurulmasına rağmen Atatürk'ü yok sayan diyanet işleri başkanlığı, Mursi'yi “şehit” ilan etti, camilerimize talimat verdi, Türkiye genelinde gıyabi cenaze namazı kıldırdı. Mursi kimdir? Aşağıdaki linkten lütfen okuyunuz. https://www.sozcu.com.tr/2019/yazarlar/yilmaz-ozdil/mursi-sehit-oyle-mi-5187557/

 • 36766Kazım Aslan19.06.2019 20:30

  Cumhurbaşkanı Erdoğan YSK’nın kararı ile mazbatası elinden alınan İmamoğlu’nu Mısır Cumhurbaşkanı Sisi’ye benzeterek Binali Yıldırım'a oy istedi. Cumhurbaşkanının bu şekilde meydanlara çıkarak kişilere böyle benzetmeler yapmasını hiç doğru bulmuyorum. Pazar günü Ekrem İmamoğlu İstanbul'un belediye başkanı olacak ve herkese en güzel cevabı verecek.

 • 36764M.Celık17.06.2019 22:32

  UYAN EYY TÜRKİYE Rumuzu İle Yazan Necati Doğrunun Kaleminden Yazılanları okudum işte Tam da benim gibi düşünen aklı başında vatansever bir arkadaşım her kimse kendisine Yazdıklarından dolayı Minnetle Teşekkür eder Saygılar Sunarım. İşte Yazı Yazıldı mı böyle Yazılmalı

 • 36763Keci Adasi17.06.2019 19:48

  Merhaba degerli okurlar, Akp de Arapca`ya karsi cok büyük bir hayranlik var iste bu nedenle Akp anadili Arapca olanlari cok kutsal varliklar olarak yada pozitif anlamda ayricalikli üstün insanlar olarak kabul ediyor. Bu nedenle Araplari , akp bilincli olarak severek aliyor ülkemize. Halbuki Arapca`nin bir baska dile karsi bir üstünlü yada ayricaligi olamaz, yüce Allah cok iyi Türkce bilir. Allah katinda her inanan insan esittir. yapmiyormu akp kuran okuma yarismasi? yapiyor. Ama akp Türkce okuma yarismasi yapmiyor, yalanmi?

 • 36762Mahmut Tepebaş14.06.2019 07:05

  Bu ülkeyi yönetenlerin 5 milyon Suriyeliye bizim paramızla bakmaya hakları yok.Cesaretleri varsa bir referandum yaparak bu konuda görüşlerimizi alsınlar. Uzatmaya gerek yok; bu Suriyeliler, Iraklılar derhal ülkelerine gönderilmeliler. Yıllardır AK Partiye oy verdim.Çok safmışım. Ülkeyi düşürdükleri duruma bakınca yazıklar olsun diyorum.

 • 36761Ya Hayri bey14.06.2019 05:25

  36758 Yakında hayrinin pensilvanyaya gittiğini duyabilirsiniz. Hayrinin aldığı şahıslar görevden atılıyor bir kısmı içeride ama bu şahıs dışarıda.

 • 36759Essek Adasi diyorki:13.06.2019 16:59

  Birlesmis Milletler raporlarina göre mülteciler, göc edenler cok büyük bir oranda geri dönmüyorlar yani göc ettikleri ülkelerde yasiyorlar. Bu dünyanin heryerinde böyle. Akp ve akp genel baskani her firsatta ülkeye eser biraktiklarini falan söylüyorlar. Bunlarin ülkeye yaptiklari en büyük eser ülkemizdeki Suriyelilerdir. Nokta. Akp ülkemizi gel gecen HANINA cevirmis yani SINIRLARI bile yetirince kontrol edemiyor. Bunun en önemli ispatlarindan biri ergenekon savcisi akp`nin eski dostu Zekeriya`nin elini kolunu seyini sallaya sallaya yurt disina kacmasidir. Siz neden bahsedioyrsuinuz hala??? akp yönetemiyor ülkeyi kardesim.

 • 36758Ya Hayri bey 13.06.2019 13:33

  Siz bolu da suriyeli istemiyorsunuz ben de Hayri beyi Bolu da istemiyourm. Gönderin bu adamı buradan..

 • 36757Işılay Gündüz13.06.2019 06:26

  Ben ülkemde Suriyeli, Iraklı, Afganlı göçmen istemiyorum. Bu insanların kültürleri ve dokuları bize uymaz. Hem kendi ülkelerinde savaş bitti. Daha fazla gecikmeden bu insanlar derhal ülkelerine gönderilmeli ve bunların maddi manevi külfetlerinden kurtulmalıyız.

 • 36756Muhittin12.06.2019 09:47

  Suriyelilerin hak kı isimli şahıs, Suriyedeki iç savaşı çıkaranlar belli ama söylemeye bile imtina ediyorsun (belki Tayyip bey diyeceksin ama!) İç savaşı çıkaranlar başta ABD ve İngiltere alevlendirenler ise oradaki koalisyon güçleri. Neden Suriyeden kaçan hain ve asalakları koalisyon güçleri eşit bir şekilde paylaşıp ülkelerine almıyorlar?

 • 36755Celal12.06.2019 09:44

  Sn Eşşek adası, Suriyelileri çok seviyorsan (Hain ve asalakları) al götür eşşek adasında beraber yaşayın

 • 36754Essek Adasi11.06.2019 20:55

  Irkcilik ve insan ayrimina lütfen son verin. Suriyelilerde insan. Ne diyordu adamin bir? "biz insanlari yaradandan dolayi severiz" o halde Surilerileride Allah yaratti. O halde Suriyelileride sevin kardesim. Onlarda insan hemde cok zeki insanlar ben saygi duyuyorum.

 • 36753Suriyeli`lerin hakki11.06.2019 20:52

  Suriyeli`leri kimler topraklarindan ve vatanlarindan göce zorladiysa onlar simdi Suriyelileri evlerine alsinlar. Daha acik söylersem, Suriye`de kimler ic savas cikardiysa simdi Suriyelilere onlar baksinlar. Nokta.

 • 36751Suriyelileri Gönderin10.06.2019 11:47

  Suriyelilerin yan bakma kavgası kamerada! Sakarya’da Suriyeli bir grup kendilerine yan baktıklarını iddia ettikleri bir gence tek tokat saldırdı. O anlar vatandaş kamerası ile saniye saniye görüntülendi. Kocaeli’nde de Suriyelilerin 18 yaşından küçük iki kızı taciz ettiği iddia edildi. Gölcük’te de Suriyelilerle mahalleli arasında yine ‘Yan bakma’ kavgası yaşandı. https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/suriyelilerin-yan-bakma-kavgasi-kamerada-5092566/

 • 36750Kasım Kocaman09.06.2019 16:59

  Burada yorum yaparak görüşlerini bildiren değerli insanlara ben de teşekkür etmek istiyorum. Bolu'nun güzel dokusu göçmenlerden sonra iyice bozulmaya başladı. Sayın Valimiz sesimizi duysun lütfen. Suriye'de savaş kalmadığına göre ülkelerini terk eden bu korkakları derhal geri gönderiniz. Bizim paramızla bize sorulmadan bunlara bakılmasına bir anlam veremiyorum ve hakkımı helal etmiyorum.

 • 36749Bir anket sonucu...09.06.2019 16:14

  Geçenlerde bir anket yapılmış ve bu ankette Bolu halkının % 90’dan fazlası Bolu’da Suriyeli, Iraklı ve Afganistanlı göçmen istemediklerini belirtmişlerdi. Bu ülkeyi yönetenlere sesleniyorum. Bu güne kadar göçmenlere 40 Milyar dolar harcandı. Bu bizim paramız. Bu parayı harcarken bize sormak hiç aklınıza gelmiyor mu? Ben vergilerimden harcanan parayı haram ediyorum. Bu insanlar daha fazla gecikmeden ülkelerine gönderilsinler. Türk halkının dokusunu bozmaya AKP’nin hakkı yok. Lütfen hepimiz bu konuda düşüncelerimizi iletelim. Yeter artık…

 • 36748Bolu'da ve Türkiye'de 09.06.2019 16:06

  9 Haziran 2019 tarihinde Suriye’de bir askerimiz daha şehit oldu. Suriyeliler ise güzel ülkemde parklarda, kafelerde, sokaklarda gezip, nargile tüttürüyorlar. Yeter artık bunlar kendi ülkelerine gönderilsinler. Ülkemde göçmen istemiyorum.

 • 36747ÜLKEMDE SURİYELİ İSTEMİYORUM.08.06.2019 14:52

  Bursa’da sahile inen Suriyeliler, tatilcileri canından bezdirdi. Bursa’da Mudanya deniz sahilinde at ile gezerek çadır kuran, donla denize giren Suriyelilere vatandaşlar tepki gösterdi. Yoğun şikayet üzerine harekete geçen Mudanya Belediyesi, zabıta ekipleriyle derme-çatma çadırları söktü, sahile atların girişini yasakladı.

 • 36746ORHAN AFACAN05.06.2019 15:46

  BAYRAM TATILININ BILANCOSU Bayram tatilinin bir bilançosu. Kazalar serisi akla ziyandır Yollarda akan kan, sanılmasın su... Kazalar serisi akla ziyandır.

Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak