Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

İyi Bayramlar Kamuran Abi!

Cumhur Bandakçıoğlu

  19 Ağustos 2018

         İyi Bayramlar Kamuran Abi!

          Gazetecilik mesleğinde 35 yılın ödülü bu olmamalıydı. Lakin burası Türkiye. Daha çok yolu var, çok yolumuz var. Ne ilksin ne de son olacaksın. Sen bu mesleği hep iyi yapanlardan oldun. Övecek yerde övdün, eleştirecek yerde eleştirdin. Her gazeteci gibi senin de takıntıların oldu! Bir anlık dalgınlığın meslek hayatının üzücü bir tecrübesi olarak karşına çıktı. Zannetmesinler ki sadece seni cezalandırdılar. Aslında kendi ülkelerini, kendi bayraklarını, kendi demokrasilerini cezalandırdılar. Türkiye'de 326 gazeteci tutukluydu seninle 327 oldu!

         Bu ülkede en kolay şey kişilerin kimlik bilgilerine ulaşmak. Dolayısıyla seni bugün o demir parmaklıkların ardına götüren 11'li rakamlar, memleketteki bütün dolandırıcıların ellerinde mevcut. Bir hukukçu çocuğu olarak da üzülerek ifade etmeliyim ki, Avukatlık mesleği ülkemizde maalesef olması gereken etiğin çok gerisinde icra ediliyor. Bir Avukatın ilk görevi müvekkilliyle karşı taraf arasında yaşanan sıkıntıyı adliye koridorlarına düşmeden çözmek olmalıdır. Ne yazık ki her yede olduğu gibi hukuk dünyasında da popülizm rüzgarı esip geçiyor.

         Her türlü olumsuzluğa rağmen ülke insanımızın vicdani duygularının ölmediğini inanıyorum. 3. şahsı bilmem ama, senden şikayetçi olan 2 önemli ismin gerek konumları, gerek geçmişteki muhabbetleri, gerekse hemşerilikleri adına üzgün olduklarını düşünüyorum. Ama oldu bir kere! Bolu'ya da yakışmadı. Sen de onlar da, bizler de bu yaşananlardan ders çıkartmalıyız.

        Moralini, yüksek tut. Seni seven çok güzel bir ailen var.         

        Okuyucuların, arkadaşların, dostların var. Bugünler elbette geçecektir.
         İyi Bayramlar Kamuran Abi! 

          Not: Çıkışta en iyisinden söz!

                                                         Cumhur Bandakçıoğlu

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. Bugün yarına dünle beslenerek yol alır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak