Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Sevinelim mi, gülelim mi, yoksa ağlayalım mı bilemedim!

Cumhur Bandakçıoğlu

  2 Temmuz 2013

        30 Haziran tarihli gazetemiz internet sayfasında ve diğer yerel gazetelerin internet sayfalarında öne çıkan haberlerden bir tanesi, Orman ve Su İşler Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun Bolu'ya yapmış olduğu ziyaret olarak dikkatimizi çekti.
  Her zaman olduğu gibi klişeleşmiş Bolu nutuklarını; 'Bolu'yu Dünya ya tanıtacağız...', 'Bolu Dünya'nın en güzel yerlerinden hatta cennetten bir köşedir...', 'Bolu tabiatın kalbidir..' gibi, yani on yüz milyon baloncuk tarzı söylemeleri bir kez daha duymuş bulunuyoruz.
         Haberle ilgili görselleri görünce şaşkınlığımız daha da artıyor. Hele hele Abant Gölü'ne bir Abant Alası salma olayı var ki, zannedersiniz Anzaklar Çanakkale'de geleneksel Şafak Ayini'ni yapıyorlar. Fotoğraf karesi hınca hınç dolu nerdeyse tahta köprü çökecek. Benim bildiğim her yıl Bolu'nun bütün göllerine binlerce Alabalık ve Sazan yavrusu bırakılır ya, bu seferki her halde başka bir şey!
         Sn. Bakanımız, tören sırasında Bolu'ya Ulaştırma, Milli Eğitim gibi, 4-5 yatırımcı bakanlıkla, 10 yıllık iktidarları döneminde 4 milyarlık yatırım yaptıklarını söylemiş. Muhtemelen diğer iki bakanlık da Sağlık ve Gençlik Spor Bakanlığı'dır. Hepimizin bildiği gibi; yol, okul, hastane ve spor tesisi ülkemizin her yerinde yapılan olağan devlet hizmetleridir. Kaldı ki bizde İzzet Baysal Vakfı da bu alanlarda aslanlar gibi yatırım yapmaktadır. Ayrıca Sn. Bakanımız mesaisinin büyük bir bölümünü Bolu'da geçiriyor olmalı ki, Belediye Başkanımız'ın çok iyi çalıştığını da söylemiş!
          Bolu Gündem Gazetesi, köşe yazarlarından; Sn. Nadir Gürkan Yetkin son yazısına 'Küçük Şehrin Küçük Mutluluğu' başlığını koymuş ve şöyle demiş;
         "Şehrimizde elle avuçla tutulabilen tek sektör olarak göze çarpan kanatlı sektör yetiştiriciliği' nde, hükümet önemli teşvikler verirken Bolu olarak bu teşvikleri seyreden olmazdık belki! Komşu şehir olarak bildiğimiz Ankara ve tüm ilçeleri, IPARD kapsamında dağıtılan teşvikten yararlanıp yatırım noktasında şahlanmışken bizler konu hakkında fikir sahibi bile olmandan 014 plakalı araçla mutluluk oyunu oynarız!
  Başkente komşu olduğumuz halde, özellikle tek başına iktidar olan Ak Parti döneminde bu kadar görmezden gelinmemiz, acaba şehrin küçüklüğünden midir?
       Yoksa seçilmişlerin ufuk darlığı ve bilgisizliğinden midir?
       Tarımsal yatırımlarda şehir olarak tüm kriterleri taşıdığımız halde, halen teşvikten yararlanamamamızın başka bir izahı var mıdır?
      Seçilmiş olan üç vekilimizden bu konuda hareket bekliyoruz!
       Harekette yetmez sonuç istiyoruz!"

        Bende buradan kendisine cevap veriyorum;
        "Eline yüzüne dursun Nadir Gürkan Yetkin; 325.000 tane Alabalık yavrusu Bolu'nun neyine yetmiyor! Sn. Bakanımız'dan, sn. milletvekillerimizden, yerel politikacılarımızdan ve de o fotoğraf karesini dolduranlardan Allah razı olsun!"


   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak