Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Seçime doğru!

Cumhur Bandakçıoğlu

Seçime doğru!
  20 Nisan 2011

      Yoğun ve bol seyahatle geçen günler, köşemizi yine bir müddet boş bırakmamızı sağladı. Bu süreçte uzaklardan Bolu'yu izledik. Ülkemiz ve Bolu gündeminin en önemli meselesi tabii ki genel seçimler. Milletvekillerinin isim ve sıralamaları açıklandı. İktidar partisi olması sebebiyle en büyük heyecan AKP'de yaşandı. İlimizde mevut 3 vekilden 2 tanesinin aday gösterilmeyeceği daha önceden gelen haberlerden biliniyordu. Böylelikle 2 isim için büyük heyecan vardı. Bu iki isimden bir tanesinin oy potansiyeli sebebiyle Gerede'den çıkacağının kesin olması, Bolu merkezden yeni bir adayın ipi göğüsleyeceğinin baş göstergesiydi. O aday uzun yıllardan beri Bolu yerel siyasetinin emekçilerinden değerli kardeşimiz Ali Ercoşkun oldu.

      Kendisine yapılan Bolulu değil yakıştırmalarına kesinlikle katılmıyorum. Ali Ercoşkun birçok Bolulu'dan daha Bolulu olup, siyasi görüşü ne olursa olsun her kesimle eşit sevgi ve saygı ilişkisi içinde olan bir kişidir. Halkın ve Bolu sokaklarının içindedir. Bolu'ya fayda sağlayabilecek güce ve özveriye sahiptir. AKP listesine son seçimlerde olduğu gibi 3. sıradan giren mevcut vekilimiz Sn. Fatih Metin'in bu sene işi biraz daha zor. Sn. Başbakanımız birçok yerlerde kritik sıralara çok stratejik kararlar vererek isimler yerleştirdi. Bence bunlardan bir tanesi de Fatih Metin!

      Geçtiğimiz dönem içersinde diğer 2 vekilimize göre daha fazla göz önünde ve sahada olan Fatih Metin, bu seçimlerde CHP adayı Sn. Tanju Özcan ve MHP adayı Sn. Murat Yapıcı ile sıkı bir yarışa girecek. Ülke konjonktürüne baktığımızda bu seçimlerde AKP'nin daha zorlanacağına inanıyorum.

      İktidar partisi doğal olarak ülkemizi güllük gülistanlık olarak kabul etse de, kim ne derse desin birçok konuda büyük sıkıntılar yaşanmakta olup, bunun etkisi de sandığa yansıyacaktır diye düşünmekteyim. Güneydoğu sorunu çok farklı gelişmelere gebe! Gençlerimiz gelecekten umutsuz.  Sınav sistemimiz çökmüş. ÖSYM Başkanımız kopyacılık ayıbını bizzat kendi akademik yazılarında yapmış. İhracatımızın rekorlar kırdığı söylenirken, ithalatımızın kırdığı rekorların, dolayısıyla üretemeyip tüketen bir topluma dönüşümüz ve benzeri birçok olumsuz gelişme muhakkak ki birçok seçmen tarafından değerlendirilecektir.

      Son 8 yılda Bolu'ya verilenler, ya da Bolu'da yapılanların iktidar partisine daha fazla oy kazandıracağı yönünde olacağını tabiî ki normal toplumlar için bekleyemeyiz ama burası Bolu!
  İşte Abant'ın durumu! Abant, Abant olalı böyle bir zulmü hiçbir yönetim döneminde görmemiştir. Her neyse efendim biz tüm adaylarımıza başarılar diliyoruz. Kim seçilirse seçilsin, yeter ki Bolu için bir şeyler yapsın diyoruz.

                 Boluspor

        Kentin en önemli gündemlerinden bir tanesi de Bolusporumuz. Ligin son haftalarına doğru heyecan dorukta! İlk 2 mi?  Yoksa Play Off mu?  Uzun zamandır popüler kültürün etkisinde debelenen Bolusporumuz bir hafta şampiyon, diğer hafta tu kaka ilan ediliyor.
       Hali hazırda Boluspor'un süper lig şansı devam ediyor. Bence kalan son 4 haftada Boluspor biraz içine kapanarak, basın, taraftar ve kulüp üzerinde olumsuz baskı yapan şehir etmenlerinden uzaklaşmalıdır. 4 haftalık, psikolog ve şampiyonluk deneyimi yaşamış eski futbolcu ağabeylerinde bulunduğu bir tür kampa girerek, bu süreyi kendi lehine çevirmelidir.
                                                          Cumhur Bandakçıoğlu

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak