Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Nerde Kalmıştık?

Cumhur Bandakçıoğlu

  26 Mayıs 2010

              Boluspor!
       21. haftada sektörümüzün en önemeli 2. organizasyonu olan İstanbul Evteks Fuarı sebebiyle Bolu gündemine doğal olarak uzak kaldık. En son Boluspor Kongresi'nde kalmıştık. Uzun yıllar sonra Boluspor Kongresi'ne katıldık. Aslında delege listesinde ismimizi görmek bile sürpriz oldu diyebilirim. Kongre hakkında çok yazıldı ve çizildi, fazla irdelemeye gerek yok.
      Türkiye'de farklı adayların olduğu her yapılan seçimdeki gibi Boluspor'daki yarışta gereksiz hareketlere, küçük hesaplara ve çapsız siyasetlere az da olsa sahne oldu. Emin Abimize ve ekibine başarılar diliyoruz. Her yönüyle kaliteli ve saygın bir Boluspor istiyoruz.

                CHP!
        Boluspor Kongresi ile aynı dönemde Türkiye'yi karıştıran bir gelişme de CHP saflarında oldu. Ve Türkiyemiz'in sabun köpüğü gibi bir ülke olduğuna bir kez daha şahit olduk. Koltuğu ile adeta yapışmış kimsenin kendi istemediği sürece bitiremeyeceği bir lider, 1 hafta içinde tarihin sayfalarına gömüldü. Açıkçası ben bu olanlardan ve yapılanlardan utanç duyuyorum. Baykal'ın istifa demeciyle gözyaşlarına boğulanlara, demeç üzerine demeç patlatanlara, evinin önünde açlık grevi yapanlara ne olmuştu?  Bu nasıl bir dönüştür? 
  Türkiye'nin bugünkü genel yapısının ülkedeki her türlü olumsuzluğa rağmen tek başına bir CHP iktidarına açık olduğunu söylemenin pek gerçekleri yansıtmadığını düşünmekteyim. Merkez sağın oyları CHP'ye gelmelidir. Yeni rüzgârın olumlu birleştiriciliği olmakla beraber abartılı davranışları doğru bulmuyorum. Salı günü Mengen üzerinden Zonguldak'a giden çiçeği burnunda genel başkanımıza kendilerini daha önce göstermek için Mengen yerine Gerede'de karşılama töreni düzenleyen gruba da pes diyorum. Ve Baykal olduğu için CHP'ye oy vermem diyenler! Artık bahaneniz kalmadı, hep beraber göreceğiz. Ya oyları vereceksiniz ya da yeni bir söylem geliştireceksiniz.

              Vali!
       Abant'la meşhur olup, belki de kaderin bir cilvesi olarak Abant'la Bolu'dan gitti diyebileceğimiz eski valimiz Sn. Halil İbrahim Akpınar'a yeni görev yerinde başarılar diliyorum
      Yeni Valimiz Sn. İbrahim Özçimen'e de hoş geldiniz diyorum. Denizli Çivrilli olan yeni valimiz, hayatımızda önemli bir yer tutan Uşak da öğrencilik ve bürokratlık yapmış. Çivril Türkiye'nin en yeşil ve bereketli topraklarına sahip ilçelerimizdendir. Uşak'a Denizli'den daha yakın olması sebebiyle Uşak'la olan ilişkisi de çok ileridir. Soyadından da yola çıkarsak Bolumuz'a doğa düşkünü bir valinin atandığını ve Bolu'nun güzel doğasına kalıcı hizmetler yapabileceğini söyleyebiliriz.

  • cenk soylu26 Mayıs 2010 . 23:32

   Cumhur bey yazınızı okudum.
   Boluspordan, CHP'den validen bahsetmişsiniz.
   Daha önemli bir konu var.
   Şafak kaç, ondan hiç bahsetmemişsiniz : )))

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Dün, dünle beraber gitti cancağızım; bugün yeni şeyler söylemek ( yapmak ) lazım.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak