Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

24 Kasım Öğretmenler Günü

Cumhur Bandakçıoğlu

  23 Kasım 2017

        24 Kasım Öğretmenler Günü

          Takvimin yaprakları bir kez daha 24 Kasım'ı, yani Öğretmenler Günü'nü gösteriyor. Ne acıdır ki, bu yılda ne öğretmenlerimize, ne öğretimimize, ne de öğrencilerimize sorunsuz bir öğretim yılının kapılarını açamadık, açamıyoruz.
        Bir türlü oturtamadığımız milli eğitim sistemimizle kafası karışık öğretmenler, kafası karışık öğrenciler ve de kafası karışık ana babalarla bir öğretim yılını daha geçireceğiz. Ne diyelim? Ümit ederiz ki bir an önce milli eğitim sistemimizi muhasır medeniyetler seviyesine çıkartır ve bu kangren olmuş meseleden ülke olarak kurtuluruz.
         Bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü en içten dileklerimizle kutlar, güzel günler dileriz.
         Her yıl olduğu gibi; Hayat yolumuzda bizlere bir membaa, bir ışık, bir nefes olan, karşılıksız sevgi ve destekleriyle bizlerin biz olmasında en büyük pay sahipleri;
         İlkokul: Ayşe Atalan, İnci Kırım, Züriye Doğanöz, Türkan Kalaycıoğlu, İsmet Bandakçıoğlu, Nadide Kılıç, Seval Başaygün, Arif Gültekin, Arif Denk, İffet Yaşin, Osman Orhan, Sabri Saçlı'nın.
         Ortaokul: Asım Can, İffet Kara, Nurhayat Kocabacak, Ali Duman, Ayşe Çakıroğlu, Hüseyin Kabadayı, Mustafa Sönmez, Asuman Eyvazoğlu, Murat Dinçtürk, Adnan Balcıoğlu, Metin Ferah, Lale Yörükoğlu, Sevim Berik, Sibel Pehlivan, Kemal Pehlivan, Lamia Dal, Aytaç Kılıç, Mükerrem Odabaşı, Cemal Çelikcan, Kadriye Sarı, Nevin Ömür, Süheyla Vardar, Yurdanur Karakaya, Betül Kayacan, Durmuş Başer, Meral Şen, Ömer Selen, Mine Selen, Kemal Akkuş, Nihat Karakan, Kuddus Kayış, Durmuş Çakıroğlu, Nükhet Gülşen, Mehmet Aydın, Şeyda Karatekin Akfidan, Hayrettin Tahtabacak, Özçiçek Taşçı, Salih Rüştü Taşçı, Uğur Atalan, Şadiye Çaylı, Osman Ezgü; Faruk İyigün'ün.
        Lise: Yaşar Eyüpoğlu, Faik Sığıncı, Remzi Kocaman, Şeref Sunar, Halil Kara, Aydın Tekin, Leman Künç, Günsel Ceylan, Günay Karslıoğlu, Nurşen Bulut, Ayten Berkarda, Selahattin Üstün, İlhami Akın, İsmail Hakkı Akyoloğlu, Hikmet Manaz, Pakize Marangoz, Emine Çelikcan, Şafak Namdar, Sabite Tüzün, Seyfi Dağdeviren, Mustafa Bektaş, Muzaffer Ercan, Recep Adakçılar, Fuat Ustaoğlu, Nuray Anık, Gülüm Sorguç, Nurşen Aydın, Hamdi Mutluer, (Hacı) Cemalettin Çınar, İdris Durma, Meliha Dağdeviren, Nermin Gümüş, Nurten Cengizay, Yücel Kırmusaoğlu, Mehmet Özdoğan, Mehmet Aysan, Sadık Güleryüz, Arif Akpınar, İsmail Hakkı Atalay, Mine Hitit, Aysun Matracı, İsmet Başkaya, Sevgi Mülayim, Handan Hundemir,ve Zeki Yetkin'in.
         Beden Terbiyesi ve Gençlik Merkezi: Bolu gençliğinin sportif ve kültürel faaliyetlerine emek harcamış hocalarımız: Saip Garipoğlu, Gülsen Garipoğlu, Mustafa Hotakoğlu, Raşit Veciz, Ali Ürpek, Altan Balcıoğlu, Cevat Fırat, Şennur Sarıberber, Murat Başara, Emine Garipoğlu'nun.
         Yıllarca Bolu'da...... Bolu Milli Eğitimi'nin birbirinden kıymetli değerleri: Mustafa Hızarcı, Davut Yaman, Hikmet Bandakçıoğlu, Sadiye İnsel, Muharrem Demirel, Mustafa Namdar, Nevzat Özdemir, Ayhan Can, Tekin Aytugar, Hüseyin Göktaş, Ayşe Aydın, Azmi Özaydın, Nurşen Özaydın, Perran Albayrak, Oktay Başkaya, Nurten Şenocak, Hatice Özbayacı, Güray Türker, Türkan Kalaycıoğlu (Sakarya) İbrahim Çavuşoğlu, Nizamettin Yıldırım, Fuat Bayramoğlu, Cemal Aydın,Nilüfer Ertem, Ali Özdemir, Hasan Erdoğan, Şükriye Aslan'ın
          Can arkadaşlarım: Can Garipoğlu, Dilek Garipoğlu, Tarkan Tombak, Çiğdem Çınar, Ayşe Aksoy, Suat Karakaya, Kemal Ersan, Aysem Tomgüsehan, Amber Beyazoğlu, Doğay Bahir, Aylin Gür, Aylin Kalaycıoğlu, Hamiyet Altıntaş, Can Gürtan, Emel Kapoğlu, Canan Turna, Demet Kınacı Benli ve Emel Aykan ablamın, Sevgili Komutanım Okan Demircioğlu'nun.
         Sevgili kardeşlerim: Berna Kader, Begüm Derici, Ezgi Alagözoğlu, Selin Kalaycıoğlu'nun, Halam, Füsun Bandakçıoğlu Kuleli'nin ve burada adını yazmayı istemeyerek unuttuğum, ışıklarına mazhar olduğumuz bütün öğretmenlerimizin, sevgi, saygı ve hürmetle anıyor Öğretmenler Günü'nü kutluyorum.
         Ebediyete uğurladığımız: Sabahat Atalay, Necati Özdoğan, Kemal Yaman, Zihni Bayındır, Abdülkadir Bayındır, Cevat Abak, Mustafa Gürtan, İsmail Engin, Nurettin Başer, Selim Marangoz, Süha Alpman, Sadriye Turan, Kemal Kayacan, Sedat Başboyacı, Adnan Altun, Nurten Yalçın, Nuri Sert, Cahit Sinan, Cahit Dinçtürk, Tülay Bürgeç, Hulki Bürgeç, İlhan Önder, Sevim Önder, Aynur Tıkan, Emin Gülses, Arif Şerement, Birsen Saraç, Nedim Coşkun, Mehmet Edip Yavuz, Tamer Dolapçı, Nazım Aytugar, Elmas Tahtacı, Raif Gülcan, Yıldız Karatekin, Emine Çakır, Tahir Can, Salih Zeki Ruşan, Hikmet Özçağlar, İsmail Aydın, Ünal Taşkın, Ali Haydar Kutlu, Hayati Yıldırım, Şükrü Kaya Yaşar, Kadri Üstündağ, Şadiye Sunar, Çetiner Erdoğan, Gülen Çevik öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun!
                                                Cumhur Bandakçıoğlu

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Büyük adamların hataları güneş tutulmasına benzer, onları herkes görür.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bry Turizm