Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Ve yarış başladı!

Cumhur Bandakçıoğlu

Ve yarış başladı!
  2 Aralık 2013

         Alaaddin Yılmaz bir kez daha AKP Bolu Belediye Başkanı adayı olarak sahaya iniyor. Başbakan, bir çok olumsuzluğa rağmen, tercihini mantığının doğrultusunda Alaaddin Yılmaz'dan yana kullandı. Bana göre de doğrusunu yaptı. Diğer adaylar ne kadar sıfır kilometre de olsa, Başkan'a göre daha zayıftılar. Sonuçta beğenelim beğenmeyelim, iyisiyle kötüsüyle birçok icraat Başkan'ın çantasındaydı.   Malum, milletimizin hafıza sorunu, her türlü olumsuzluğu hafızasından çok kolay sildiği ve olumlu şeyleri hatırladığı gerçeğinin de bu kararın oluşumunda ciddi bir etken olduğuna inanmaktayım.
         Alaaddin Yılmaz'ın başkan adaylığının onanmasıyla, AKP Belediye Meclis Üyeliği müracaatlarında da patlama olduğunu yerel basından takip etmekteyiz. 2014 sonrası Belediye Meclisi'ne imarcıların ve rantçıların göz kırptığını çok rahatlıkla görmekteyiz. Hani adeta Belediye Meclisi'nin imanı yok desek yeridir.
        Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi meclis üyeleri seçilirken kesinlikle, belediye ile direk iş ilişkisinde olan meslek odalarından geleceklere çok dikkat edilmeli, bu meslek odalarının temsilcilerinin maddi manevi olgunluğa erişmiş kendini aşmış, gelecek kaygısı taşımayan kişilerden olması, hem haksız rekabeti ortadan kaldıracak hem de meclisin kalitesini yükseltecektir. Yine aynı meslek dalına sahip en fazla 2 kişinin meclis de olmasının daha faydalı olacağına inanıyorum.
       Evet, 10 yıl Bolu'yu yönetmiş bir belediye başkanı bir kez daha seçmen den oy isteyecek! Benim görüşlerimi herkes biliyor. Her zaman dediğim gibi 11 yıllık AKP iktidarında en az faydayı sağlayabilen birkaç merkezden bir tanesi Bolu'dur. Belirli bir ufka ve hizmet heyecanına sahip olmasına rağmen, biraz yakın çevresi, biraz kadroları, biraz da egosunun etkisiyle Bolu'yu estetik görünümden uzak bir şehir haline getirmiştir. Patlayan su boruları, kuruyan ağaçlar, çatlayan yollar, kırılan kalpler, modası geçmiş kaldırım taşları, düzken yıkılıp eğri yapılan duvarlar, garip alt geçitler gibi birçok şeyi hayatımıza yerleştirmiştir.  Belki ilçelerden ve köylerden Bolu'ya göçmüş vatandaşlarımız bu yapılanları başarılı bulabilir, bunu da çok doğal karşılıyorum. Ama bilinmesi gereken gerçek, birçok şey baştan sağma yapılmış ve Bolulular yaşam kalitesi düşük bir şehirde 10 yılı geçirmiştir.
        Görünen o ki, Belediye seçimleri bir kez daha AKP ve CHP arasında geçecektir. MHP yönetim değişikliğine rağmen, istediği çıkışı yakalayamamıştır.  CHP adayı, Mehtap Özcan Mısırlıoğlu; yıpranmış, gönülleri yaralamış, Bolu Halkı'nın paralarını istemeyerekte olsa heba etmiş, rakibine neler yapmaması gerektiği konusunda ipuçları veren bir adayla karşı karşıyadır. Mısırlıoğlu, sosyal, paylaşımcı, katılımcı ve şeffaf belediyecilik anlayışıyla, tamamı Bolu Halkı'nın çıkarlarına hizmet edecek projeleriyle seçmenden oy isteyecek. Bu perspektif den baktığımızda CHP'nin ciddi bir şansı olduğunu görmekteyiz. Madalyonun diğer tarafında ise CHP içinde hiç olmamsı gereken bir soğukluğun dışarıya yansıması var. Bu durumda, başta Alaaddin Başkan olmak üzere, 3. beş yılın hayallerini kuranları gelecek için daha da bir umutlandırmaktadır.
        Bolu Belediyesi, sosyal, paylaşımcı ve katılımcı ve şeffaf bir Belediye olmak zorunda olup, farklı siyasi düşünce ve inanca sahip vatandaşlar, Bolu Belediyesi'nin her faaliyetinde kendini eşit hissedebilmelidir. Bunun içinde Bolu Belediyesi'nde ciddi bir kan ve sistem değişikliğine ihtiyaç vardır.

                                                                                Cumhur Bandakçıoğlu

  • Cumhur Bandakçıoğlu4 Aralık 2013 . 17:01

   Sn. Fatih  bey, Mesajınız için teşekkür ederim. Mesela Cici Taksi alt geçidi, güzel ve başarılı bir icraat mıdır sizce? Bana bir mail adresi  gönderirseniz  size  göremediğiniz karelerin fotoğrafalrını gönderebilirim. Bu konuda ciddi bir arşive  sahibim. Sn. Hacı Metin Yaman.. Haber fotoğrafının yazı konusuyla bir alakası yok. Editör tercih hakkını  kullanmış. Diğer tüm yorumculara da teşekkür ederim.
  • Fatih4 Aralık 2013 . 11:58

   Sayın Oğul Bandakçıoğlu, ben de yıllardır Bolu'da yaşıyorum.Sizin söylediğiniz olumsuzlukları göremiyorum. Gayet güzel bir geleceğe giden bir bolu için çalışılıyor.Tabiki bütün bu güzellikler için bazı çalışmalar olacaktır olmuştur zor günler geçirdik ,alt yapı yenilendi. Bunların olacağı belliydi.Ama şimdi artık öyle değil Bolumuz güzel bir görünüme kavuştu. üzerindeki chp zihniyetinizi silerek bir gün yorum yazdığınızı görebilecekmiyim bilmiyorum.
  • Halil KAYA3 Aralık 2013 . 22:23

   Boludan gurbete çıkalı 21 yılı geçti.Bolu da değişen kalıcı konutlar.Ünüversite vebunun getirdikleri.şehir içi eskişinden daha kötü.kapalı pazar hala aynı.trafik ise o kadar kötü şehir içine girebilmek marifet ister çıkmak ise daha iyi marifet ister.yolların asfaltını bozukluğuna ne söylemeliki bilememki.21 yüzyılda sanırım BOLU halkı daha iyisine layık diye düşünüyorum.hemşerilerime saygılarla.
  • Sade Vatandaş3 Aralık 2013 . 13:34

   Yıllardır yazıyon ne değeşiyo be Cumhur. Boşver bu Boluyu.Bir halt olmaz. Enerjine yazık ediyon
  • R. Cahit Temizkan3 Aralık 2013 . 00:41

   Cumhur Bey, yazılarınızı ilgi ve heyecanla izliyorum. Boluyu dışarıyı iyi görmüş özümlemiş ve çözümlemiş birisi olarak yazılarınız çok ilginç. Ancak bu yazınız biraz yarım kalmış gibi. Saygilarimla.
  • BOLULU VATANDAŞ2 Aralık 2013 . 23:58

   CUMHUR bey bu açıklamayı yaptığınız için size çok teşekkür ederim.  BOLU BELEDİYESİ'ni çıkar amaçlı kullanan encümen adaylarını,AKP üyelerine bir kez daha nasıl bir kimliğe sahip olduklarını BOLU HALKINA göstermiş oldunuz.Burada kaybeden BOLU ve BOLU HALKIDIR.    

       fakir bebeğin içemediği sütü;zenginin köpeği içiyorsa;bana adaletten bahsetmeyin bu dünyada.>>


                                     PAUL SAMUELSON.
  • HACI METİN YAMAN2 Aralık 2013 . 23:28

   FOTOĞRAFTA T.H.Y. BOLU UÇAĞI GÖRÜNÜYOR.HABER METNİNDE BU KONU İLE İLGİLİ BİR CÜMLE YER ALMAMIŞ.KONUYA AÇIKLIK GETİRİN LÜIFEN.MMXIII-2013-1435 MADE İN YAMAN

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Dün, dünle beraber gitti cancağızım; bugün yeni şeyler söylemek ( yapmak ) lazım.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak