Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Kral Öldü, Yaşasın Yeni Kral!

Cumhur Bandakçıoğlu

Kral Öldü, Yaşasın Yeni Kral!
  5 Aralık 2018

        Kral Öldü, Yaşasın Yeni Kral!
         Başlık yanıltmasın. Ölen kimse yok. Olmasında. Sadece bir latife. Malumunuz olduğu üzere ülkemizin en önemli gündemlerinden bir tanesi kuşkusuz, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri. Seçimlerin, Kutsal Topraklar (Bolu) da ki yansımasında ise en önemli konu kuşkusuz, Başkan Yılmaz'ın, AK Parti'nin 3 dönem kuralıyla birlikte devri iktidarının sona ermesidir. Mevki ve makamların, hayat gibi geçici olduğunu, Divan Edebiyatı’nın en önde gelen isimlerinden Baki'nin unutulmaz dizelerinin; (Baki kalan, bu gök kubbede hoş bir sada imiş) bir gerçek olduğunu hepimiz biliyoruz. Kim ne derse desin 3 dönem kuralı AK Parti'nin Türk siyasetine kısmen de olsa getirdiği doğru bir uygulamadır.
          Eski milletvekilimiz, Ekonomi Bakan yardımcımız, tecrübeli siyasetçi Sn. Fatih Metin AK Parti'nin yeni adayı. Eğer yazı başlığımızla gidecek olursak; Yeni Kral
  adayımız Sn. Metin! Kendisiyle, Bolu'dan tanışıklığımız dışında 20 yıldır profesyonel olarak çalıştığım ev tekstili sektörünün bazı organizasyonlarında yan yana gelmişliğimiz ve bazı ortamları paylaşmışlığımız bulunuyor. Açıkçası, beyefendi ve samimi kişiliğiyle iş dünyasında da sevildiğini bizzat biliyorum. Dolayısıyla adaylığını Bolu için önemsiyorum. Görevi itibarıyla Türkiye'nin bir çok yerini gördüğü ve gözlemlediği için Bolu'nun bir şehir olarak nerede olduğunu ve nerede olması gerektiğini çok iyi bildiğini zannediyorum.
         Kendisine yapılan ‘Bolulu değil’ yakıştırmalarına asla katılmıyorum ve yanlış buluyorum. En az benim kadar Boluludur. Bir CHP üyesi olarak bu kadar sempatiyle yaklaştığım bir memleket evladının yine başka bir memleket evladına, hem de meslektaşına, bir Tv programında sarf ettiği sözlere inanamıyorum. İnanmak istemiyorum. Bu ülkeye bir şeyler vermek istiyorsak, bu ülkenin çocuklarına gurur duyulacakları bir ülke bırakmak istiyorsak bu gereksiz ve anlamsız tarzları bir kenara bırakmamız gerekiyor. Ülke gerçeğini hepimiz biliyoruz! Bolu'dan Türkiye'ye bir umut verebilmek adına, bir fark yaratabilmek adına, en başından başlayarak karşılıklı sevgi ve saygıyı ön planda tutmamız gerekiyor. Gelen gideni aratır gibi tecrübeyle sabit deneyimleri ve klişeleşmiş davranışları bu ülkenin geleciğinden silmemiz gerekiyor. Şüphesiz ki bu yarışın en önemli iki isminden birisi CHP adayıdır. Yani, Yeni Kral'ın CHP den olma olasılığı da oldukça yüksektir.

  Cumhur Bandakçıoğlu 
   

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Türk Milletinin istidadı ve kesin kararı medeniyet yolunda, durmadan, yılmadan ilerlemektir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak