Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Dr. Murat Yapıcı

Cumhur Bandakçıoğlu

Dr. Murat Yapıcı
  28 Ekim 2018

  Bildiğiniz gibi yaklaşık 2 ay önce babam  Yener Bandakçıoğlu  çok ciddi bir rahatsızlık geçirmişti  Kendisini Çağsu Hastanesi ne kaldırılmıştık. Hafta sonu olması dolayısıyla uzman hekimlerin o an hastanede olmaması ve de durumun ciddiyeti bizleri ciddi anlamda korkutmuştu. Bu sıkıntılı dakikalarda yanımızda olan Muharrem Demirel Hocamız, ivedi bir şekilde Dr. Murat Yapıcı büyüğümüze ulaşarak durumu kendisine aktardı. Dr. Murat Yapıcı çok kısa bir süre sonra  hastaneye gelerek, Hastane yönetiminin onayıyla, Yener Abi ye ilk müdahaleleri yaptı. Tahlil ve MR sonuçlarına göre tedavisini planlayarak bizleri rahatlattı. Yener Abinin bugünkü durumuna ve eski sağlığına kavuşmasında hiç kuşkusuz  onun  yapmış olduğu müdahalenin önemi çok büyük. Kendisine minnettarız. 

  Dr. Murat Yapıcı'yı  hali hazırda Bolu da yaşayan herkes çok iyi biliyor.  Milliyetçi kimliğiyle tanıyor. Mesleğine bağlılığı,ciddiyeti ve disiplini, iyi bir aile reisi olması, sosyal yönleri, yaşadığı ülkeye ve  şehre karşı sorumluluk bilinci  toplum  nezdinde kabul görüyor. 

  Benim için milliyetçilik,  bir insanın  kendi  milletini sevmesiyle başlar. Milletini seven  bir kişinin  yaşam felsefesi de kalbinin ve aklının her daim  ülkesi için atması üzerine kurulur.   Uzun süre gıyaben tanıdığım ama kısa bir süre içinde daha yakından tanıma olanağı bulunduğum , uzaktan da olsa  bir akrabalık bağı olan Dr. Murat Yapıcı, hiç kuşkusuz ki bu felsefenin önemli bir temsilcisidir.

  12 Haziran 2011 Genel Seçimleri’ne Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 1’inci Sıra Bolu Milletvekili Adayı olarak katılan Dr.Murat Yapıcı, o dönem partisinin il genelinde aldığı 28 bin 438 oy ve yüzde 16,12’lik oy oranı sonucu TBMM’ye gidemedi, ancak uzunca bir dönem Bolu siyasetinde isminden söz ettirmeyi başarmıştı. Şüphesiz ki  partili partisiz her kesin, her kesimin  peşinden gidebileceği ve  takdir ettiği bir isim olarak güncelliğini korumaktadır.

  2019 yerel seçimleri yaklaşırken,  Bolumuzda, CHP de   Belediye Başkanı  aday adayları ve  Belediye Meclis Üyesi  aday adayları meydana çıkmış bulunuyor.  AK parti, MHP, İYİ Parti de ise netlik kazanmış bir isim yok. AK Parti büyük bir olasılıkla son yerel seçimlerde ki 10.000 oyluk farkın rahatlığını da yaşıyor.  İşte bu belirsizlik noktasında  Dr. Murat Yapıcı  ismi de akıllara geliyor. Keşke Türkiye ve Türk Milleti artık farklı bir seviyeye çıkabilse, özellikle yerel siyasetteki daralanda kısa paslaşmaların ötesine geçebilse, iyi ve doğru  isimler kendilerine her oluşumda yer bulabilse.  Biliyoruz ki ülkemizin henüz bu noktanın çok uzağında. Zaten bu olgunluğa eriştiğinde,  başta ayrışma ve ayrıştırma gibi önemli sorunların ortadan kalktığını ve ülkenin çok daha hızlı  bir şekilde muasır medeniyetler seviyesine ulaştığını görebileceğiz.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. Bugün yarına dünle beslenerek yol alır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak