Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Laf Salatasına devam!

Cumhur Bandakçıoğlu

  21 Temmuz 2009

  Malum konu üzerinde Belediye Başkanımız muhtemelen akıl hocalarının da vasıtasıyla sürekli olarak Yener Bandakçıoğlu'na karşı saldırı pozisyonunda. Belediye Meclisi'nde gündem maddeleri yaratarak, o yerlerde yüzen kelime daarcığıyla üste çıkmak için zırvalamaya devam ediyor. Zırvalarını, zırvalarla süsleyen basın danışmanları vasıtasıyla da Bolu yerel basınına pas ediyor. Hâlbuki konuyla ilgili verdikleri her beyanatta kendi kendilerine vuruyorlar. Sonra da bu konu ulusal basına yansıyacak diye serzenişte bulunuyor. Bu carcarlıkla değil ulusal basına, uluslararası basına bile malzeme olursunuz.

  Uzun lafın Bolucası, Aloş Ustamız, Laf Salatası servisine devam ediyor. Salata bu! Altı yanan yemeği kurtarmaz. Benden tavsiye, çırakların hazırladığı yalap şalap sos ve fazla zeytinyağı bu salatayı daha da acı yapar. Bir tavsiye de Avşar Usta ya; fazla krema, pastayı bayar.

  Ne olmalıdır?

  Öncelikle, Belediye Başkanı ve Boluspor Kulübü Başkanı daha mantıklı daha olgun davranışlar içine girmelidir. Daha akıllı adımlar atmalılardır. Bugün, yerel gazetelerin okuyucu köşelerine bir göz gezdirirseniz, durumun vahametini anlarsınız. Çok ciddi iddialar, çok çarpıcı yorumlar bulunmaktadır. Ne kadar hüzün vericidir.

  Necip Başkan'ın geçmişle olan kavgası sadece onu üzer.  Bu gereksiz polemikleri bir kenara bırakmalıdır. Onu da ben yaptım, bunu da ben yaptım derken, halı sahaların üstü, Kızılay tarafından kapatılmış olduğunu Bolu kamuoyu öğrendi!

  Mezarlıkların vazgeçilmezlerle dolu olduğu gerçeği unutulmamalıdır. Hele hele bizim ülkemizde!

  Mühim olan; 'Şu Gök Kubbede Hoş Bir Seda' bırakmaktır!  Boluspor'un bir araç değil, bir amaç olarak yönetilmesi sağlanmalıdır. Bugün, Boluspor Kulübü ve Başkanı, tarihinde hiç bir idareciye söylenmemiş, yorum ve söylentilrin muhatabıdır. Bu söylentilere dur diyecek noktalar bir an önce konmalıdır. Boluspor sempatisi kişisel ihtiraslarla yok edilmemelidir.

  Park Sorunu

  Bu konuda çok yazı yazdık. Medeni ülkelerde her meskenin altında kendi park yeri vardır. Bizde de böyle olmalıdır diyerek. Geçtiğimiz hafta içersinde, Belediye Başkanımız bu konudan mimarları ve mühendisleri sorumlu tutmuş. 3 Kuruş fazla kazanmak için, Belediye'ye harç yatırılarak konunun by-pass edildiği ve Bolu'nun bu yüzden trafik sorunu yaşadığını belirtmiş. Ne güzel! Zaten Bolu'daki mimarlarımız ve mühendislerimiz harç paralarını Konya Belediyesi'ne yatırıyor! Bolu Belediyesi'nin bu işten kendisine pay çıkarıp ne yapabiliriz demesine gerek yok. Konya Belediyesi konuyu irdeler, düşünür ve mimarlarımızla mühendislerimize ortak bir nokta bularak şehrin bu sıkıntısını aşar!

  Ah bu memleket sevgisi beni öldürecek.

  Bolu Belediye Meclisi'nin geçtiğimiz hafta Pazartesi günü gerçekleştirilen toplantısında, Neuss Belediyesi ile ilgili olan çalışmalarda yer alan İlhan Atalay'ın Bolu Belediyesi'ne binlerce TL tutarında 2 adet fatura kestiği, meclis üyesi Erhan Beykoz tarafından dile getirilmiş ve faturaların kesiliş sebebinin açıklaması istenmiş. Cevap olaraktan; Almanya-Neuss kardeş şehir çalışmaları esnasında İki yıl boyunca tercümanlık hizmeti veren İlhan Atalay'ın oğlu için söz konusu faturaların kesildiğini söylemiş. Ne güzel! Belli ki, "e bu kadar yardım yapıyoruz bizim oğlan da bu işten biraz nemalansın" denmiş! Koskoca Almanya'da, Bolu Belediyesi için hayrına, tercümanlık yapacak adam çıkmıyorsa yazıklar olsun böyle memleket sevgisine. Başkanım, özellikle Almanya'da ben size 24 saat boyunca bedava tercüman bulmayı garanti ediyorum. Yeter ki bana 10 gün önceden bilgi verin. Bolu Halkı'nın paralarını sokağa atmayın.

  Not: Belediye Meclisi listesini yaparken de 2 tane yabancı dil bilen adamı koysak fenamı olur. Her parti için geçerli!

  Tarkan Tombak 26 Sene sonra Bolu da,

  35 yıllık arkadaşım, Bizim Lefkoşa Fahri Konsolosumuz, Tarkan Tombak ve sevgili eşi Ayşem Tombak, geçtiğimiz hafta sonu Bolu'daydı. 26 yıl sonra yapılan bu ilk ziyarette çocukluğumuzun geçtiği bütün mekânları dolaştık. Hüzünlü anlar yaşadık. Tarkan, Bolu'da hemen hemen her şeyin değiştiğini gördü. Galiba tek değişmeyen şey Nail Abimizin Meşhur Roma Dondurmasıydı!.

  İşte size 2 resim karesi. İlkokul ve Ortaokul arkadaşları Hakan Koç, Okan Gökmen, Ben, Tarkan ve Ayşem,  2 Resim,  Tarkan, çocukken, birçok akın düzenlediği, Nenem, rahmetli, Meliha Bandakçıoğlu'nun meyve bahçesinde, Yener amcasıyla barış içinde dolaşıyor. Tabi içinde hala bir korku var; acaba Muhtar Anne çıkıp camdan bize bağıracak mı diye?

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklâlden mahrum bir millet, medenî insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye lâyık sayılamaz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak