Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Neuss'u boşverin!

Cumhur Bandakçıoğlu

  3 Haziran 2009

  Bildiğiniz üzere Bolumuz, yanlış hatırlamıyorsam 2007 yılında Almanya'nın Neuss şehri ile kardeş şehir olmuştu. O gün bugündür karşılıklı heyetlerimiz gidip gelirler.

  Son, Belediye Meclisi toplantısından öğrendiğimize göre sevgili Başkanımız ve beraberindeki AKP kökenli, A sınıf meclis üyelerinden oluşan ekip, Neuss'a teknik bir geziye katılacaklarmış. Bolu'nun Neuss şehriyle kardeş olduğu günden beri hep beklerim, "benim şehrimde bir şeyler değişse" diye ama avucumu yalarım. Bizim imitasyon sarışın bacılarımız dışında Almanya'daki şehircilik ve kentli tiplemesine benzeyen bir şey bulamam.

  Hoş sizin kimsenin aklına ihtiyacınız yoktur ama, ben yine birkaç lakırtı yapıyım. Bırakın siz Neuss'u... Almanya'ya gitmişken Münih üzerinden Avusturya sınırındaki Bad Füssing'e muhakkak gidin. Hatta gönlünüz yetiyorsa, Karacasu Belediye Başkanını da yanınıza alın.. CHP'liyi boş verin o oyunbozanlık yapar. Kebapçıya belki gitmez, Ben olsam gitmezdim mesela. (Aklım almaz yurtdışına kısa bir geziye gidip de Türk lokantasına gidenleri) Akşam sohbet, yurt gezisi vb. organizasyona da takılmaz muhtemelen CHP'li üyeler. Yani size uymaz.

  Bolu'da bugüne kadar uygulanan şehircilik, meşhur heyetlerimizin bir dolu yurtdışına gidip gelmesine ve görmesine rağmen ortadadır. Eh açıkçası ben düzelebileceğine de pek inanmıyorum. Bolu çok açık ve net ziyan edilmiş bir şehirdir. Ama Karacasu diye bir beldemiz var hepinizin bildiği gibi yıldızı her geçen gün parlayan ve henüz Bolu usulü şehircilikten nasibini almamış bir yerimiz. Kentimize vuracağı söylenen Turizm teşviki ile daha da gözde olacak belki de Bolu'nun en popüler yeri olacak Karacasumuz. Eminim ki şimdiden birçok uyanık rantçının üzerinde planlar yaptığı Aladağ'ın eteklerindeki güzel beldemiz.

  Evet Karacasu Türkiye'de örnek bir Termal, Sağlık, Spor Turizm merkezi olabilir.

  Aslında bunu Karacasu Belediyesi bile başarablir. Biraz bilgi, biraz görgü, biraz hayal gücü, üç- beş tane de idealist adamla başarabilir. İşte size Bad Füssing'den birkaç kare, Bunlar Bolu'da neden olmasın? Çok zor değil!  Dedim ya boşverin Neussu, Bolu'ya uyacak bir yere gidin. Tabi gerçekten şehir için bir fayda sağlamaya gidiyorsanız.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın , dostlarınız sizi geçsin.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak