Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

-

Cumhur Bandakçıoğlu

  15 Aralık 2003

  Geçen hafta bir hafta boyunca işimiz dolayısıyla İzmir'deydik. Son 5 yıldır İzmir'e sıkça gidiyorum. İzmir her geçen gün daha da güzelleşiyor. Bana göre Antalya ile birlikte Türkiye'deki en güzel kent. İnsanı rahatsız eden tipler, asık suratlı insanlar İstanbul'a nazaran çok daha az. Çok başarılı bir Belediye Başkanı var. Bugün karşısındaki siyasi düşünceye sahip olanlar bile seçimi mevcut başkanın alacağını söylüyor.

  İzmir denince benim aklıma gelen  ve en çok hoşuma giden şey BOLULU HASAN USTA.

  (Süt Tatlıları) Aslen Bolulu olmamakla beraber Bolu ismini kendi adının önüne koyarak şirketleşmiş ve bugün Ege başta olmak üzere Türkiye çapında işletmeler zinciri kurmuştur.

  Sunduğu lezzetle Bolu ismini sürekli gündemde tutmakta ve Bolu'nun reklamını yapmaktadır. Daha öncede belirttiğim gibi bu şahsa Bolu Valiliği veya Bolu Kalkınma Tanıtma vakfı bir plaket vermelidir. Hiçbir öz Bolulu, bu vatandaşın girişimciliği seviyesinde bir başarıya imza atmamıştır. Buradan çıkan sonuç da maalesef Bolumuzdan girişimci çıkmadığını kanıtlamaktadır.

  Reklam ve Öz Bolulu derken  geçen hafta ülke gündemine düşen Bolu Dağı Operasyonu da Bolumuzun adını bir kez daha gündeme oturtmuştur. Reklamın iyisi kötüsü olmazmış!

  Ulusal ve yerel basın olayı oldukça derin işlemiş olup, operasyonun büyüklüğünden bahsetmektedir. Bizde doğal olarak gelişmeleri bolununsesi'nden takip ettik. Birde ne göreyim müdavimi olduğum gazetemizin internet deki ziyaretçi köşemizde. Sevgili Yener Abime -Ne yapayım Bolu'da herkes babama Yener Abi dediği için ben de birkaç yıldır aynı tabiri kullanıyorum- ağır bombardıman var! Hemen köşe yazısını okudum.Yaklaşık 78 satırlık yazının sadece 6 satırında bu olayla ilgili bir şeyler yazmış. Bir avukatı savunmak bize düşmez ama bir iki şey söylemek istiyorum. Eleştiri yazılarından bir tanesi her zaman bildiğimiz türden,

  Sn.Yaşar Yaşamaz  (İsmail Talip beye ait) Yazı tamamen kıskançlık ve çekemezlik içeriyor. Hatta biraz da küstahça yazılmış. Diğerleri  Sevgili Elo  (Arkadaşım olur), Sn. Salim Aydoğan, Sn. Zafer Öz ve Sn. Kenan Demir'in mesajları oldukça seviyeli eleştiriler.

  Tabi doğal olarak Sn. İsmail Talip in mailine döndüm ve karşıma, ismail@hotmail.com adresi çıktı. Böyle bir adresin açıkça Bolu da olma ihtimali biraz  zordu. Bir mail attım, mail geri döndü; This is a permanent error; I've given up. Sorry it didn't work out.
  <ismail@hotmail.com>:

  65.54.167.5 does not like recipient.

  Yani sahte, çalışmayan bir adres! İsmail Talip 2003 yılı boyunca bolununsesi'ne hiç mesaj atmamış. Bu da beni güldürmeye başladı tekrar.

  Sevgili İsmail Talip kardeş. Senin gibi korkaklar, duvar arkasından konuşan tipler olduğu sürece Bolu da çok MAFYA lar çıkar. Kafana vurur. Seni ve senin gibileri susturur.

  Bir vesileyle derslerine girdiğimiz büyük tiyatro sanatçısı Sn.Haluk Kurtoğlu bizlere elindeki bulunan bir demeci dört duyguyla okumuştu. Eğlenceli, Matemli, Ciddi ve Alaycı. Hiç abartmıyorum kelimesi kelimesine aynı olan yazı, Haluk Kurtoğlu üstadın dilinden çok farklı şekilde çıkıyordu. Bizlere neyi nasıl anlatmak istemeniz önemli demişti. Bunun karşılığı da; nasıl anlamak istiyorsanız bir yazıyı  veya demeci o şekilde anlayabilirsiniz oluyor.

  Buna benzer bir örnekte Hababam Sınıfı filminin meşhur müziğidir. Sn Melih Kibar tarafından bestelenen müzik hızlı çalındığında neşeli, yavaş çalındığında ise hüzünlüdür.

  Operasyona gelince; polis bölgesinde Jandarma'nın operasyon yapması oldukça ilginçtir. Soruşturmanın devamında gelişmeleri yakınen takip edeceğiz. 

  Biz yine de Bolumuzda böyle şeyler istemiyoruz.

  Her şey gönlünüzce olsun.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Yapacağın işlerde nefsine meşveret et ve o ne derse aksini yap

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Yerlikaya Turizm