Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Bir mitingden izlenimler

Cumhur Bandakçıoğlu

  8 Mart 2004

  Yer: Hükümet Meydanı / BOLU

  Sevgili Bolulular,

  Yeşil Bolu'nun güzel insanları, sizleri gönülden selamlıyorum...

  (Alkışlar)

  Bir Şiir arası;

  Bolu, Bolu Merkez Yolu

  Dağları taşları güzelliklerle dolu..

  (Alkışlar)

  Evet sevgili Bolulular, ziyareti sebebimi sizler de çok iyi biliyorsunuz. Malumunuz yaklaşan yerel seçimler öncesi sizlerin desteğini, çok değerli oyla-rınızı istiyorum. Bolu Belediyesi'ni istiyorum... Bütün dünyanın takdir ettiğini sizlerinde takdir etmesini istiyorum. Her şey ortadır. Türkiye şah-lanmıştır. Rusya Devlet Başkanı bugüne kadar kimin doğum gününü telefonla kutlamıştır bu memlekette ?

  (Alkışlar)

  Sevgili Bolulular,

  Çok kısa bir süre önce Bolu'yu kalkınmada öncelikli iller arasına aldık! Bolu'nun kalkınması artık kaçınılmazdır! Ticaret Odası Başkanı şimdi kulağıma fısıldadı; bir hafta içinde 100 firma Bolu'ya yatırım yapmak için temas kurmuş! Bir çok firma sıradaymış! İşte bu kalkınmanın anahtarıdır! İşte bu Bolu'nun gelişmesidir! Pak günler Bolu'nundur!

  (Alkışlar )

  Değerli Bolulular,

  İliniz sınırları içinde atıl durumda olan ORÜS isimli işletmenin durumuyla ilgili sizlerden bir çok eleştiri almış bulunuyoruz. Üzülmeyiniz. Her şey Bolu'nun lehine çevrilecektir!

  Bu işletmeyi özelleştirme kapsamında modernizasyonunu sağlayarak, aktif duruma geçirerek, ekonomiye tekrar verimli olarak kazandıracağız! Gerekli projeler başlatılmış olup çok kısa zamanda sizlere sunulacaktır. Bolu'nun Jeopolitik konumu göz önünde tutularak, Ankara, İstanbul, Kocaeli gibi merkezlerin Bolu'ya yakınlığından dolayı Abant İzzet Baysal Üniversitesi'ne devletimizin katkıları sürecektir! Ek araziler tahsis edilecektir! Bolu Oxford Cambridge gibi akademik bir üne kavuşacaktır!

  (Alkışlar )

  Bitmedi sevgili Bolulular bitmedi, bitmez ! Bu hikaye burada bitmez.

  Bolu'yu Organik Tarım uygulanan illere yönelik baraj yapımıyla ilgili Tarım Bakanlığı kapsamına alınan 12 il arasına aldık. Böylelikle Bolu tarım alanında lider bir vilayet olacaktır. Hepsi sizler için sevgili Bolulular!

  (Alkışlar)

  Bolunun gözbebeği Abantımızı kongreler merkezi yapacağız.. Dünyayı Bolu'ya getireceğiz. Turizmde Bolu'yu teşvik kapsamı içine aldık. Dağ ve yayla turizminin merkezi artık Yeşil Boludur!

  (Alkışlar )

  Eee doğal gazınız zaten kapınızın önüne geldi sayılır! Daha temiz bir Bolu sizlerindir!

  Efendim... Boluspor nerden çıktı ? Tamam.. tamam.. Boluspor güzide bir kulübümüzdür! Bir efsanedir! Geçenlerde Genel Başkan yardımcılarımdan bir tanesi Abant'tan geçiyormuş. Bakmış Abant girişinde Boluspor'a yardım topluyorlar. Hemen nedir bu böyle demiş. Olmaz demiş. Boluspor bunlarla mı ayakta kalır demiş. Programımıza Boluspor'u da aldık! Elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz! Boluspor'u eski günlerine döndüreceğiz!

  Daha ne istiyorsunuz sevgili Bolulular!

  Şişşşşşt Sn. Başkan burada su problemi, var mıydı? (Biliyorsun ben bir su uzmanıyım, varsa hemen ayaküstü onu da hallediverelim.)

  Sevgili Bolulular bu BEREKETSİZ KÖKLER PARTİSİ var ya, bu parti! Bunların alayı Cumhuri-yetçi ve Halkçı! Kendinizi bunlara teslim etmeyin!

  Merkez siyasette Bolu'ya kazındırdıklarımıza bir bakın ... Yerelde de kazandırmak istiyoruz.

  Sizleri tekrar gönülden selamlıyorum.

  SEVGİLİ BOLULULAR

  ALLAH'A EMANET OLUN.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Bir milleti hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatan da, köleliğe, yoksulluğa düşüren de eğitimdir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak