Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Bolu Gözlerini Açtı!

Cumhur Bandakçıoğlu

  13 Haziran 2011

       Okurlarımız hatırlayacaktır. 31 Mayıs 2011 tarihli 'Bolu Uysun Türkiye Büyüsün' başlıklı yazımızda AKP'nin 'İstikrar Sürsün Türkiye Büyüsün' sloganının Bolu dışında her yerde bir anlam taşıyabileceğini, ama Bolu için bir anlam ifade etmediğini ve AKP'nin Bolu'da hiçbir şekilde 3 milletvekilliğini hak etmediğini yazmıştık. Bunu mevcut vekillere olan kişisel yaklaşımımla değil iktidarın Bolu'yu es geçmesiyle ilişkilendirmiştim.

       3 Mayıs 2011 tarihli, 'Bolu Pat Pat' başlıklı yazımızın sonun da ise;  Seçime dönecek olursak, Bolu kulislerinde taraflı tarafsız konuştuğumuz birçok kişiden CHP'nin Bolu da bir koltuğu alacağı yönünde duyumlar alıyoruz. Tanju Özcan'a Ankara göz kırpmaya başlamış durumda. 2-1 ya da 1-1-1 sonuçlar sürpriz olmayacak gibi duruyor. demiştik.
   
      Bu yorumları yaparken Bolu'nun mevcut siyasi durumunu, siyasi partilerin adaylarını ve de ülkenin genel havasını analiz ederek yapmıştık. Ülkenin genel havası konusunda tahminlerimizde yanıldığımızı itiraf etmek zorundayız. Geriye kalan 2 şık Bolu'da CHP'nin çok uzun yıllar sonra milletvekili çıkarabileceği gerçeğini bize gösteriyordu.
      Bu gerçeğin en ortasında ise yelpazenin sağından yani MHP den güçlü bir adayın AKP'nin oylarını kırabilme gerçeği yatıyordu. Ve bu beklenti gerçekleşti. MHP adayı Sn. Murat Yapıcı Bolu'da hemen hemen her partiden oy aldı. Bu kırılma CHP'nin 1 milletvekilliğini ilan etti

       CHP Örgütü ve Sn. Tanju Özcan da gecesini gündüzüne katarak çalıştı ve alabileceği en iyi oy oranıyla zafere giden yolda yapılabilecek her şeyi yaparak hak ettiği vekilliğe adını yazdırdı.

       Her ne kadar çok önemli bir koltuk kazanılsa da, Bolu'dan kazanılan CHP vekilliği genel anlamda oldukça önem arz etse de, mevcut yelpazede Bolu'ya pek bir kazanım sağlayabileceğini zannetmiyorum.

       Bu durumda iş, yani beklenti yine Sn. Ali Ercoşkun'a ve Sn. Fehmi Küpçü'ye büyük bir yüzdeyle düşmektedir.
        Sn. Ali Ercoşkun'u kişisel olarak da tanıdığım için, daha rahat bir üslupla yazabilirim diye düşünüyorum ve Sevgili Ali diyorum;  Kampanya döneminde AKP adayları iktidar nimetlerinden ve kurumlarından sonsuz şekilde faydalandı. Bunlardan bir tanesi de senin kampanya döneminde de kullandığın, AKP'ye yakın iş adamlarının hemen hemen her seçim bölgesinde verdikleri yatırım sözleri oldu. Sevgili kardeşim bunları geçin. Öncelikle Fehmi Küpçü ile beraber gerekirse Sn. Başbakan'ın kapısında yatarak Bolu'yu her ne pahsına olursa olsun herhangi bir teşvik kapsamına sokun. 1 dereceden göreviniz bu olmalıdır. Bunu yaptığınız takdirde Bolu'ya en büyük faydayı sağlamış olursunuz.

      Bolu seçmeni CHP'ye bir vekillik bahşederek, zaten Ankara'ya mesajı verdi. Yani 'Bolu Gözlerini Açtı' Ne Gerede, Ne Yeniçağ, Ne Göynük, Ne Dörtdivan yetmedi. CHP tarafından kazanılan bu 1 milletvekilliği aslında sizlerin Bolu'ya hizmet getirme şansını artırdı. Bilmem anlatabildim mi?

       Bir CHP'li olarak genel anlamda seçim sonuçlarından memnun olmasam da;
       Türk halkının büyük bir bölümünün öyle ya da böyle mevcut iktidardan yana olduğunu görmüş bulunuyoruz. Seçim sonuçlarının bu ülkenin tüm vatandaşlarına hayırlar getirmesini temenni ediyor, bu vesileyle Sn. Ali Ercoşkun'u Sn. Fehmi Küpçü'yü ve de Sn Tanju Özcan'ı tebrik ediyorum. Yine Bolu ile özdeş tuttuğum, CHP Miletvekilleri Sn. Ali Serindağ, Sn. Umut Oran ve Sn. İzzet Çetin'i de tebrik ediyorum.

        Teşekkür
        3 Haziran 2011 tarihinde aramızdan ayrılan sevgili kuzenim, abim Atilla  Kefelioğlu'nun vefatı dolayısıyla acımızı paylaşan kıymetli Bolununsesi okurları başta olmak üzere tüm dost ve arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunarım.

   

   

   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Cehaletle deha arasındaki gerçek fark nedir biliyor musunuz? Dehanın sınırları var cehaletinse hiçbir sınırı yoktur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak