Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Başkan gibi başkan olmak lazım!

Cumhur Bandakçıoğlu

  8 Temmuz 2009

     Efendim bildiğiniz üzere yerel basınımızın köklü kuruluşlarından Bolu Gündem Gazetesi bundan bir süre önce el değiştirdi. Bolu Gündem'in özellikle Boluspor Kulübü üzerinden magazin gazeteciliği yaptığına şahit oluyoruz.  Gazetenin eski kulüp başkanlarıyla mevcut kulüp başkanının karşı karşıya getirmekten büyük zevk aldığını ilgiyle izlemekteyiz. Bolu Gündem'in gazıyla her dakika basın toplantısı yapmayı adet haline getiren, Türkiye'nin istisnasız en çok konuşan kulüp başkanı olma yolunda emin adımlarla ilerleyen kulüp başkanımızın bir an önce kendisini frenlemesi gerekiyor.

   

    Çok konuşan çok hata yapar!  Bolu'yu, Boluspor'dan  kimsenin soğutma hakkı yoktur.

   

    Kızılay Bolu Şube Başkanı'nı yanına alıp, basın toplantısı yapıyorsun!

  Kime karşı? Yener Bandakçıoğlu'na. Yener Bandakçıoğlu kim? Bolu'da şu anda yaşayan ve Kızılay'ın Altın Madalyası'nı taşıyan tek kişi! Yıllarca Kızılay için çalışmış bir hukukçu! Boluspor geçmişini hadi es geçiyorsun.

  Kızılay'ın misyonunu, vizyonunu tüzüğünü nerdeyse ezbere bilen kişi. 69 Yaşında!
  Senin tabirince yaşlı! Doğru, senin gittiğin yerlerden en az 10. defa geri gelmiştir.

  O 69 yaşında çok sert rüzgârlar görmüş saçlarına aklar düşmüş ama hala saçlarını dökmemiş bir adamdır.

   

     Evet, Bolu'yu akil adamlar yönetmeli, okuduğunu anlamayan, kendi kendini ihbar eden ve kendi ayağına ateş eden adamlar değil.

   

    Sen şimdi, seni Başkan atayan büyük başkanı (yani belediye başkanı) da yanına al Yener Bandakçıoğlu'nun köşe yazısını bir kez daha oku! Orada, "3. kat verilen ruhsatın 5 kata çıkarılması karşılığında Boluspor'a para verilmiştir" denmiş mi denmemiş mi bir daha bak.

   

    Sonra, Kızılay Şube Başkanı'nı (Muhtemelen büyük başkanın, yani belediye başkanın aklıyla) yanına alıp yaptığın basın açıklamasında, Kızılay Şube Başkanı'nın yaptığı açıklamayı oku.

   

    Sonra git bir dava aç.

   

    Boluspor bizim dönemimizde tesisleşti, 2 tane halı saha yaptım diye bangır bangır her gün hava basmayı biliyorsun.  Halı sahanın üstünü kimin, hangi parayla kapattığını niye bugüne kadar söylemiyorsun?

  Kızılay'ın misyonunda tüzüğünde amatör kulüplere yardım etmek gibi madde varsa ve bu para, bu kapsamda verildiyse bunu neden kamuoyu ile paylaşmadınız?

   

    Havanız mı bozulurdu? Racona ters mi düşerdi?

   

   

   

   

   

    Çıkarsın ortaya, geçmişe çamur atacağına, Boluspor'un bugünkü durumunda birçok müessesenin ve Bolu halkının maddi ve manevi payı fedakârlığı vardır dersin. Elbirliğiyle eski günlerimize dönüyoruz dersin.

   

    Kimsede çıkıp sana bazı şeyleri hatırlatma gereğini duymaz. Yarın 2 tane cesur yürek çıkarda, evet bizden belediyedeki işimiz için Boluspor'a zoraki bağış istendi derse ne yapacaksınız? Ki bunlar konuşuluyor da zaten.

   

    Duyan da 12. Kasım 1999 depremi sonrası merkezleri yıkılan amatör spor kulüplerine Kızılay yardım yaptı zanneder.

   

    Milleti enayi yerine koymayı bir kenara bırakın. Basın toplantısı yaparak da kendi kendinizi gülünç durumu düşürmeyin. Her şeyden önce onun bunun gazına gelip geçmişe saygısızlık ederek kendinizi ele vermeyin. Zaten bütün Bolu neyin ne olduğunu biliyor.

  Boluspor Başkanlığı, Boluspor'un geçmişine laf yetiştirme müessesi değildir.

  Başkan dediğin biraz ağır ağabey olur!

  Kol kırılır yen içinde kalır.

   

    Ha bu arada hatırlatayım, Rüşvetin belgesi olmaz! Belgenin adı ve şekli bazen değişir.

  Bir tek şark kurnazı tüccar siz mi varsınız bu dünyada?

  Adamın aklına isterse bin tane formül gelir. Gördüğümüz kadarıyla Kızılay başkanı bu formülü gayet güzel işletmiş. Branda = Çadır Bezi = (Kızılay tedarik listesindeki en önemli emtialardan bir tanesi) Benim bildiğim, Kızılay depolarında binlerce metre brandalar kullanılmayı bekler.

   

  Not: Gazetelerde basın açıklamasıyla çıkan haberler de, bazı gazetelerde, 5 kat için para verildi söylemi varken, bazılarında yok. Yine bazılarında haber arşivlerden çıkartılmış durumda!

   

   

   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Bilelim ki milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlere yem olurlar.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak