Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Antalya değil sanki Bolu!

Cumhur Bandakçıoğlu

  27 Ocak 2014


        Bir Demet Tiyatro, televizyon serisinin unutulmaz diyaloglarındandı; 'Bolu'ya bağlıyız, emme Antalya'ya bağlanmak istiyoz. Iccak denizlere açılmak istiyoz' anekdotu. Hani, Bolu gerçekten sıcak denizlere açılmış, Antalya'ya taşınmış desek yalan olmaz.
       Geçtiğimiz hafta bir kez daha Türkiye'nin en güzel şehirlerinden Antalya'daydık. Son 3 yıldır Antalya'da düzenlenen ve turizm sektörünün en önemli tedarik fuarlarından olan ANFAŞ OTEL EKİPMANLARI fuarına katılmaktayız. Aslında mevsim olarak Antalya'nın sevimsiz bir dönemine de olsa da fuar bizim Antalya sevgimiz ve de Antalya'da ki sevdiklerimizi görme açısından bize iyi bir fırsat veriyor.
       Fuar'ın amacı, otel sahipleri ve satın almacılarıyla, otellerde gıda dışında kullanılan her türlü ihtiyacı tedarik eden firmaları bir araya getirmek. Bu kalemlerin en önemlilerinden bir tanesi bizlerin otel tekstili diye adlandırdığı; çarşaf, nevresim, yastık, havlu gurubu. Otel tekstilinin en önemli özelliği, otellerin bu kalemlerini hemen hemen her yıl yenilemek zorunda olması. Örneğin, tek kişilik bir odada her üründen en az 2-3 takım olması gerekiyor, böyle olunca da rakamların ciddiyeti ortaya çıkıyor. Otel tekstilinde yer edinmiş, isim yapmış 4-5 tane ciddi büyük firma bulunmakta. Bunlardan bir tanesi de benim mensubu olduğum Ağaoğlu Tekstil. Bir başka önemli marka ise Bolu kökenli Otello Tekstil. Rıdvan Çakır Abimiz'e ait olan firma, sektörün en önemli aktörlerinden. Bu yıl üretim tesislerini Bolu Organize Sanayi bölgesine taşıyarak, Bolu ekonomisine de ciddi katkı sağlayacağını şimdiden söyleyebiliriz. Fuar süresince fuarın konsepti içersinde çeşitli yarışmalarda yapılmakta. Antalya ve civarında görev yapan birçok Bolu ve Mengenli mutfak şefi ve aşçıbaşımız bu yarışmalarda hem organizasyon ayağında hem yarışma ayağında karşımıza çıkmakta.
        Her yıl olduğu gibi Long BeachHotel ve Spa'nın, Taşkestili meşhur mutfak şefi Şinasi Karanlıkoğlu kardeşimle yine bir arya geldik. Şinasi Usta son derece beyefendi kişiliği ve sempatik tavırlarıyla Antalya'da ciddi bir yer edinmiş durumda. Sağlam bir çevreye sahip olduğunu çok rahatlıkla gözlemleyebiliyoruz. Otello firmasının sahibi Rıdvan Çakır Abimiz daha önce bir araya gelmediğim ama ismini duyduğum Sueno Otelleri'nin yiyecek ve içecek koordinatörü Haşim Erdoğan ustamızla bizi bir arya getirdi. Haşim Usta, hakiki bir Boluspor fanatiği. Bu günlerde en büyük üzüntüsünün Boluspor'un içinde olduğu durum olduğunu söylüyor. Boluspor'la ilgili birçok anısı var!
        Dedim ya sanki Antalya değil Bolu,  Narde Organizasyon şirketinin sahibi güzel hemşerim Dide Elmas ve ortağı Pınar Duman da standımızda bizi yalnız bırakmadılar. Dide, yeni kurduğu şirketiyle kongre turizmine yönelik organizasyonlar yapmakta. Kısa sürede iyi bir noktaya geleceğine inancım sonsuz. Antalya nedir sorusunu karşılığı benim için sevgili arkadaşım Murat Başara olduğunu muhtemelen devamlı okurlarımın hemen hepsi bilir. 22 yıldır Antalya'da turizm sektöründe olup, Belek bölgesinin en tanınmış yüzlerindedir Murat. Özellikle kongre turizminde marka bir yöneticidir. 35 yılı aşan bir arkadaşlıktır bizimkisi. Dolayısıyla benim için Antalya Murat demektir.
         Gerek iş yönüyle gerekse sosyal yönüyle bir Antalya seferimizi de ortak payda Bolu ağırlılıyla tamamladık. Çok istememize rağmen iş yoğunluklarımız sebebiyle yüz yüze görüşemediğiz eski MHP İl Başkanımız Necati Karatuluk Abimiz'e, arkadaşlarım, eğitimci, Mert Sinan, Yusuf Cantürk ve bir başka turizm elçimiz Engin Kadıoğlu'na da bir kez daha selam ve saygılarımı gönderiyor başka bir sefere inşallah diyorum.
        

      Fotoğrafalar,
  1- Rıdvan Çakır, Ben, Haşim Erdoğan Usta, 
  2- İsmail Ağaoğlu( Patronum) Murat Başara, Ben, Dide Elmas, Pınar Duman
  3- İbrahim Çomak( Long Beac F&B Manager) Şinasi Karannlıkoğlu Usta ve Ben

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Medeni olmayan insanlar, medeni olanların ayakları altında kalmaya mahkumdurlar.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak