Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Evet oradaydım II  

Cumhur Bandakçıoğlu

Evet oradaydım II  
  16 Şubat 2019

        Evet oradaydım II  
        Almanların günlük hayatlarında sıkça kullandığı benimde çok hoşuma giden bir kelimeleri var. Natürlich ! Doğal olarak! 
       15.02.2019 Cuma günü saat 18:30 da. CHP Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Sn. Tanju Özcan'ın Proje ve Aday Tanıtım Toplantısına katıldım. Her CHP üyesi gibi ve de köklü CHP'li bir ailenin ferdi olarak orada bulunmamız kaçınılmaz bir görevdi. Köşe yazarlığımızın vermiş olduğu görev ve sorumlukları da üstüne koyduğumuzda çocukluğumuzda hemen hemen her hafta sonunu geçirdiğimiz kapalı spor salonunun yolu bir kez daha gözükmüştü. Yani doğal olarak oradaydım. Sn. Tanju Özcan'la olan bireysel hukukumuz, yine sevgili Yener abimin (Babam) meslektaşı olması sebebine ve kendisinin CHP de ki etkin siyasi rolüne dayanmaktadır.  
         CHP Bolu Belediye Başkanı adayı Sn. Tanju Özcan Bolu siyasi tarihine adını derin harflerle kazıma başarısını göstermiş sıra dışı bir politikacıdır. Hiç şüphe yok ki, Bolu'yu Ankara’da  bir muhalefet milletvekili olarak en yüksek perdeden temsil etmiştir. Siyasi mücadelesi her daim ses getirmiştir. Bolu genelinde halka dokunabilmiş, halk nezdinde karşılık görmüştür. 2019 yerel seçimlerinde Bolu gerçeklerinde CHP Genel Merkezi tarafından doğru konumlandırılmış ve adaylığıyla ilgili ilk yazımda belirttiğim gibi Bolu'da karşılığı en yüksek aday olarak başkan adayı gösterilmiştir.  
         Proje ve Aday Tanıtım Toplantısı büyük bir coşkuya sahne oldu. Spor solunu hınca hınç doluydu. Bu coşku hem Sn. Özcan'ı, hem de CHP emekçilerinin ve gönüllülerinin morallerini yükseltti, daha da heyecanlandırdı. 
       Sn. Özcan, yılların vermiş olduğu tecrübe ile sahnede son derece rahat ve başarılı bir şekilde projelerinin sunumunu yaptı. Projeleri, rakibi Sn. Fatih Metin'in projeleri gibi yapılabilirliği olan, Bolu'nun sahip olması gereken projelerdi.  Hatta birbirine çok yakın olan projelerde vardı. Buradan çıkan  sonucun, Bolu'nun ihtiyaçları, eksiklikleri ve Bolu’da olması gerekenler konusunda her kesimin fikir birliği içinde olmasıdır! CHP'de eleştiri mekanizması demokratik bir haktır.  Bende projelerin bir tanesiyle ilgili eleştiri hakkımı şimdi kullanıyorum. İzzet Baysal Caddesi 'inden bir Champs Elysees (Şanzelize) çıkmayacağı gibi Oxfort Street de çıkmaz! İzzet Baysal Caddesi adına yakışır bir şekilde ele alınmalı ve yenilenmelidir. 
        Ne Sn. Özcan, ne de o coşkulu kalabalık, Türkiye'nin içinde bulunduğu kutuplaşmaya en ufak bir prim vermeden politize olmadan tamamen kendi işlerine ve Bolu'ya konsantre olmuş bir şekilde toplantıyı tamamladılar. Bu bile Türkiye için büyük bir umuttur.  
        Yarıştaki şansına gelirsek; Evet Bolu'da bir Tanju Özcan rüzgarı var! Aslında rüzgar demek pek doğru bir tanım değil.  Bir Tanju Özcan gerçeği var diyelim. Bu gerçeğin yanında, İyi Parti'yle olan ittifak ve MHP'nin kendi adayıyla yarışa girmesi de destekleyici argümanlar olarak karşımıza çıkıyor. Tabi ki Türkiye'deki ekonomik sıkıntılar ve dalgalanmaların boyutları,  mevcut belediyenin metal yorgunluğu, beğenilmeyen ve Bolu halkını üzen icraatları da elini ciddi anlamda güçlendiriyor. AK Parti kanadı, hali hazırda seçim stratejisini kaynak kullanımına ulaşılabilirlik ve hükümet gücü eksenine oturtmuş durumda. Sn. Özcan bu konuda İller Bankası görev ve sorumluluklarıyla, başarılı rol model olan CHP’li belediyeleri  karşı tez olarak sunuyor. Seçimlere daha 1,5 aylık bir süre var. Bolu'nun kendine özgü siyasi tercihleri hiç bir zaman göz ardı edilmeden son güne kadar kararlı bir şekilde çalışmalar  devam etmelidir. Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduğunda,  kendisine 'Kral Öldü Yaşasın Yeni Kral' diyeceğim gibi, yeri geldiğinde 'Kral Çıplak' da diyeceğim. Tabii esas mesele; kralların olduğu değil, herkesin kral gibi yaşadığı bir Bolu'yu hayata geçirebilmektir. 
        Başta, kendisi olmak üzere, il ve ilçe yönetimlerini, bu organizasyonda emeğe geçen herkesi kutluyor şahsıma gösterilen teveccüh içinde teşekkür ediyorum.
                                                                                 Cumhur Bandakçıoğlu  
   

  • Lütfi Erkan Gökce16 Şubat 2019 . 12:27

   Bolu'muz için umut verici bir yazı

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. Bugün yarına dünle beslenerek yol alır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak