Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

SANAL ALEMDEN - GERÇEK ALEME

Cumhur Bandakçıoğlu

  22 Aralık 2003

  Hep birlikte gördüğünüz gibi kendi kendimize Bolununsesinde köşe kaptık.Yüzsüzlüğün bu kadarına da pes doğrusu demek lazım ama.. diyemiyorum.

  Daha doğrusu internetdeki sanal alemden gerçek aleme transfer olduk. Bu iş gerçekten zor, her hafta bir şeyler bulmak ve bunları paylaşmak inanın kolay değil. Üstelik bizim gibi sürekli olarak mobil olan bir kişi için başlı başına bir sorun.

  Hafta başına 3 günlük Danimarka ziyaretimiz ile başladık. İskandinavya genelinde yıllık akrilik battaniye tüketiminin % 70'i ülkemizden ve benim firmam tarafından karşılanmaktadır. Türkiyemiz için gurur verici bir tablodur.

  Her yurt dışı gezisinden önce, gideceğim ülke ile ilgili dersime iyi çalışırım. Gideceğim ülkenin kralı, kraliçesi, başbakanı, ekonomisi futbol takımı gibi bazı ana konularda bilgi edinir öyle giderim. Bu yolla yabancı müşterilerin ilgisini çekmeye çalışır, onları bu yolla mutlu ederim. Daha sonrada yaptığımız pazarlıklarda bunu semeresini alırım.. Tabi ülke olarak sürekli dünya gündeminde olduğumuz için onlarında bir çok sorusuyla karşı karşıya kalırım. Doğal olarak milliyetçi tarafımızla ülkemizi savunmaya çalışır, karşı taraftakilerin, eğer varsa olumsuz fikirlerini düşencilerini lehimize çevirmeye çalışırım. Yıllardır bir çok soruyla karışlaştım. Bu yıl gündem sorumuz KIBRIS'tı. NATO (Belçika) da yaptığım askerlik süresi de dahil bana bugüne kadar hiçbir kimse Kıbrıs'la ilgili bir soru sormamıştır.

  Danimarka'daki tekstil alımcıları ne hikmetse Kıbrıs'taki seçimleri ve sonuçlarını birinci sıradan sordular. Hani o hiç tanımadıkları Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne, seçimler için gözlemci bile göndermişler. Demek ki Kıbrıs gerçekten çok önemli. Ver gitsin diyemeyeceğimiz kadar önemli. Kuzey Avrupa'da küçük bir viking ülkesini ilgilendirecek kadar önemli. Kıytırık bir pasaporta satılmayacak kadar önemli. Umarız sonuçları bizleri ve orada kanlar akıtarak şehitler veren Kahraman Komando Tugayımızı üzmez.

  Pazar günü İsveç'e gidiyorum. Oradaki Bolulu hemşehrilerimizle beraber olacağım önümüzdeki hafta İsveç'ten Bolu hikayeleri ile karşınıza çıkabilirim.

  MIŞ MİŞ MUŞ

  BAYKAL CEYLANI ONAYLAMIŞ...
  Aklın yolu bir !

  KARSLIOĞLU DSP'de...
  Şövalyece bir hareket. Zor gün dostu. Tebrikler !

  DEVRE ARASI BAŞKANLIĞI BIRAKMAYI DÜŞÜNMÜŞ..
  Yanlış bir düşünce.. Madem bırakacaksın.. niye aldın diye sorarlar adama?

  RAKI SATIŞLARI 100 % DÜŞMÜŞ..
  Üzülme Çinçoncuğum...Marie Antoinette ne demiş? Ekmek yoksa pasta yesinler !

  MHP-CHP YE YAKINMIŞ...

  Hikmet, yara yakın olmaktan daha iyidir !

  Bu köşe vesilesiyle;

  Yeni Yılınızı En İçten Dileklerimle Kutlarım.

  2004 Sizlere ve Sevdiklerinize,

  Sağlık, Başarı, Mutluluk, Bol Kazanç ve Hayırlar Getirmesini dilerim.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Büyük adamların hataları güneş tutulmasına benzer, onları herkes görür.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak