Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Abant Geçilmedi, ya ÇANAKKALE?

Cumhur Bandakçıoğlu

  19 Mart 2010

     Geçtiğimiz haftayı Ata Yurdu Kazakistan'da geçirdiğimiz için Bolu gündemine biraz uzakta kaldık. Kazakistan ziyaretini bu yıl yalnız yaptığım ve de iş yoğunluğunun çok olması sebebiyle Kazakistan'da sizlerle paylaşabileceğim bir konu çıkaramadım. Sadece Kazakistan için orada yaşamak isteyen veya yatırım yapmak isteyen hemşehrilerimize KAZAKİSTAN'nın Türkî Cumhuriyetler içinde Türkiye ile muhabbetti en iyi olanı ve en rahat olanı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

   

    Geçtiğimiz hafta ve hali hazırda bu hafta Bolu gündeminin birinci sırasında Abant da meydana getirilen yapay göl oturmakta. Konuyu ilk köşe yazısına taşıyan yazar olarak yapay gölde geri adım atılmasını sevinçle karşıladığımı bildirmek istiyorum. Bolu'yu ciddi ulusal bir organizasyonla bütünleştiren Sportif Havacılık ve Doğa Sporları Derneği'nin Abant'ta kullandığı alanı tekrar kazanması hiç şüphesiz ki son derece yerinde olmuştur.

  Zaten bu gölet sevdasını anlamak da oldukça zor! Son yıllarda nerdeyse her vadiye, her subaşına bir gölet yapılmakta, belki biraz ön yargılı davranıyorum ama bu sevdanın gerçek nedeni beni oldukça şüphelendirmekte!

  Bolu tümüyle Milli Park ilan edilecek kadar değerli bir coğrafya, bu coğrafyaya sahip çıkalım olur olmaz projelerle bu dünya mirasını bozmayalım.

     Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın,
     Gömelim seni tarihe desem sığmazsın.

    Yedi düvele meydan okuyarak, Türk tarihinin en büyük zaferlerinden birini kazanmış başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün Çanakkale kahramanlarımızı rahmetle anıyorum. Zaferinin 95. yıldönümünü kutluyorum.

     Ve başımı öne eğerek hepimizin bildiği şu acı tabloyu bir kez daha gözlerinizin önüne seriyorum,

     Türk Telekom Arap'ın, Telsim İngiliz'in, Kuşadası Limanı İsrailli'nin, İzmir Limanı Hong Konglu'nun, Araç muayene işi Alman'ın, Başak Sigorta Fransız'ın, Adabank Kuveytli'nin,

  İETT Garajı Dubaili'nin, Avea Lübnanlı'nın, Petkim Ermeni'nin, (Halbuki Kazak'a sattık, dediler!) Rakı Amerikalı'nın, Finansbank Yunanlı'nın, Oyakbank Hollandalı'nın, Denizbank Belçikalı'nın, Türkiye Finans Kuveytli'nin, TEB Fransız'ın. Cbank İsrailli'nin, MNG Bank Lübnanlı'nın, Alternatif Bank Yunanlı'nın, Dışbank Hollandalı'nın, Şekerbank Kazak'ın, Yapı Kredi'nin yarısı İtalyan'ın, Turkcell'in yarısı Finli'nin Rus'un, Beymen'in yarısı Amerikalı'nın, Enerjisa'nın yarısı Avusturyalı'nın, Garanti'nin yarısı Amerikalı'nın, Eczacıbaşı İlaç Çek'in, İzocam Fransız'ın, TGRT (Fox) Amerikalı Musevi'nin. Demirdöküm Alman'ın, Döktaş Fransız'ın, Süper FM Kanadalı'nın. Sitebank Yunanlı'nın.

     Sırada  Ziraat Bankası var! Kim bilir daha neler neler..
  • aydaki19 Mart 2010 . 17:28

   cumhur abey artık kamplarımızı suni memleketin, suni göletinde yaparız.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ben icap ettiği zaman en büyük hediyem olmak üzere, Türk Milletine canımı vereceğim.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak