Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Bu cesaret nerden geliyor?

Esra Yıldız

  19 Nisan 2010

   

     Ne haftaydı ama!

     Boluspor başkanı, salı sabahı evi ve işyerinde yapılan aramadan sonra Ankara'ya götürülüp gözaltına alınıverdi. Gergin beklenen dört günden sonra, korkulan olmadı ve başkan tutuksuz yargılanmak üzere salıverildi.

     Bu gözaltının sebebi, bir telefon görüşmesiydi ve diğer ucunda daha önceden tutuklanan belediye başkan yardımcısı vardı.

     Kulübün menfaatine kullanılmak üzere konu edilen ulaşım ihalesinin görüşmeleri; günümüzde artık ulu orta denebilecek düzeyde olan telefon görüşmelerinin birinde, iki önemli mevkide ki kişi tarafından şaşırtıcı bir cesaretle yapılmaktaydı.

    Özelikle bulunduğu mevkii yüzünden yol yordam bilmesi gereken, ancak bu şekilde davranmayan belediye başkan yardımcısının bu cesareti nasıl açıklanabilirdi?

    Bunun cevabı "iktidar cesareti" olarak adlandırılabilir miydi?

    Çünkü iktidar; siyaset arenasında yer bulamadığı, bu yüzden maaş bağlatamadıklarını bir yerlere getirerek bu amaca ulaşıyordu ve bizim ithal başkan yardımcıları da bunlardandı.

    Aslında bu neden, aynı zamanda Antepli olan başkan yardımcılarının ilimizde ne işi olduğunun da cevabıydı.

    İşte arkasında atanmalarına Alâeddin Yılmaz'ın bile itiraz edemediği derecede önemli kişilerin olduğunu sandığım ve bunların ricası ile ilimizde görevlendirilen yetkilinin bu derece cesaretli olması, hiç de şaşırtıcı olmamalıydı.

    Telefonun diğer ucundaki bizim kulüp başkanının cesareti ise, sadece "cahil cesareti" olarak adlandırılabilir.

    Tüm bunların ışığı altında; nedenini açıklamaya çalıştığımız cesaretli yetkilinin ilimizde yarattığı korkunun aynısını ülke genelinde de görmemek için, herhalde kör olmak gerekir.

    Bu denli cesaret içinde olanlar, yerelde; ne esnaf, ne hemşehri, genelde ise; ne asker, ne savcı, ne entelektüel, ne bilim adamı, ne işveren, ne öğrenci, ne sendika, ne de muhalefet tanır.

    Korkmayın!

    Bu korku imparatorluğunu biz yarattık. Daha öncelerinde de olduğu gibi...

    İktidar; korku yaymakla beslenir, korku da; bundan cesaret alan şaşkınlarla.

    Biz ettik, biz bulduk.

    Allah bu şaşkınlardan bizi korusun.

   

   

   

  • a.sonmez21 Nisan 2010 . 14:19

   Bolulu hemşehrilerim;gözünüzü açınız artık ve sorgulamaya başlayınız.Bolu'da belediye başkan yardımcılığı yapacak kimse kalmadımı?ithal başkan yardımcısı taşıyıp besliyoruz.Sayın başkan bunu bolululara anlatmak zorundasın.Boluda bu işleri yapacak kapasitede onlarca insan bulurum ben Ankara'da yaşamama rağmen. Tüm Bolulu hemşehrilerime selamalar,uyanık olunuz lütfen.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Cehaletle deha arasındaki gerçek fark nedir biliyor musunuz? Dehanın sınırları var cehaletinse hiçbir sınırı yoktur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Abant Bungalov Evleri