Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Acaba!

Esra Yıldız

  13 Ocak 2010

     Bazen ulusal konulara değinsem de yerel bir yayına yazı yazdığımdan, her zaman esas sorumluluğumun yaşadığım yerle ilgili yazı yazmam olduğunu düşünürüm. Düşünce böyleyken yazıların doğal olarak muhataplarının genelde bürokratlar, üst düzey yöneticileri ya da sivil toplum örgütü başındakilerinin olması gayet normal. Bizim hedefimiz hiçbir zaman onları kırmak değil, yönettikleri toplumun bir ferdi olarak yaşadıklarımızı, duygularımızı aktararak toplumun nabzını onlara hissettirmektir.

    İşte bu bağlamda yine bir konu ile ilgili mukayeseyi yazıma konu edeceğim.

    Son zamanlarda ilimizin eski ilçesi Akçakoca'dan bir konu ile ilgili gelen değişik haberleri okuyorum. Konu çoğumuzun bildiği ve bu beldeye gittiğinde önünden geçtiği ünlü Çınar Otel...

    Akçakoca Belediye Başkanı son verdiği beyanatta binanın bakımsızlıktan yıkılmak üzere olduğunu ve bu yüzden tehlike arz ettiğinden yasaların ona verdiği yetkiye dayanıp söz konusu binayı yıkacaklarından bahsediyor.

    Evet, binanın durumu çok kötü... Tehlikede arz ediyor olabilir.

    Ancak başkanın daha önce verdiği beyanat ve sistematik girişimlerinden esas amacının, mülkiyetinin Bolu İl Özel İdaresine ait olduğu yapıyı ucuz ya da bedelsiz olarak ele geçirmek olduğunu açıkça görüyoruz. Bu hedefin doğal olarak hizmet verdiği yörenin menfaatine olduğundan, kendine göre doğru olduğu kabul edilebilir. Kısaca beldenin Belediye Başkanı, yörenin menfaatini kollamak üzere bir yere sahip çıkmaya çalışıyor.

    Muhatabı kim?

    Bolu İl Özel İdaresi, başında olan Genel Sekreter ve İlin Valisi.

    Bir tarafta Belediye Başkanı, diğer tarafta mal sahibi bizimkiler.

    Size bu neyi hatırlatıyor?

    Tabi ki benzer bizim Kızılay Meydan Muharebesi'ni.

    Şimdi ben çok merak ediyorum Sayın Valim ve Genel Sekreterim. Sizler daha fol yok yumurta yokken vatandaşınızın para vermeden araba çekebileceği bir yerin girişine kalın bir utanç zinciri çekerek, onları bu imkândan mahrum ettiniz ve etmeye devam ediyorsunuz. Bununla kalmayıp başına da bir polis görevlendirdiniz. Sözüm ona burada yaşayanların seçtiği Belediye Başkanı'na gövde gösterisi yapıyorsunuz.

    Acaba aynı uygulamayı Akçakoca Belediye Başkanı ve halkına yapabilecek misiniz?

    İnşallah Bolu'nun hakkını, Bolulular'dan aradığınız gibi onlardan da ararsınız.

    Bizler belki Bolu Dağı'nın altındakiler gibi olaylara karşı tepkili değiliz ama acele etmeden bazı şeyleri de analiz ve takip etmeyi de çok iyi biliriz.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak