Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Örnek İnsan

Esra Yıldız

  3 Mayıs 2009

   

   

  Belki görüyor, belki de görmüyoruz.

   

  Sosyal yaşam biçimimiz bazı konularda sürekli aşınıyor.

   

  Artık birer fert olarak yaşıyor, onun gerektirdiği gibi davranıyoruz. Toplum olmanın gerektirdiği unsurları acımasızca yok ederek zaman içinde ayrı hırsları olan ve bu yönde acımasız birer birey olmaya dönüşüyoruz. Toplumda mutluluğun, ancak mutluluğun diğer tüm katmanlara da servis edilmesi gerekliliğinden geçtiğini unutuyoruz. Bu konuda ister dinsel ister dünyevi çalışmalar ve öğretiler varken.

   

  İsraftan kaçınma, çalışkanlık, tasarruf, paylaşma, hayır, asalet, ciddiyet, insanlık, duygusallık, vefa, ileriyi görme, toplumsal bilinç, prensip.

   

  Tüm bu özeliklerin barındığı insanların azalması toplumda çöküşün, mutsuzluğun bir habercisi gibidir.

   

  Bir hadis diyor ki; 'Kimsenin kimseden faydalanmayacağı, kimseden bir şefaat kabul edilmeyeceği, kimseden bir fidye alınmayacağı ve yardım görülmeyeceği günden korunun'

   

  O günün çok yaklaştığı günlerde olduğumuz bir gerçektir. Artık tüm sorunlarımızı ben kimliğimizle halletmeye, günümüzü geçirmeye çalışıyoruz. Ben mutlu olayım da gerisi boş. Benim zenginliğim nereden belli olacak? Tabii ki diğerlerinin mutsuzluğundan.

   

  Sosyal hayatımızda ki bu kötü gidişe tüm heybeti ile karşı duran bir duruş var ki bu duruş dün de bize ders veriyordu, bu gün de. Hem yaşarken hem de şimdi, yukarıda bahsettiğim tüm meziyetleri üstünde taşıyan üstün varlık. İzzet Baysal ve onun kurduğu vakıf.

   

  Bir insanın öldükten sonra yaşamaya devam etmesi ancak bu kadar olur.

   

  Bize verdiğin ve vereceğin dersleri ne kadar anlayabileceğiz bilmiyorum ama artık dünya yaşamımda yapamadığımı yapmam için, senin elini öpmek için ancak seni anlamak ve senin gibi davranmaktan geçtiğini biliyorum.

   

  Bir ayet buyuruyor ki;

   

  'Allah insanların ihtiyaçlarını gidermek için bir kısım insanlar yaratmış ki, insanlar ihtiyaç duyunca onlara koşarlar, işte onlar Allahın azabında güvende olanlardır.'

   

  Biz ihtiyaç duyup sana koşmadan sen ihtiyaçları giderdin, gidermeye devam ediyorsun. Senin nerede olduğunu çok iyi biliyorum. Nur içinde yat örnek insan, üstün varlık İzzet BAYSAL. 

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  İşinin esiri olan insan, başkasının esiri olmaz

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak