Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Hoşgeldin

Esra Yıldız

  19 Temmuz 2010
    
     Bir bayan olarak; stada düzenleme yapıldıktan sonra maçlara gittiğim gibi, antrenmana da gitmek istedim.
     Hem merak, hem özlem, hem de yine tesislerde yapılan yeni düzenlemeler sebebiyle.
     Boynuma taktığım akreditasyon kartı ile bizlere yapılan izleme terasına doğru yürürken; tesislerde yapılan iyileştirme çalışmalardan mıdır bilmem, kendimi başka bir yerde gibi hissettim.
     Ciddi, temiz, düzenli ve disiplinli...
     Antrenman sahasının izleme terasına ulaştığımda, ustalıkla hazırlanmış bir antrenman alanı ile karşılaştığımı söyleyebilirim. Güzel bir resmin daha da ortaya çıkması için, çerçeve yapılmış gibi kapatılan sahanın netleşen yeşil rengi görülmeye değerdi.
     Bu değişikliklerden başka göze çarpan bir diğer görüntü, teknik ekibin önceden özenli bir şekilde hazırladığı belli olan çalışma parkurlarıydı. Hani şu ara televizyon ekranlarında çok sıklıkla gördüğümüz performans yarıştıran yarışma parkurları gibi. Tüm malzemeler derli toplu, toplar bile tek sıra sıralanmış.
     Sporcular kendilerini bekleyen zor idmana rağmen, oldukça neşeli ve diri gözüküyorlar. Belli ki; önceden hazırlanmış idmandan çok, oyuna benzeyen bu parkurlar onları hem eğlendiriyor, hem de güçlerine güç katıyor.
     Bir hoca var ki başlarında; çalışma ortamını hazırladığından belli ki, disiplinli ve işini de bir o kadar seven. Ses tonu ve direktifleri oyuncularını sürekli motive eden cinsten...
     Diğer saha görevlileri de ona uymuş. Tek tip kıyafetleri ile bir törende gibi hissediyorum kendimi. Keyifli ve sıkılmadan bir saat oturuyorum yerimde. Oynanan oyun ve hareketler, hazırlanış ve sunuş bakımından o kadar keyifli ve kolay gibi gözüküyor ki; insan katılmak istiyor bu keyifli etkinliğe.
     Ve sona geliniyor. Tüm sporcular birbirlerini alkışlayarak, son veriyorlar bu güzel çalışmaya. Yüzler yine gülüyor, omuzlar yine dik hiç yorulmamışçasına.
     Oyuncular sahayı terk edene kadar hoca onları seyrediyor kıpırdamadan. Yardımcıları da saygı ile, çıkışta tek sıra teknik patronlarını bekliyorlar. Gelmese, sabaha kadar bekleyecek gibi.
     Bir Bolusporlu olarak gurur duyuyorum bu çalışma ve ortamdan. Kendimi büyük bir takımın tesislerinde gibi hissediyorum. Ama en çok beni etkileyen, hocanın disiplini ve mesleğine olan tutkusu oluyor. "Mesleğini bu kadar sevmenin bir nedeni olmalı" diyorum kendi kendime.
      Eşime sorduğumda, "O da benim gibi bir başak erkeği" diyor. Bilirim ben onları, yıllardır hayatı paylaştığım eşimden dolayı. 
       Başak erkekleri, zekâlarını kendilerine yardımcı olan bir hizmetçi gibi görürler. Bu nedenle burcu tanımlayan sözcük "incelerim" dir. Başak'lar çalışkan ve pratik insanlar olup, yaşamlarındaki en önemli konu iştir. Güvendikleri kişilere yardım etmeyi sevmelerine rağmen, inanmadıkları ve tembel olduklarını bildikleri kişilere karşı soğuk davranırlar. Yaşamları boyunca dinlenmeden çalışırlar. Onların dinlenme biçimi bile başkalarına yorucu gelebilir. 
     Bize de bu sene böylesi lazım.
     Hoşgeldin Levent hocam.
  • crazyman19 Temmuz 2010 . 21:18

   En azından Esra Hanım gördüğünü yazıyor.Kusura bakmayın ama diğer basın mensupları gibi kolpa haberler yazıp da,daha sonra gün sonunda dedikleri gerçekleşmediği zaman,ertesi gün yeni senaryolar uydurmuyor.Birazcık doğru gazeteciyle,yanlışı ayıralım..
  • Atalay 19 Temmuz 2010 . 21:02

   Esra hanım sakın bir önceki yorum sizi üzmesin Eşinize veysa size art niyetli biri besbelli.Birde yok art niyet aramayın falan demiş.Bu yazı eşinizi ön plana çıkarmak amaçlı yazılmış diyen Kemal beyefendi yazılaqn yazıların beğeni toplaması için hep konu ne olursa olsun yerden yeremi vurmak lazım .Lig başlamadan bu ne negatiflik.Tüm gazetelerde belli bir kesm varki ne yapsa yönetim yerden yere vuruluyor.Bunlar yönetim karşıtı Yazının içeriği asıl hoca hocayı transfer eden yalnız esra hanımın eşimide övünsünİyiniyet ve temennilerle yazılmış bu yazıya benden bir yorum hoşgeldiniz hocam size yardımcılarınıza ve futbolcularımıza başarılar diliyorumAllah yardımcımız olsun
  • Kemal19 Temmuz 2010 . 13:00

   Esra Hanım;lütfen niyetimde art bir düşünce aramayın;tüm inandırıcılığınızı kaybettiniz.Eşinizin futbol şube sorumlusu bir yerde tesisleri,yapılanları övmeniz sizin kadar eşinizide itici bir profile sokuyor.Bakın bunlar her kulüpte olan şeyler;topların tek tek dizilmesi inanın hiçbir anlam taşımıyor.Mesele lig başladıktan sonra elde edilecek olan başarıdır.Bizim Başaklara değil başarılara ihtiyacımız var.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak