Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Bence bu kadar saldırmayın...

Esra Yıldız

  5 Şubat 2010

     Bazen kendi kendime sinirlenmiyorum değil.
     Sanki bana kadar kimse yok birilerinin hakkını aramakta.  Ama birilerine mesaj vermek, onları bilgilendirmek için köşe yazarlığına soyunmuşsak; içselliğime bu işi yapacaksam eğer, hakkını vererek yapmalıyım derim her zaman. Bu işi yaparken de en yakınımı bile kayırmak ya da yazımı şahsi amaca yönelik kullanmak takiyeye girer ki, beni tanıyanlar böyle işlerde tasım tarağım olmadığını çok iyi bilirler.
    Yalakalık mı?
    Yakınından bile geçmem. Benim yazılarımı okuyanlar bilir, biz bu satırlarda vekillerimizden tutun da, valimize, belediye başkanımıza bile doğru bildiğimiz yolda en acımasız eleştirilerde bulunduk. Hatta "Maganda Tribünü" adlı yazıda, Boluspor Kulübü´nün yanlış bir uygulamasıyla ilgili kadınlarımızın hakkını öyle bir savunduk ki, hiç beklemediğimiz halde ulusal görsel basına bile davet edildik. İyi işi de her zaman övdük.
    Arazi ihalesi ile ilgili kaleme aldığımız yazıdaki doğrumuz; hepimizin olan, kimsenin şahsi malı olmayan Boluspor kulübünün ve onun içinde zaman zaman görev almış iş adamlarımızın bir arsa için birbirlerinin önünü kesmemesi gerekliliği içindi. Benim derdim araziyi alanlar değil, alınış biçimiydi. Kazanan kim oldu? Tabii ki araziyi satan kuruluş... Kim kaybetti? Tabii ki araziye satışa çıktığı değerin beş katı para ödemek zorunda kalan işadamlarımız... Bu olumsuz görüntüye rağmen umarım ihaleyi kazananlar hem yaptıkları eserle Bolu'ya değer kazandırırlar, hem de verdikleri paranın karşılığını alırlar. Aslında düşüncelerim böyleyken, daha önce yazdığım yazıdan cımbızla başka anlamlar çıkarmak sadece tabiri caizse tribünlere oynamaktır.
    Bunu yapanlardan biri de maalesef bizim gazetenin patronu Kamuran Bey...
    Nedense yazdığı son yazısında, Boluspor kulübünü neredeyse tüm Boluluların cebinden para çalan, hiçbir şey ifade etmeyen ve kapatılması elzem bir dipsiz kuyu gibi göstermiş, söz konusu araziyi de bu kuruma layık görmemişti.
    Böylelikle koskoca Boluspor Kulübü´nü müdafaa etmek yine bize düştü.  
    Ben ne gazeteci, ne de spor kulübü yöneticisiyim. Sadece işletme eğitimi aldım. Bir kurum nasıl döner, ne yapar az çok bilirim.
    Şimdi aşağıda yazılanları iyi okuyun ve değerlendirin Kamuran Bey...
    Bütçesi altı, altı buçuk milyon TL olan, lejyoner profesyonel sporcular hariç, alt yapı hocaları, malzemeciler, masörler, bekçiler, çaycılar, hizmetliler, idari personeller, aşçılar, işçiler, ustalar, şoförler gibi direkt 120-130 kişiye, kasap, manav, toptancı, güvenlikçi, uncu, mayacı, tuzcu, inşaatçı, çimci, gübreci, akaryakıtçı, reklamcı, simitçi, köfteci gibi sayılarını bilemediğim yüzlerce kişiye ekmek veren ve sürekli tesis yaparak dolaylı istihdam sağlayan bir kurum. Hepsi de sizin benim gibi Bolulu. Sanki bir spor kulübü değil, bir sanayi kuruluşu... Hem de sizin bir sanayi kuruluşunun voleybol takımı ile karşılaştırmaya cüret bile edemeyeceğiniz büyüklükte. Buraya gelen misafir takımların senede otellerimize bıraktığı 800.000, 1.000.000 TL konaklama parasını da unutmayın. Maçlar için şehrimize gelenlerin yaptıkları alışverişler de size bonus olsun. Dikkat edin, yapılan reklamiteden hiç bahsetmiyorum bile.
    Hele sevgisi...
    Sanki hiç pazar günü maça gitmediniz. Sanki o Bolu'nun tüm ara mahallerinden, sokaklarından akın akın stada gelen Bolulu taraftarların gözlerindeki ışıltıyı, heyecanı hiç görmediniz. Yarenlerin şu küçük şehrin büyük gururu için söyledikleri nameleri hiç duymadınız. Sanki Bolu'nun dışından gelerek; Denizli'yi, İstanbul'u, Ankara'yı dolduran, yeri göğü inleten binlerce kırmızı beyaz aşığı hemşerilerimizin sayısına şahit olmadınız. Size heyecan vermiyor olsa bile.    
    Tüm bunlara rağmen bu kulübün kapısına kilit vuralım, sosyal aktivitesi zaten zayıf ilimizde hep beraber sadece tüm dünyaya tavuk, hindi yetiştirelim bu bize yeter mi diyorsunuz?
    Bir de, bence o Bolu'nun paralarını alıp götürüyorlar dediğin sporculara da saygılı olun. Süper lig ve Bank Asya ligi dâhil, yabancılar hariç; koskoca Türkiye'de milyonlarca kişi arasından yetişen sadece 500 sporcudan bahsediyoruz. Sadece 500. Onlar Allah vergisi yetenekle bu paraları almayı hak eden insanlar. Aynı bir konserine yüzlerce bilet parası ödediğimiz Megastar Tarkan gibi. Bu sporcuların ilimizde kaldıkları süre içinde Bolu'da aileleri ile bizim gibi yaşayıp, bizim gibi harcama yaptıklarını da unutmayalım.
    Ya o alt yapıda spor yapma imkânı bulan, belki de kahve köşelerinden, kötü alışkanlıklarından uzaklaştırılan gençler.
    Yapma Kamuran Bey, bu kadar acımasız olmayın. Şu kulübü birilerinin çiftliğiymiş, asalak bir kurummuş gibi gösterip insanlara yanlış mesajlar vermeyin, onları galeyana getirip günaha girmeyin. 
    Bu kadar saldırmayın, belki bir gün Sayın Necip Çarıkçı'nın yerine siz başkan olursunuz.
    Ha bu arada bu yazının bir yerlere vıcık vıcık yağ mı yaktığına, yoksa gerçekleri mi yansıttığına bırakın samimi okuyucularımız karar versin.   
                                                                  
     
   

   

  • kemal8 Şubat 2010 . 17:15

   Deli Dumrul Kulübü = Boluspor  katılıyorum bnde bolusporun futbolla  hiçöbir alaksı yok bolu halkını hiç yeterince temsil etmiyor o kadar arkasıonda sponsor var bolsporda bence çok iyi  para dönüyor birinin dur demesi  ve halkın bolusporu olup çok iyi bi şekilde temsil etmeli ömrümde görürmüyüm bilmiyorum... Benim için en büüyük Bolu ama  Boluspor için aynısını diyemeyeceğim inancım kalmadı...
  • ilhan 8 Şubat 2010 . 13:06

   köşe yazarları gördüğünü ve inandığını yazar kişilerin beklentilerini yazmaz bu nedenle yazılan yazıların kime saldırdığına,kimi övdüğüne baqkmadan okumalıdır. okuyucu görüşe katılıp katılmamakta serbest olduğu gibi eleştirisinide saygı içerisinde yapmalıdır. Kendine yapılmasını istemediğin şeyleri başkasına yapmaktan kaçınmalıldır.
  • S.A8 Şubat 2010 . 05:55

   Boluspor´a ´´deli dumrul´´ kulübü yakıştırması getiren zihniyet nasıl bir zihniyetsizdir orası meçhul vesselam. Esra Hanım, size sonuna kadar katılıyorum. Şöyle birşeyde ekleyesim var ya hani ; bu değerli başkanımız Necip Bey ve Boluspor hakkında ileri veya geri konuşan zihniyetler bir kez olsun ceplerinden para verip maç izlediler mi? Ya da bu kulübün nasıl yönetildiğini sanıyorlar ki. Bu kadar basit midir? Bundan önce ki başkanların döneminde neredeydik yahu? Akl-ı Selime Davet ediyorum..
  • Mehmet Okur6 Şubat 2010 . 14:23

   Karamanlı Efendi. Esra Hanımı  bizde seviyoruz. Fakat bir önceki yazısı iyi değildi.  Yazısını Boluspor Başkanın ve dar çevresinin etkisinde, taraf gözüyle yazdığı çok açık.. Köşe yazarı tabiki eleştirilecek. Bundan gocunmamalı. Bu arada sadece yazıya değil, yazıyı ortaya çıkaran konuyu da irdelerseniz. Benim eleştirimi daha iyi anlarsınız  Boluspor bu tip hesplara feda ediemiyecek kadar büyüktür. Sevgiyle..
  • İsmail Sönmez5 Şubat 2010 . 19:24

   Esra Hanım yazılarınızı büyük beğeniyle okuyor ve takip ediyorum. Bir avuçluk şehirde kimin dost kimin düşman olduğunuda görün. "Doğrucu"nun yanında pek kimse yer almaz. Güç herşeye bedel. Mantık bundan öteye gitmez. Siz bildiklerinizi ve gördüklerinizi yazmaktan hiç çekinmeyin. Doğru birdir. Gün gelir devran döner. Bu Boluspor hepimizin.
  • karamanlı5 Şubat 2010 . 19:19

   ya mehmet okur sen ne provakatör adamsın, bu yazının becikoğluyla, ortaklarıyla, turyapla ne alakası var. Sen türkçe okuma yazma bilmiyorsun herhalde. En büyük Boluspor. Sevmeyenler kendileri bilir.
  • Mehmet Okur5 Şubat 2010 . 16:51

   Dinime söven müslüman olsa! Resistance  efendi! Peki.. Esra Hanım harika yazılar yazıyorsunuz! Yerden göğe kadar haklısınız. Boluspor Telekom arazisine Kolej yapamayacağı için büyük bir gelirden oldu....Vay nalçak Becikoğlu.. vay nalçak ortakları.. Neyseki TURYAP var ve Boluspor Koleji için  daha iyi bir yer bulur!
  • Resistance5 Şubat 2010 . 14:40

   ya Mehmet Okur,allahını seviyorsan gerçek kimliğini bir açıklasana.Nedense her haberde Esra hanım hakkında olumsuz görüş bildiriyorsun.Acaba bir garezin mi var anlamadım.Sanki bir yaran varmış gibi.Gerçi gerçek kimliğini açıklayacak yürek olduğunu zannetmiyorum.Kusura bakma...
  • Burak Şener5 Şubat 2010 . 12:08

   (devam) Ayrıca bütün büyük kulüplerin gayimenkulleri, yatırımları, reklam pazarlama ve satış stratejileri vardır. Ne isteniyor? "spor kulübü olmaktan çıktı" diye yorumlar var. Seneye veya ileride bir gün süper lige çıkarsa Boluspor ne yapılacak? Yaklaşık 15 milyon TL gelir elde edilirse yok biz kendi yağımızla kavrulmak istiyoruz ticari işletme değil burası paranız size kalsın mı denilecek. Dedi ya geçenlerde Tayyip Erdoğan "izan sahibi olun" diye. İstemeyerek de olsa aynen katılıyorum...
  • Burak Şener5 Şubat 2010 . 11:57

   Buraya yazı yazan 10-15 kişinin düşüncesini halk böyle düşünüyor diye geçiştirmek, at gözlüğü bakış açısıdır.Ben Esra hanımın yazdıklarına katılıyorum.  Bence Boluspor kulübü 2 lira park parası veripte 5 sene lafını yapanlardan kurtulmak için, geleceğe yönelik sabit getirisi olan bir yatırıma soyunmuştur ama ihaleyi kaybetmiştir. Bunu bu kadar dallandırıp abartmak niye anlamıyorum? Yoksa İhaleyi alanlar çok mu üzülmüş çok mu kızmış 3 liralık yeri 2 liraya değilde 5 liraya alınca.
  • Kamuran Alagözoğlu 5 Şubat 2010 . 11:29

   Esra Hanım Boluspor bir dernektir. Derneğin ihaleye girmesi bile yasal değildir. Zaten kolej olayı da tam bir hikayedir. 5 milyon 140 a Boluspor´da kalaydı ihale ne olacaktı sorarım size. Yöneticiler bu parayı aralarında toplayıp alacaklarmıydı. Teminatı mı yakacaklardı? Burada Boluspor Telekom´a çalışmıştır. İhaleyi alacağından değil, yüksek rakamda Becikoğlu grubunun kucağına bırakmak için fiyat yükseltmişlerdir sadece.
   Bolu´da Boluspor kulübü herşey demek haline dönüşmüştür. Ben kulübü kapatalım demiyorum. Bolu´nun kanını emer hale getirilen kulübün bu durumunu eleştiriyorum. Kendi yağıyla kavrulan sporcu yetiştiren bir kulüp istiyorum ben. Ayrıca kimsenin size saldırdığını falan düşünmüyorum. Halkın eleştirileridir bunlar. Demek ki halk sizin gibi düşünmüyor demektir bunun anlamı.
  • Mehmet Okur5 Şubat 2010 . 10:41

   Köşe yazarı eleştirilere açık olmalıdır. Samimi okuyucu kimdir ? Sizin yazdıkalrınızı onaylayanmı ? Boluspor, spor kulüubu olmaktan çıkmıştır. Ne mi olmuştur? Deli Dumrul Kulübü olmuştur.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın , dostlarınız sizi geçsin.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak