Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

ÜZÜLMEYİN

Esra Yıldız

  3 Şubat 2010

   

    Bir arazi satışa çıkıyor.

    Almak isteyenler, beklendiği gibi bildiğimiz isimler.

    Taliplilerin arasında bir kuruluş ismi dikkat çekiyor. İhaleden bir gün önce basın açıklaması yaparak araziyi istediğini ve ihaleye katılacağını ilan eden Boluspor kulübü...

    Amaçları; araziyi almak ve bu sayede yapmak istedikleri Boluspor Koleji projesini hayata geçirmek. Eminim ki bu fikir; benim gibi birçok Boluspor ve eğitim fanatiğini de heyecana boğdu.

    Yönetim kurulunun basın toplantısında dediği gibi bu sayede hem Boluspor ismi daha da markalaşacak, hem eğitime bir kurum kazandırılacak, hem de kulübe bir gelir kaynağı daha eklenecekti.

    Biliyorum ki yönetin kurulu içinde bu ihaleye katılacak güçte birçok yönetici olmasına rağmen, takdirlerini kulüp menfaatine kullanarak bu haklarından Bolu için feragat ettiler.

    Aslında ihalede kendilerini zorlayacak isimleri biliyor ve bence bunun için bir gün önce basın toplantısı yaparak bu şahıslara mesajlarını ulaştırmak istiyorlar.

    Belki de karşılarında kendilerini zorlayabilecek grubun içersinde, Boluspor Başkanlığı ve her zaman Bolulu olmakla övünen Boluspor yöneticiliği yapmış işadamlarının yer alması kendilerini umutlandırıyor. O gün geldiğinde heyecanla, özellikle bu gün ihaleyi kazanan grubun ve diğer katılımcıların kendileri ile birlikte Bolu için, Boluspor'un geleceği için hareket edeceği beklentisi ile ihaleye katılıyorlar.

    Ancak yanılıyorlar.

    Kulüp başkanı üzgün ve kırgın...

    Dudaklarından zorla şu kelimeler dökülüyor; "Bolu halkı kiminle yarıştığımızı çok iyi biliyor. Boluspor´un geleceğini kurtarmak istiyorduk ama olmadı. Hayırlı olsun"

    Üzülmeyin...

    Bizler sizin gibi gerçek Bolulu ve Bolusporlular olarak biliyoruz ki

    Sizler bu kulübü hiçbir menfaat elde etmeyi hedeflemeden aşk ve özveri ile yönetiyorsunuz. Evet, bizler biliyoruz ki mesafe almaya çalıştığınız hizmet yolunda karşınıza birçok engel çıkıyor ve bu sizleri çok yıpratıyor. Hele birde sizden gibi gözüken, lafa gelince mangalda kül bırakmayanlardan gördüğünüz engeller varken. 

    Dünya fani.

    Emin olun ki zaman çabuk geçecek, tarih; sizin gibi gerçek Bolu âşıklarını sonsuza dek altın harflerle yazacak, diğerleri de unutulana dek hafızalarda sadece zengin olarak kalacaklardır.                                                                                    

  • cahil8 Şubat 2010 . 13:25

   okul yapmak için illa oradaki arsamı gerekiyor,Boluspor başkanı arsalarından birini  boluspor´a hibe edebilir isminide ölümsüzleştirebilir.Hem 1 günde arsayı alıp okul yapılmasına karar verildiğine göre fizibiliteside yapılmıştır herhalde ,yoksa esnaftan alınacak yardımlarla mı okul dikilecek tam çözemedim.
  • salih zeki3 Şubat 2010 . 23:08

   Bence Esra Hanım ın yazısı diğer yazıları gibi gayet yerinde olmuş, bazı eleştirilerin dozu kaçmış diye düşünüyorum.
  • aaazz3 Şubat 2010 . 22:57

   bence çok güzel bir yazı olmuş.boluspor sevgisi herkes için aynı değildir.
  • Ali Kale3 Şubat 2010 . 17:09

   Esra Hanım ne güzel yazıyordunuz öyle..hem nalına hem mıhına vuruyordunuz.. Hoşumuza da gidiyordu yazılarınız. Adam gibi adam "olmadığı halde, sırf yalakalık olsun diye bu ünvanı verilenlerin yanında "kadın  gibi kadın" duruşunuzla sizinle gururlanıyorduk.
   Son yazı size puan kaybettirdi. Tutulacak tek yanı yok.. üzgünüm.
  • cuma3 Şubat 2010 . 11:52

   yine de kazanan taraf düşündürüyor hadi bize hayırlısı...
  • CUMA3 Şubat 2010 . 11:51

   Bu rekabetten Bolu ya faydalı bir şey çıkar umuyorum.
  • Özbolubeyi3 Şubat 2010 . 11:22

   Çok kötü bir yazı.. vıcık vıcık  yağ kokuyor! Köşe yazarı, kaç tane Bolulu ile konuşmuşta Bizler Bolu halkı diye yazıyor? Bu yazının kabul görür tarafı yok.
  • Mehmet Okur3 Şubat 2010 . 10:57

   Ne Boluspor u.. Proje falan yok.. Necip Çarıkçı,yı Ahmet Baysal bile yalanladı.  Belediye Başkanı ile Necip Çarıkçı projesi bu!  TURYAP ın BOLUSPOR Kollejinde ne işi olur? Araziyi alalım sonra kolej yapamadık, parselleyip TURYAP üzerinden satarız projesi olur bu ancak!
   Esra hanım, okul falan yapılır, projesinden de Nedret bey yararlanır mı diye düşünüyordu yoksa!
  • hissi olmayın3 Şubat 2010 . 09:26

   Esra hanım yanılıyorsunuz diyemiyecem. Çünkü sizde çok iyi biliyorsunuz ki Boluspor´un böyle bir projesi falan yok. Çarıkçı´nın iyi niyetli olmadığını da çok iyi biliyorsunuz. Ama bütün bunları bile sırf o araziyi alanların içinde Tanju çizmeci ismi olduğu için böyle yazıyorsunuz. Merak etmeyin orada Bolu için çok güzel şeyler yapılacak. Saygılar.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Dün, dünle beraber gitti cancağızım; bugün yeni şeyler söylemek ( yapmak ) lazım.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Yerlikaya Turizm