Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Işıklandırma mı eziyet mi?

Esra Yıldız

  20 Ocak 2011

     Şu stadın ışıklandırma işi kaç kişiyi mağdur etti. Mağdur etmeye de devam ediyor.

     Sorumluların yakından ya da dolaylı olarak siyasetle uğraştıklarını düşünecek olursak, bu durum ilerleyen süreçte kendilerine ayak bağı olacak gibi.

     Işıklandırmanın; o günlerde sanki yapılır yapılmaz hizmete girecekmiş gibi, ihale kanununa göre parası hazırlanmadan, alelacele ihalesi yapıldı.

     İlgili memur, bu işi üstlenen ağalara güvendi. Çünkü onlar "Siz yapın ihaleyi, korkmayın. İş devam ede dursun. Biz paranın sözünü aldık. İş bitene kadar gelir" demişlerdi. Aynı kişilerin, ışıklandırmanın ilk açıldığı gün, saha ortasında yaptıkları havalı yürüyüş hala gözlerimin önünde...

     Memurlar da ne yapsın? Denilenlere ve diyenlere güvenerek ve "Şu il epeydir gıpta ile beklediği ışıklandırmaya kavuşsun" diye kendilerini riske attılar.

     Şimdi korkuyla "Bu iş ne olacak?" diye bakıyorlar. Eminim evlerinde huzurları da yoktur.

     Eski başkan Necip Çarıkçı'nın takip ettiği ve ettirdiği söz konusu paranın, sonrasında takipsizlikten olacak, bir türlü gelmeyişi, işi zaman geçtikçe daha da zor duruma soktu.

     Sonrasında para ödenecek olsa bile, bir zaman sonra "Zimmet çıkabilir" diye kimse imza atmaya yanaşmaz oldu.

     Ya müteahhit? Herkes işi müteahhit bir an önce bitirsin diye, neredeyse onun başında bekledi. Adamcağız ne yapsın? Parasız pulsuz, işi borç harç bitirdi. Sonra ne oldu? Para gelmeyince, zaten krizin patlak verdiği günlerde iyice yara alarak zora giren yüklenici, icralarla baş başa kalıverdi. Ne altında arabası kaldı, ne de ticareti.

     Zaten eski teknoloji olan şu ışıklandırmanın kaç kişiyi mağdur ettiğini görüyor musunuz?

     Şimdi soruyorum. Başta milletvekilleri, belediye başkanı ve ilgili yardımcıları, bu işi başlatan eski başkan Necip Çarıkçı; sizler bu durumdan rahat mısınız? Hiç içinizde bir sızlama olmuyor mu?

     Bir de; bittiği halde yanmayan ışıklandırmaların yukarıdan baktığı yeşil zeminde, bu ilin takımı, süper lige çıkmak için son yılların en önemli mücadelesini verecek.

     Hiçbir şeyi şansa bırakmayacak kadar kritik olan bu ikinci yarıda, bir de bu yüzden mağdur olan insanların ahlarıyla niye uğraşalım?

     Şu işi el birliğiyle bitirin ki; yakın zamanda yapılacak genel seçim yüzünden, sıkça uğrayacağınızdan emin olduğum maçlarda tribünlerden tepki almayın.

     Unutmayın; şu memlekette koskoca stat yapıp, hediye eden başbakan bile yuhalanıyorsa, size neler yapılabileceğini aklıma bile getirmek istemiyorum.

   
   

   

   

   

   

   


   


   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Dün, dünle beraber gitti cancağızım; bugün yeni şeyler söylemek ( yapmak ) lazım.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak