Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Kurtlar Vadisi "Bolu"

Esra Yıldız

  25 Şubat 2011

     Belki de olanlar Boluspor tarihinde bir ilk.

     Daha ligin bitmesine 12 hafta varken ve takım şampiyonluğu kovalarken, içerden ve dışarıdan çıkan başkan adayları bir bir adaylıklarını açıklamaktan geri kalmıyorlar.

     Dün, özelikle Sayın Becikoğlu'nun yaptığı 1995 model minibüs çıkışı ve verdiği demeçler; bana göre Diyarbakır maç sonucunun bile önüne geçti. Tabii verilen demecin içinde şu anda ki başkan ve yönetimin gözünün içine baka baka "Boluspor'u süper lige ben çıkaracağım" iddiasında bulunması, şu takımın iddiasını sürdürüyor olmasının yanında oldukça düşündürücü.

     Bu saatten sonra şunu çok net olarak söyleyebilirim, Boluspor'da kongre süreci maalesef olmaması gereken bir dönemde başlamıştır.

     Bu durumun sorumlularını belki de bu camia hiç mi hiç unutmayacaktır.

     Şimdi bizim Kurtlar Vadisi'nde rol alanları sıralarsak; Sayın Emin Semercioğlu, Sayın Yılmaz Becikoğlu, Sayın Necip Çarıkçı ve Sayın Allaaddin Yılmaz'ın diğer tüm iyi ve kötü karakterlerin önüne çıktığını hemen görebiliriz.

     Burada kilit ismin, her zaman Sayın Allaaddin Yılmaz olduğunun bir kez daha altını çizmem gerekir.

     Sayın Becikoğlu'nun, önümüzde yapılacak kongreye, güçlü bir listeyle ve daha evvelki kongreden çok daha donanımlı olarak gireceği kesin. Ve karşısında kimin olacağını da şimdiden kestirmek zor...
   
     Ama bir gerçek var ki Emin Semercioğlu'nun bu süreçte, kendi çabalarıyla gelişen şu andaki durumdan faydalanmak isteyeceğidir. Ya Becikoğlu kartını öne sürerek kaybettiği Necip Çarıkçı desteğini tekrar arkasına alacak, ya da Becikoğlu ile sıcak ilişkilere girip, kulüpten alacağının tahsili garantisiyle kendisini destekleyecektir. Söz konusu kararların uygulamaya geçirilmesinde Diyarbakır maçı sonucunun da çok önemli olduğunu hatırlatmak isterim.

     Necip Çarıkçı'nın bu durumda nasıl bir davranış içinde olacağını geçen zaman içinde hepimiz göreceğiz. Onunda önünde iki üç seçeneğin olduğunu görmek hiçte zor değil. Birincisi çekilen reste ses çıkarmayarak "ne haliniz varsa görün" demek, ikincisi destek vererek başkan yaptığı, sonrasında ki uygulamalarından rahatsız olarak desteğini çektiği Emin Semercioğlu'na tekrar Sayın Becikoğlu'na karşı destek vermek, üçüncüsü de aynı Sayın Becikoğlu'nun yaptığını yaparak kılıcını çekip kongrede aday olduğunu açıklamak.

    Tüm bu seçeneklerin yanında, kurt bir siyasetçi olduğunu, geçmişte başını yediği bürokratlarla ispat eden Sayın Alaaddin Yılmaz'ın tavrı çok önemli.

    Necip Çarıkçı yakınlığıyla bilinen Sayın Başkan'ın, ilk bakışta yine onu destekleyici yönde tavır alması beklenirken, Sayın Becikoğlu'yla şu anda gündemin öncelikli maddelerinden biri olan "Kent Meydanı" projesiyle yakın ilişki ve işbirliği içersinde olmasını da unutmamak gerekir.

     Bir diğer unutulmaması gereken detayda; yakın geçmişte Necip Çarıkçı isminin milletvekilliği ile anılması ve bu adaylığa Sayın Yılmaz'ın verdiği açık destekle kendi partisi içinde ki muhaliflerin hem kendisine hem de ismi geçen Sayın Çarıkçı'ya beslediği olumsuz duygulardır.

     Neyin ne olacağını kestirmek zor... 

     Buyurun hep beraber gerçek kurtlar vadisine...

                                                     

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Milli egemenlik öyle bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar, mahvolur. Milletlerin esirliği üzerine kurulmuş müesseseler her tarafta yıkılmaya mahkumdurlar.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Yerlikaya Turizm