Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Her yerde, her zaman.....

Dumlu Demircioğlu

  5 Mayıs 2016

          KALİTE, KALİTE, KALİTE. Şu TBMM'deki kavgalar, bir vatandaş olarak beni ve elbette ki sizleri de çok üzmüştür. O GAZİ MECLİSDE kafaların çalışacağı yerde yumruklar çalışmıştır. Ne kadar acı ve feci. Vah vah.
          Birde kalkmış seçilme yaşının 25 olmasını düşünüyorsunuz. Siz 25 yaşında bir milletvekilini oraya sokun, görün bakalım böyle kavgalar nasıl oluyormuş, o zaman kan gövdeyi götürür. Şimdi bile anlaşıldı ki bu beylerin yaşları dahi milletvekili olmaya müsait değil.
         Ben, şahsen 1950 yıllarından beri meclisi takip ederim. Böyle bir şuursuzca kavga şimdiye kadar olmamıştı. Şahsen o kavgayı yapan kişiler adına son derece üzüldüm. Hiçbiri kendini savunamaz, hepsi suçludur.
          BÜYÜK TÜRKİYE'NİN BÜYÜK MİLLET MECLİSİ. Oraya layık olanlar gitmeli yumruğu, kolu kuvvetli olanlar değil, aklı mantığı bilgisi, görgüsü, tecrübesi, vatan sevgisi, millet sevgisi olanlar gitmeli. 40 yaşından aşağı olanlar gitmemeli.
         Eski yıllarda senatörler vardı ve yaşı 40'ı geçenler seçime girerlerdi..... Neden.... Şuurlu, bilgili mümtaz bir topluluk için.
          Bana göre, damarlarında asil Türk kanını taşımayanlar mebus olmamalı.
          1920 Nisanındaki mebuslar vatan millet aşkı için toplandılar. Ve neticede bunca yıldır, hür bağımsız demokrat laik hukuk devletini kurarak, CUMHURİYET'TEN bütün milletin nasibini almasını sağladılar.
          Kalite, bütün meslek ve iş kollarında geçerlidir. Mesleğini ve görevini yanlış eksik yapanların yeri olmamalıdır.
          Milletin idaresinde evvela dürüstlük, ciddiyet, bilgi göz önüne alınmalıdır. Asla kalitesizliğe ödün verilmemelidir. Buna dair yasalara çok acil ihtiyacımız vardır.
          İlk okullardan başlayarak, üniversitelere kadar evvela kalite.
           İşini, görevini, mesleğini, yapamayan veya beceremeyenlerin kıçına tekme vurulması için şiddetle bir yasaya ihtiyacımız vardır.
                                               

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklâlden mahrum bir millet, medenî insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye lâyık sayılamaz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak