Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Büyük-Bütün Şehir mi....?

Dumlu Demircioğlu

  23 Şubat 2018

     Büyük-Bütün Şehir mi....?
     Türkiyemizde bir kaç senedir uygulanan büyük şehir yasasının neler getirdiğini ve neler götürdüğünü toplum ve hatta uygulayanlar gördüler. Hiçbir şey getirmedi ve maalesef çok şeyler götürdü. Bu gerçek görüldüğü, bilindiği halde halen israr edilip diğer şehirleride bu uygulamaya tabi tutmak kararındasınız...
    Kırsal kesimi bitirip,nüfusun nerde ise tamamını şehirlere dökmenin ne kadar pahalıya mal olduğunu halen anlamadınız mı...?
     Üreten Türkiye'de nüfusun %70'i kırsal kesimlerde yaşardı ve Türkiye kendi kendine yeten bir ülke iken şimdi mercimeği dahi yurt dışından alıyorusunuz.
    İstanbul-Ankara-İzmir-Antalya-Bursa şehirleri bu göçden dolayı yaşanacak şehir olmaktan çıkmışlardır. Bolu vilayetimiz dahi bu göç sebebi ile büyük sıkıntılar yaşamaya başlamıştır.
    İnsanların arzu ve istekleri,ihtiyaçları asla bitmez. Sorunlar büyük şehirlerde devamlı artar, başa çıkamazsınız. Ne kadar geliriniz olsa bile giderlerinizi katiyyen karşılamaz, bu seferde vatandaştan akla hayale gelmeyecek vergiler alınmağa başlanır.
    Kısaca demek istiyorumki: zararın neresinden dönerseniz kardır.
    Köylümüzü köyünde yaşatınız. Şu anda nüfusun % 7'si köylerde.Ne kadar acı.Yıllar içinde üreten toplum bu gün tüketen toplum olmuştur.
    Uyum yasaları çalışmaları varmış, fısıltılara göre illerdeki Özel İdareleri kapatıp belediyelere devredecekmişsiniz. Küçük İlçe belediyelerini de kapatacakmışsınız. Anlaşılan odur ki bütün yetkiler seçilmişlerde olacak, atanmışlar (mesela Valiler ne yapacak) boşboş oturacaklar mı...?
    Türkiye'nin 1/4 nüfusu İstanbul'da. Yarın Kanal İstanbul yapılır ise, ikinci bir İstanbul Trakya'da olacak, nüfüsuda en az 40 milyon olur.
   İhtiyaçlar ve sorunlarla nasıl başa çıkacaksınız...? 
    O halde mutlak surette Üreten toplum yaratmalıyız. Köylüyü köyde tutmalıyız. Milletin efendisi köylümüzdür.Türkiye ekonomisinin temeli Ziraattır. Tarıma dayalı sanayi olursa, geçerlidir.
   Devletimizin en önemli el atacağı konu GÖÇÜ ÖNLEMEKTİR.
                                            Dumlu DEMİRCİOĞLU
   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Şüphe etmek, bilmeye atılan ilk adımdır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak