Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Ahlak Üniversitesinin Mantık Fakültesi...

Dumlu Demircioğlu

  5 Haziran 2018

     Ahlak Üniversitesinin Mantık Fakültesi…
     Hepimiz TÜRK toplumu olarak çeşitli konularda birbirimizden şikayetçiyiz. Herkes kendisine göre haklı... Ama en haklı olan kişi ise, haksızlıklara asla dayanamayanlardır.
      Mesela: içinde bulunduğumuz bu mübarek Ramazan Ayı'nda verilen ve savurganlığın zirvede olduğu iftar yemekleri. Özellikle resmi kurumlar bu masrafı nerden karşılıyor... Bana göre devletin bütçesinden.. Çok Yanlış.
       Diyanet, devamlı İSRAFTAN bahsediyor, bütün israfların haram olduğunu söylüyor, ama asla kendisi bunu uygulamıyor, geçici görevle yurdun dörtbir tarafına gönderilen konuşmacılar, o camilerdeki asıl görevlilerin bildiklerini kürsülerden söylüyor. Mesela, yine zaman israfı deniliyor. Cuma ezanı okunuyor ve fakat konuşma bir türlü bitmiyor, cemaat gecikince farz namazı sonrası süratle camii terkediyorlar, diğer namazlar kalıyor.
         Bolu'da orman arazimiz % 53'lerden % 65'lere çıktı denilince beynim durdu...? Bu ormanlarımız nasıl çoğaldı şaşırdım... Yine TARIMDA dünya birincisiyiz denilince ben kafayı yedim.
     Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde herhalde bu sene HUKUK FAKÜLTESİ'Nİ açacağız denilince de ne yalan söyleyeyim üzüldüm. Ama doğru.!
      Bolu girişinde sağ tarafda 2 hapisane ve biraz ilerdede kavşakta heyula korkunç gösterişli bir ADLİYE binası var... O halde Bolu'ya bir hukuk fakültesi gerekli...? 240 bin tutuklu, hükümlü hapishanelerde. Sıra ile gece uykularında yataklar paylaşılıyor... Ne kadar acı ve sonsuz üzüntü...
     Türkiyemizde son yılların devlet ekonomisi inşaat üzerine...?
      551 milyar doları toprağa beton olarak gömmüşüz. Ev alanlar zaten ultra zenginler. İşin içine banka krediside girdimi vay o bankanın haline...?
       TÜRK milleti olarak toparlanmamız lazım. Kat'iyyen İSRAF yapmamalıyız. Devlet asla israf yapamaz. Yetkililer ve görevlilerin FAZİLET sahibi olmaları şart. Faziletin ne olduğu eğer biliniyorsa...? Ama olmuyor bir türlü...
        O halde ben derim ki mutlaka bir AHLAK ÜNİVERSİTESİ açalım ve ona bağlı olarakda MANTIK-VİCDAN FAKÜLTESİNİ eğitim-öğretime sunalım. Ne dersiniz sayın okuyucularım, yoksa ben kafayımı oynattım.
                                  Dumlu DEMİRCİOĞLU
   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Sadelik, iyilik ve doğruluk olmayan yerde büyüklük yoktur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Yerlikaya Turizm