Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Et- Ekmek

Dumlu Demircioğlu

Et- Ekmek
  30 Ekim 2021

       ET – EKMEK

       Nüfus olmuş 83 milyon. Bir taraftanda deniliyorki 3-5 çocuk daha yapın. Anadolu ve köyleri tamamen boşalmış, şehirlere hucüm var, tarlalar ekilmiyor-üretim yok. Amma insanların mecburi tüketimi var - dolayısiyla et-ekmek sıkıntıları, yoklukları başladı ve fakat hiçbir tedbir alınmıyor. Üzerine üzerine tarlalara beton dökülüyor.

         Şu Bolumuza bir bakar mısınız---- Dünün buğday-arpa-mısır tarlaları, bugün apartmanlarla ve inşaatlarla yok edilmiş durumda. Hiçbir şey değişmedi…. Yine aynen eski yıllardaki gibi TARIMI göz önüne alan yok.

         Ve devam ediyor---- Ekilecek biçilecek tarım arazilerine inşaat ruhsatı veriliyor ve mesela Kalıcı Konutlarda hiç mısır tarlası kalmadı…… Şaşılacak bir durumdur bu uygulamalar. Eski tas eski hamam ..???

        Ne acıdır ki Ankara Belediyesi muhtaç ailelere günde 1 ekmek ve ayda bir kilo ET dağıtacak. Düşüncesi bile felaket. Bu uygulama gösteriyorki çok yakın zamanda bu millet ET-EKMEK bulamayacak. ÇÜNKÜ: Bir kanun çıkardınız ve tarım arazilerini iskana açtınız…. OLAMAZ. Bir kanun çıkardınız Şehirleşme ve Büyük Şehir Yasası icat ettiniz, köylerde kimse kalmadı. ÜRETİM BİTTİ. Hububata elveda,..

       İkinci Cihan harbinde Avrupa kıtası 33 milyona yakın insanını kaybetti. Yurdumuzda ise hiç kimsenin burnu bile kanamadı, çünkü harbe girmedik.. Bizi idare eden o muhteşem kadro bunu başardı. Üstelik hiç kimsede açlık-yokluk çekmedi. Çünkü tarımımız çok çok kuvvetli idi. Kendi kendimize yetmiştik, taaki 1980'lere kadar. Üreticiyi sahipsiz bırakırsanız sonuç darlıklar ve yokluklardır.

         O HALDE: ŞEHİRLERE GÖÇÜ ÖNLEYECEKSİNİZ? Büyük şehir yasasını iptal edeceksiniz. Tarım arazilerinin bir santimine bile dokunulmayacak kanunu çıkaracaksınız. İnşaat ruhsatlarını verirken kılı-kırk yarıp, asla rant ve parayı düşünmeyeceksiniz.

        Yoksa çocuklarımız ve torunlarımız ET ve Ekmek bulamayacaklar

        O CUMHURİYET SEVDALILARI, VATAN MİLLET KALKINMASI ŞUURUNDADIRLAR .

          Dumlu DEMİRCİOĞLU

   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz... Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Abant Bungalov Evleri