Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Karanlık Kalıcı Konutlar

Dumlu Demircioğlu

  1 Mart 2013

   

              1999 depreminde evi yıkılan veya ağır hasar gören ev sahiplerine, büyük devletimiz her ev sahibine kalıcı konutlardan ev verdi.

              12 seneden beri Yaşamkent ve Umutkent adı altında 2 mahallede huzurla -sükunla oturuluyor. Gerçekten de  Bolu'nun mutena bir semti oldu. Nazar mı değdi ne oldu ise, yetkililer Kalıcı Konutlar'ın gece lambalarına göz diktiler. Neymiş efendim, gece lambaları süslü imiş, aydınlatma olmaz. Güzel peki 11 senedir nerede idiniz. Bu 12.ci senede milleti karanlığa gömdünüz. Sokak lambalarına da abone kaydedin o halde. Buradaki lambalarda bloklar arasındaki sokak lambalarıdır.

             Güya, bakanla bile görüşmüşlerdi. Lambaların çok kısa bir zamanda yanacağı söylendi, hani ne oldu...? Nutuk atmak çok kolay, fiiliyat yok yok. Tam 6 aydır kalıcı konutlar karanlıkta. Basın toplantısında söylenenlerde fos çıktı.

                               Başbakanlığın emri

            Bir diğer konuda sayın BAŞBAKANIN EMRİ. Maalesef bu emir yerine getirilmiyor. Diğer bütün emirler tamam ve fakat bu emir sanki yok gibi. 65 yaşın üzerindeki bütün vatandaşlar belediye otobüslerinden parasız istifade edecekler. Şehir hatları vapurlarından ve banliyö trenlerinden parasız istifade edecekler, şehirler arası yolculuklar ise yüzde elli indirimle olacak. EMİR BU. Ama Bolu'da bu emri dinleyen yok.

          Hiçbir vilayet ayrımı yapılmaksızın  uygulanacak. Bütün Türkiye'de belediyeler hazırlıklarını yaptılar ve başlattılar. Amma bizim Bolu'da maalesef ses yok. Yani BAŞBAKANIN EMRİ UYGULANMIYOR.

        Bolu'da yaşayan talihsiz yaşlı vatandaşlar. Diğer vilayetlerdeki bu imkan maalesef size yok.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ekonomik kalkınma, Türkiye'nin hür, müstakil, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı Türkiye idealinin belkemiğidir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak