Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

12 Eylül asla yargılanamaz

Dumlu Demircioğlu

  2 Nisan 2012

            Bundan 20-30 sene evvel böyle bir düşünce olsaydı,millet lanetlerdi. Çünkü 12. Eylül 1980 askeri müdahalesini TÜRK MİLLETİ istemiştir. Yaşları en az 50 ve yukarı olan bu milletin fertlerine bir sorunuz bakalım,12 Eylül neden yapıldı, diye.
             Okumuyorsunuz, soruşturmuyorsunuz, tarihden hiçbir haberiniz yok, 3-5 kendini bilmezin lafları ile dolduruşa geliyorsunuz ve 12 Eylül'ü yargılamak istiyorsunuz veya o yönde taraf oluyorsunuz. Şurasını unuyorsunuzki - TÜRK MİLLETİNİN EN AZ 50-60 milyon çoğunluğu bu yargılamayı onaylamıyor. Onaylamaz. Çünkü, 12 Eylül 1980 müdahalesi, vatanın yeniden kurtuluşu günüdür. Cumhuriyetin yeniden varedilişi dir. Demokrasinin yeniden teessüsüdür.
             1970 lerde başlayıp, on yıllarca devam ettirilen, 68 olaylarınıda içine alan, bitmez tükenmez kan gövdeyi götüren olaylar her geçen gün arttıda arttı. Şimdi siz Sivas'daki Madımak olayını ciddiye alıyorsunuz, haklısınız, seneler boyunca yüzlerce Madımak olayı oldu bu memlekette. Komşu komşuyu öldürdü. Çorum olayları-Maraş olaylarını nasıl unutursunuz.? Ermeniler doğu anadoluda,mesela Erzurum'da Türkleri camilere toplayıp,diri diri yaktılar.Bugün hala yanmış camilerin duvarları ayaktadır. Aynı cinayetler 12.Eylülden öncede yurdun her tarafında yapıldı.
           Üniversiteler kapalı, Liselerde devamlı tatiller, hatta ilkokul seviyesine inmiş olaylar her geçen gün artmakta. Ankara'da T.B.M.M çalışmıyor. Cumhurbaşkanını bir türlü seçemiyor. Devlet başsız.
           Adana-İstanbul-Ankara başta olmak üzere ortalama günde 20-30 kişi bir hiç uğruna öldürülüyorlar. Atılan bombalar, yakılan yerlerin hesabı belli değil. Şehirlerarası düşmanlıklar had safhada. Yaşama, konuşma, seyahat hürriyeti diye bir şey yok artık.
            Türk milleti,en az 2 sene ORDU NEREDESİN diye haykırdı,istedi.Ve 12 Eylül 1980 müdahalesi oldu.Gecikmelide olsa,çok şükür oldu denildi.
             Anında olaylar bitti.Vatan kurtuldu. Güneş doğdu.
             O zamanki Başbakanlık Müsteşarı Turgut Özal görevine devam etti. 5 Ocak kararlarını uygula denildi. Memleket yeni baştan her alanda toparlanmaya çalışıldı. 1982 anayasasına bu milletin yüzde 92 ekseryeti EVET dedi. Şimdi bile bu anayasanın idaresindeyiz. Nasıl yargılarsınız...? Son 32 senedir kurulan partiler, seçilen 4 Cumhurbaşkanı, binlerce Milletvekili, yapılan 8 genel seçim, atanan bakanlar, valiler, genelmüdürler, yapılan bunca işleri nasıl yargılarsınız. Bunları nasıl yok sayabilirsiniz.
             Son 32 senenin bütün uygulamalarını gözardı edemezsiniz. Sayın Kenan Evren ve arkadaşları, Türk milletini ve Türk vatanını yeniden hür bağımsız, cumhuriyetçi, demokrat, laik Atatürkçü bir hukuk devleti haline getirmiştir. Onların yargılanması bile düşünülemez. Türk Milleti asla nankör olamaz. Hakdan hukukdan vicdandan ayrılamaz.
            Bugünkü bütün bu uygulamaların,geçerli sistemin ve bütün VAR'ların, 12 Eylül 1980'nin eseri olduğunu unutmayalım.
   
                                                                                           

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Kuvvete dayanmayan adalet âciz, adalete dayanmayan kuvvet zalimdir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak