Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

İzmir'de bamya tarlası, Bolu'da mısır tarlası...?

Dumlu Demircioğlu

İzmir'de bamya tarlası, Bolu'da mısır tarlası...?
  7 Kasım 2020

       İZMİR'DE BAMYA TARLASI

       BOLU'DA MISIR TARLASI....?

       Milletimizin bu para sevdası nedir böyle? İslam dinini bıraktık, paraya tapan bir millet olduk. Halbuki büyüklerimizin çok güzel bir deyimi vardır.. Şöyle ki "PARA ELİN KİRİDİR" derler. 

       Hiç bir depremden, hiç bir nasihatten, hiçbir ilimden, fenden ders almıyoruz. İşte size İzmir depremi..... Biz Bolu'da da yaşadık. Karamanlı Mahallesi'ndeki Yıldız Sitelerinde neden ölümler oldu.....? Artık anlayın, parayı bir tarafa bırakın. Çünkü TEMEL BERBAT... BERBAT....

       İzmir Bayraklı'da çöken binaların temeli ne...? Sulu tarım arazisi, zamanında oralarda tarlalar var ve daha çok bamya yetiştiriliyor.

       Gelelim bizim Bolu'ya. Aynı gerçekle karşı karşıyayız. Kılıçaslan (Kalıcı Konutlar) Mahallesi'nde tarlalar var. Ekilip biçiliyor. Daha geçen hafta bu tarlalardan birine temel atıldı. Dibi su, balçık-batak.... Atılan temelde zeminden yarım metre aşağıda. Hop oldu bitti. Ve bu temelin üzerine bilmem kaç kat bina yapılacak, öyle mi.?

       Bu tarlaya inşaat yapılabiliri kim söylemiş. Kim izin vermiş. Ruhsatı nasıl almışlar.... Yetkililer yerinde görmüş mü...?

       Devlet devamlı kanunlar çıkartıyor biliyorum. Tarım arazilerine beton dökülmeyecek diyor. Belediyelere emirde var....

       Yetti artık.... Deprem öldürmez, bina öldürür gerçeği hava civa. Peki ne zaman uslanacağız. Her depremde ölümler oldukça bizler daha fena inşaatlara kalkıyoruz. Hangi mercii bu konuya el atacak...?

       Devamlı söylüyoruz. AÇLIK KAPIDA. GIDA VE SU SAVAŞLARI KAPIDA TARLALARA DOKUNMAYIN. Üretimi kısmayın. Daha çok tarımı ve hayvancılığı bitirmeyin. Bu insanlar, gelecek nesiller, et süt meyve sebze yiyecekler, beton yemeyecekler.

       Zaman geçiyor, ilgililer değişiyor ama hiç bir fark yok. Ümitler suya düştü, eski tas eski hamam... Devlet görevi akıl,mantık,ilim,bilim ve ciddiyet ister. Para pul asla düşünülemez. Menfaat, adam kayırma rüşvet artık BİTMELİDİR.

       İzmir'in dağların da çiçekler açar,

       Tarlalarında Elifler, Aydalar sararıp solar,

       Bu gidişlede Bolu'muz da ne canlar yanar..

   

                     Dumlu Demircioğlu

   

  • hayri yorgancı17 Kasım 2020 . 07:41

   Dumlu abi tebrik ederim.cok güzel bir yazı olmuş.
  • Ormancı 7 Kasım 2020 . 23:23

   Ağzına sağlık

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Şüphe etmek, bilmeye atılan ilk adımdır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak