Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

 O pis dudaklarınla beni neden öpüyorsun?

Dumlu Demircioğlu

 O pis dudaklarınla beni neden öpüyorsun?
  14 Mart 2020

       O pis dudaklarınla beni neden öpüyorsun?

       Memuriyet hayatımın bir kaç senesini de Ankara'da geçirdim. Özellikle sağlık konusunda gördüğüm uygulamalar ile sükutu hayale uğradım. Toplumun gerek adi ve gerekse salgın hastalıkları oluştuğunda, önceden hiç bir tedbirin alınmadığını gördüm. Doktor muayene etsin, reçetesini yazsın (serbest doktor vizit ücretini alsın) eczacıda ilacını satsın. Yılların sağlık politikası böyle gelmiş-gitmiş. YANİ ASLA KORUYUCU HEKİMLİK uygulaması yok. HALBUKİ....VETERİNER HEKİMLİĞİNDE ise, milyonlarca hayvanın hastalanmaması için önceden alınmış tedbirler olur ve uygulanır. Onun içindir ki, İSTİKLAL MARŞIMIZIN YAZARI MEHMET AKİF, VETERİNER olduğu için Güney-doğu bölgesinde sığır vebası hastalığında çalışmış ve yıllar sonra da Ankara'da çıkan aynı hastalık için ben, Ankara Hayvan Borsası'ndaki bir sığır vebası vakasını yakalamış olmakla, işin önemini ve vakit geçirilmeden derhal alınması gerekli tedbirler (karantina) ve aşılamalar... Viruslara bağlı sığır vebası-at vebası-tavuk vebası gibi hastalıkları Veteriner Teşkilatı bir vilayetten diğer vilayete bile bulaştırmadılar.... Ama neden? Gerçek Veteriner Fakülteleri, uzmanları ve Biyoloji Laboratuvarları olduğu için. Şimdi bunların hiçbiri yok, yok.

        Günümüzde ilimden-bilimden eser kalmamıştır. Geçen yazımda Japon'ları misal vermiştim. Evet Japonların hayat felsefesini kendimize örnek almalıyız.

       Bütün Japonlar sabah sporu yapıyorlar. Tertemiz giyiniyorlar-banyolarını hiç aksatmıyorlar. HAK-HUKUK sahibi insanlar. Dinimizdeki haram-helal meselesini Japonlar tamıtamına uyguluyorlar.

       Müslüman olan bizler, hemencicik maskeyi, el dezenfektanı, kolonyayı fırsat bu fırsat diyip çok aşırı fiyata satmakta bir beis görmüyoruz.

       Yıkanmıyoruz- sabuna aylarca elimiz değmiyor. Umumi tuvaletlerdeki kuru sabunları çalıyoruz. Belediyeler başa çıkamıyor. El yıkamadan yemeğe başlıyoruz, yemek sonrası yine elimizi yıkamıyoruz. Yıkanmadan ana-baba olunmaz. Temizlik dinin temelidir sloganı bize göre değil, Japonlara göre.

       Ben genç bir kız olsam, o sakallı gençlerin yüzüne bakmam.Bu nasıl bir salgındır sakal bırakmak.Pisliğin,virüsün tam ortası.

       Tokalaşmak- kafa kafaya vurmak çok çok yanlış. Öpüşmek daha da yanlış. O pis dudaklarınla beni neden öpüyorsun? Tuvaletten çıkıp bana elini uzatıyorsun... KISACASI.... Bundan sonra asla tokalaşmak yok, öpüşmek yok, kafa kafaya hayvanlar gibi toslamak yok.. O halde ne yapalım..

       JAPONLAR gibi karşılıklı başımızı eğerek selamlaşalım...

                              Dumlu DEMİRCİOĞLU

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Bilelim ki milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlere yem olurlar.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak