Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Beton Çorbası.....?

Dumlu Demircioğlu

Beton Çorbası.....?
  6 Mart 2021

         BETON ÇORBASI……?

         Sayın okuyucularım,inanınız şu gerçek olanı ‘’AÇ İNSAN TAŞ YER’’ gerçeğini istesenizde istemesenizde kabullenelim. İnsanoğlu için gıda ve su her şeyin başında gelir. Çünkü yaşamak için vücudun mutlak ihtiyacı olan, gıda ve sudur. Bütün kavgalar, harpler ve çalışmalar insanların gıda ve su ihtiyaçları içindir. Ve maalesef çok yakında da su ve gıda savaşları başlayacaktır.

        Hele de kendi memleketimizde bu sıkıntıların başlangıç emarelerini artık görmeye başladık. Bu gidişle daha aleni ortaya çıkacak ve her geçen sene gıda konusu gittikçe artan önemli sıkıntılara varılacaktır.

       ÇÜNKÜ: Gıda,toprakta oluşur. Yani tarlalarda, bağlarda, bahçelerde, yaylalarda, mer’alarda, çayır çimenlerde oluşur. Eğer bu arazileriniz varsa iyi, ya yoksa, ve gittikçe azalıyorsa ne olacak. Olacağı belli, yukardaki başlık.

       Bizleri yaratan yüce RABBİM, anadolumuzu ve Trakyamızıda öyle elverişli yaratmış ki, ne ekersen yüzlerce fazlasını her daim vermiş ve veriyor.

         Amma: ne acıdırki son yıllarda bu ekili alanlarımızın BİR MİLYON HEKTAR tarım alanımızı kaybettik. Buralar inşaat alanı oldu, betonla kaplandı.? Bolu’muzdada mısır tarlaları apartman oldu görüyorsunuz. Görmüyorsanız gözünüzü dört açın görün. Köyler mahalle oldu, hiçbir merkez köyümüz kalmadı ve müteahhitlerin hücumuna maruz kaldı bu köyler. Onun içindir ki:

        ET-SÜT ÜRÜNLERİ-SEBZE-MEYVELER pahallandı, bulunamıyor, alınamıyor. Ben iddia ediyorum: çok yakın zamanda 100 gram et, kuyumcudan alınacak…?

     Toplum, mecburen geleceğini düşünmelidir, hazırlıklı olmalıdır. YETER diyip, tarım arazilerine artık beton dökmeyelim YETER.

       Yoksa: gelecek nesiller mecburen BETON ÇORBASI içecekler, inanın.

                                                                                                                                                      Dumlu DEMİRCİOĞLU

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  İşinin esiri olan insan, başkasının esiri olmaz

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak