Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Bir hiç uğruna Suriye

Dumlu Demircioğlu

  15 Şubat 2013

        Komşumuz, bir yerde bizim parçamız, islam ülkesi Suriye'nin durumunu görüyorsunuz değil mi..? İki seneye yakın bir zamandır bir hiç uğruna, şu ana kadar 70.000 kişi öldürüldü. Bütün şehirler bombalandı taş taş üstünde kalmadı, koca devlet yerle bir oldu ve halende oluyor.
        Böylesine bir katliam dünya üzerinde zor görülüyor. İki düşman ülkesi birbirlerine yapabilir amma, aynı ülkenin insanları birbirlerini böylesine kırıp geçirebilirler mi ...? Evet, maalesef oluyor ve iktidar heveslileri böylesine kan içmekten herhalde hoşlanıyorlar.
       Sayın okuyucularım, işte Suriye...
       Bizim ülkemizde 12.Eylül.1980'den önceki yıllarda aynen böyle idi.
       Çorumda 'da, Kahraman Maraş'da komşu komşuyu öldürdü bir hiç uğruna.
       Sağ sol çatışmaları ilkokullar seviyesine inmişti. Orta öğretim ve Üniversiteler ölüm kalım günleri içinde idiler. Yurdumuzun tamamında artık can güveliği kalmamıştı. Bütün şehirlerde, hatta köylerde bile hiç kimse geceleri sokağa çıkamaz olmuştu. İş yerleri, evler arabalar, fabrikalar, fakülteler, caddeler, sokaklar gece gündüz bombalanıyor, taraflı tarafsız binlerce insan öldürülüyordu.
        Bakanlar, gazeteciler, görevli müdürler memurlar, çok kıymetli öğretmenler, emniyet mensupları vesaire, patır patır öldürülüyor, mitinglerde toplu katliamlar yapılıyordu.
        Kısacası, şimdiki Suriye'den  hiç bir farkımız yoktu, bu bilinsin.
        Türk Milleti yıllarca  ORDU NEREDESİN  diye haykırdı, bu da bilinsin.
        Artık memleket elden gidiyor, demokrasi ve Cumhuriyet diye bir şey kalmadı. Yasama zaten yok, görev yapamıyor, yürütme perişan, yargı şaşkın.
        Devletin başı Mecliste seçilemiyor . Cumhurbaşkanı yok.
        Nihayet 12. Eylül.1980 Müdahalesi oluyor. Ve memleket süt -liman.
       Ohhhh vatandaş rahat nefes alıyor, can güvenliği sağlandı. Katliamlar durdu. Bombalar sustu. Ölümler öldürmeler bitti.... bitti...

         Onun için kendini bilmez ve o günleri yaşamamış çoluk çocuk 12.Eylül .1980 müdahalesini soruşturamazlar, yargılayamazlar. Tarihi iyi bilmeli, gerçekleri görmeliyiz. Dolduruşa gelmeyiniz, hislerinizle  değil, mantık ve gerçeklerle yüzleşiniz. TÜRK MİLLETİ vatanperverdir, bayrağına, toprağına ölesiye düşkündür. İşte 12. Eylül 1980 milleti yeniden bayrağına ve toprağına kavuşturmuştur. Yeniden  demokrasiye ve cumhuriyetine kavuşturmuştur. Nitekim 1983 seçimleri kısa zamanda  gerçekleşmiştir.

         Sağ duyulu bu necip millet 12 Eylül'ü  yargılayamaz, ayıptır. nankörlüktür, vicdansızlıktır, günahtır.

         İşte size Suriye...
         Bir Kenan Evren'de  Suriye'ye gerekli.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak