Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Mehmetçik...?

Dumlu Demircioğlu

  23 Temmuz 2018

        Mehmetçik...?
         Her zaman ve her yerde TÜRK olmakla övündüğümüz, canımızdan aziz bildiğimiz vatanımız için askerliğini yapan her fert Mehmetçiktir.
        Kınalı kuzular diye adlandırıp askere gönderdiğimizde alınlarına kurban edilen kanların sürülmesi de onların vatan müdafaasında canlarını verebilecekleri, vatan için kurban olabilecekleri şuurudur.
         Hele-ki TÜRKİYEMİZİN her bir karış toprağı şehit kanları ile sulanmıştır.Koskoca imparatorluktan kala kala Ankara ve civarındaki Bolu dahil 5-6 vilayet düşman işgali görmemiştir. Diğer bütün en az 70 vilayetimizi çeşitli düşmanlar işgal etmişlerdir. Onun içindir ki her sene bu vilayetlerimizde, ilgili tarihte KURTULUŞ BAYRAMLARI yapılır.
        Siz bakmayın, satılmış ve aldatılmışlara, onlar tarihi bilmezler ve ileri geri konuşurlar, KURTULUŞ SAVAŞIMIZ, yıllar geçse de bugün bile hafızalarımızda capcanlıdır. Daha dün KIBRIS çıkartmasının yıldönümünü kutladık.
        TÜRK MİLLETİNİN TARİHİ hep düşmanlarla mücadele ile geçmiştir. Onun için ASKERLİK BİR VATAN BORCUDUR..
        Cumhuriyet rejimi gayet ciddi-değişmez-adaletli ve herkes için eşit şartlarda askerliği 20 yaş olarak belirtmiş,ORDUNUN ŞEREFİNİ hep korumuştur. Zamanla yıllar içinde bazı ufak tefek değişiklikler olmuş ise de, bu ciddi uygulama KAHRAMAN ORDUMUZUN varlığını devam ettirmiştir.
         Vazife, ciddiyet, görev, disiplin, şahsiyet, yaradılış, vatan sevgisi, ana-baba sevgisi-saygı ve millet sevdası PARA İLE ALINAMAZ.
       ASLA PARA HER ŞEY DEĞİLDİR-OLAMAZ...

        Hele de, konu askerlik olduğunda zengin-fakir ayırımı yapmak büsbütün milleti ikiye bölmek ve taraftar olmak gibi bir husus olur ki, bu kabul edilemez. TÜRK GENÇLİĞİ BİR BÜTÜNDÜR.
     Deniliyor ki, maliyeye para lazım...? Ben bu görüşü kabul etmiyorum.... Gerçekten para lazımsa... Lütfen İSRAFI ÖNLEYİNİZ.
         Bu gün devlet israfı son derece gözler önündedir. Bizler zamanında görev yaparken neden resmi sarı zarfları ters çevirip tekrar kullandık. Yere düşen bir toplu iğneyi alıp yerine koyduk. Gündüz ışığında asla lambaları yakmadık. Bir litre değil, 10 gram benzinin dahi hesabını verdik-mesaiye erken gelip geç çıktık vesaire....... neden, neden....? Sırf devletimizi ve maliyemizi korumak için... Öyle şimdikiler gibi har vurup harman savurmadık. Devleti kendi canımız gibi gördük, öyle yetiştirildik..... Ya şimdiki beyefendiler.... İsrafı düşünen kim...????
      TÜRK MİLLETİNE VE GENÇLERİNE PARALI ASKERLİK YAKIŞMAZ-OLMAZ..
        Bu kararlarınızdan derhal vazgeçmelisiniz.
        PARA ELİN KİRİDİR-ASKERLİĞE BULAŞTIRMAYINIZ.
                                           Dumlu DEMİRCİOĞLU

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak