Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Aradaki fark...?

Dumlu Demircioğlu

Aradaki fark...?
  6 Ağustos 2019

       ARADAKİ FARK....?

       Hayvanlar düşünürler- bilirler ve fakat konuşamazlar.

        İnsanlar ise düşünmezler- düşünemezler ve fakat konuşurlar. Ama elbetteki bu gerçek bütün insanlar için geçerli değildir.

       Hangi hayvan olursa olsun, önüne bir yiyimlik yem- gıda koyun, sizi minnetle anar-tanır ve bir sonraki yem için size minnet dolu bakışlarla teşekkür eder ve fakat siz, bir insana 99 defa iyilik yapın, sonra bir defada yapmayın, sizden kötüsü yoktur ona göre... Öyle değil mi...?

       Yüzlerce-binlerce sürü halinde dolaşan hayvanlara bakın, ne kadar disiplinli-muntazam ve eşit haklar içinde hayatlarını devam ettirirler, ama birde şu insanlara bakın, 10-15 kişinin çalıştığı bir dairede bile, hiç birini derli toplu, disiplinli muntazam saygılı göremezsiniz..?

        Bizler şu içinde yaşadığımız yıllar içinde maalesef huzurlu değiliz..... Çünkü biz Cumhuriyetin yetiştirdiği nesiller olarak evvela VATAN SEVGİSİ- BAYRAK SEVGİSİ ile büyütüldük.

        TARİH-COĞRAFYA okuduk ve yurdumuzu, etraf komşu devletleri ve dünyayı tanımayı öğrendik.

       Daha ilkokul- ortaokul sıralarında iken gazete okumayı, abone olmayı, memleket ve yurt dışı olayları takip etmeği ve hele hele radyodan haber dinlemeyi hiç kaçırmazdık, dolayısiyle kültürümüzüde artırırdık.

        Şimdiki nesillere bakıyorsunuz, en basitinden Bolu İlinin komşu illerini bilmiyorlar..... 3.80 kuruştan 1 kilo 750 gram patates kaç lira eder çıkaramıyorlar, ortaokullar dahil, hatta liseliler.

        Ne oldu bize..... Bu yetişen nesillerin sonu ne olacak.?

        Daha doğrusu millet olarak nereye gidiyoruz... Gazete bayilerinde gazeteler- dergiler sabah geldiği gibi duruyor, okuyan yok. Sadece bu mu.?

          Hiçbir merakımız yok, takip etmiyoruz, geçmişi ne düşünüyoruz ve ne de gelecek için bir planımız var. Eğitimimizi ve kültürümüzü artırmak için hiç bir gayretimiz maalesef yok.

         Coğrafyamız, varlıklarımız ne alemde..?

         Toplumumuz böyle diyelim ve fakat Üniversitelerimiz ya nasıl..? Bir Üniversite Rektörü demedimi ki -Bu vatanın savunucuları ve devamlılığını sağlayanlar okumamış-cahil kitledir- Aman yarabbi, hiç böyle bir düşünce ve gerçek olabilir mi...? Boşuna dememişler -millet aya-biz yaya.

        Hiç adı var, bilimi olmayan üniversitelerden mezun olanlar bu memlekete faydalı olabilirler mi.?

        Kısacası, derdimiz çok.... Çare ise maalesef yetersiz. Benim en büyük üzüntüm ise sanayide ve tarımda üretememek... Hep tüketirseniz ve hesapsız İSRAF EKONOMİSİNİ benimserseniz, imkanı yok toparlanamayız.

       GÖÇ önlenecek -Büyükşehir yasası iptal edilecek- İskana açılan tarım arazileri yasası iptal edilecek, başka çaresi yok ve mutlaka köyler, köylüler, üreticiler yerinde kalmalı ve desteklenmelidir. Mahalle anlayışı kaldırılmalıdır.

        VATAN SEVGİSİ ONUN VARLIĞINI KORUMAKLA VE ÜRETMEKLE GEÇER.

                                                                          Dumlu Demircioğlu

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. Bugün yarına dünle beslenerek yol alır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bry Turizm