Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

İsraf mı- Masraf mı...? 

Dumlu Demircioğlu

  17 Kasım 2017

     İsraf mı- Masraf mı…? 
      Cumhuriyet kurulduğunda milletimiz yokluklar içinde idi. Yol yok, su yok, tarım ürünleri ve sanayi ürünleri bulunmuyor. Nüfusun yüzde sekseni köylerde, ayaklarında ayakkabı yok, çarık var. Tarım tamamen öküzün sırtında. Kağnı arabaları en makbul ulaşım vasıtaları.
     Yavaş yavaş Cumhuriyetin o müthiş kalkınma hamleleri devam ettikçe, millet yokluk-kıtlık günlerini hatırlayıp, her konuda tasarruf etmeğe başladı. EN BÜYÜK ZENGİNLİK TASARRUFDUR düsturunu bırakmadı.
     Ya şimdi: Maşallah milletimiz ve her yaştan insanımız yarış halinde, aklınıza gelen bütün kalemlerde başta devletimiz olmak üzere müthiş masraf ve neticede de israf peşinde...?
     Milliyetçi Hareket Partisi'nin bir zamanlar kadrosunda bulunan gerçek vatansever, ilerici ve milliyetçiliğin şuuruna ermiş, Türk Milleti felsefesinin doruğundaki Sayın Agah Oktay Güner'in İSRAF EKONOMİSİ ADLI ESERİNİ OKUYUNUZ.
     Ayağını yorganına göre uzat deyimini niçin nesillerimize öğretmiyoruz. Niçin okullarımızda İSRAF-MASRAF adlı derslerimiz yok.
    Devletin bütün imkanlarını niçin şahsi işlerimizde kullanıyoruz Resmi arabalardaki beyaz plakaları niçin yasaklamıyoruz. Hele hele kendi keyfimize resmi arabaları kullanmak ne derece haklı ve yerinde...?
     Bizim nesil deli miydi ki, resmi mektup zarflarını bile ters çevirip ikinci defa kullandı, bir toplu iğneyi bile yere düşürmedi, senede bir defa her memura bir kurşun kalem tahsis etti. Gündüzleri elektrikleri yaktırmadı. Kağıt israfının önüne geçti, hesap makinesi bile şart olan dairelerde kullanıldı. Daha daha nelere dikkat edildi de Cumhuriyetin nesilleri bu günlere devletimizi taşıdı.. Ya sizler, iş başındakiler..?
     Evvela büyükler uygulayacak ve sonrada küçükler öğrenecek Derhal bir tasarruf seferberliğine geçmek gerekir... Yoksa nereye kadar bu çılgınca israf ve tüketim...?
      Bir tek misal: Bir günde yurdumuzda fırınlardan çıkan ekmek adedi 82 milyon. Her gün bunun 5 milyonu israf ve çöpe gidiyor. Bütün akla gelen mal ve hizmetlerde de akıl almaz israf içindeyiz.
      Hiç bir ihtiyaç yokken Türkiye'nin her yerinde boz-yap cadde ve sokaklara harcanan paralar, halk üzülüyor-müteahhitler seviniyor. Nerede iktisat fakülteleri-nerede Ekonomi Bakanlığı? 
      Bütün mesele İDARECİLERİMİZ... Vatan sevgisi ve milliyetçilik şuuru her zaman için TÜRK MİLLETİNİ koruyup kollamaktır.
     TÜRK'ÜN TÜRK'TEN BAŞKA DOSTU YOKTUR. Yeter artık, dış devletlere el açmayalım.
                                                     Dumlu DEMİRCİOĞLU   
   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak