BolununSesi, yazılmayanları ve yazılamayanları yazdığı için OKUNUYOR

Temenni edilir ki...

Dumlu Demircioğlu

  12 Haziran 2015

        Zararın neresinden dönülürse kardır misali, benim şahsen temennilerim var, şöyle ki.....
       Bundan böyle İNŞALLAH vatanımızın tabiat yapısı, şimdikilerin DOĞA dediği coğrafi yapımıza el vurulmaz.
       1- Tarım arazilerinin iskana açılması kanunu derhal iptal edilir, edilirse Bolu'da tarlalara beton dökülmez, dökülmesin asla.
        2- Karalar bitti, denizlere hücum başlamıştı, inşallah bu yasada iptal edilir ve ATAKÖY sahili, o canım deniz doldurulmaz.
        3- İstanbul Boğazı'ndaki koylara beton kazıklar çakılamaz. bu yasada inşallah iptal edilir.
        4- Ormanlarımız bir vesile ile inşallah otel motel haline dönüştürülemez. Yeter , yeter, yurdumuzda orman kalmadı.
        5- Her ne mücbir sebep olsa dahi, milyonlarca ağaç kesilemez, bu yasalarda derhal iptal edilmeli. 3.cü hava alanı demek İstanbul'un perişan olacağı demektir yaşam bakımından.
         6- Hele de Kanal İstanbul projesi, hiç durmadan derhal hemen iptal edilmelidir. Kanal İstanbul yapılırsa Trakya mahvolur, Marmara Karadeniz mahvolur ve netice olarak coğrafi yapımız mahvolur.
       7- Her canlı ölümü tadacaktır, tamam, güzel. Ve fakat bile bile o denizlerdeki canlıları mahvetmek acaba cinayet değil midir..?
        8- Makul şüphe yasası derhal iptal edilmelidir.
        9- İç güvenlik yasası insan haklarına aykırıdır. Hukuku ortadan kaldırıyor. Her insanın yaşama, savunma, düşünme özgürlüğüne asla ve asla gem vurulamaz. O zaman demokrasi nerede derler? Milli bayramlarımız eskisi gibi ve dahada çoşku ile kutlanmalıdır.
         10- Vatan, millet, devlet, BAYRAK sevgisi herşeyin üzerinde olmalı yeni nesillere asla bu değişmez kurallar öğretilmelidir. Mesela: Okullardaki andımız söylemi yeniden başlatılmalıdır.
        11- Kamu ve çalışanları, öyle pejmurde kıyafetle değil, saç sakalla değil, kravatlı iyi giyimli olmaları şart koşulmalı.
        12- Yeniden ciddiyet, görev şuuru, bilgili mesai, topluma hizmet başlamalıdır. Şahsiyetli devlet memuru kişilere, helede siyasi kişilere kul köle olmaz. Haysiyet ve şerefli olmak en büyük meziyettir.
         13- Bolu' da uygulanan 18. madde. Kanun mu büyük, Tapu mu büyük, Hak ve hukuk, tapulu mülk hiçe sayılarak millet birbirine düşman edildi, derhal bu 18. madde iptal edilmelidir.
          Ama gerçek şu ki bu milletin yüzde altmışı yukarıda yazılanları canı gönülden istiyor ve mutlaka cumhuriyet rejimine bağlı ciddi bir hükümet kurulmasını arzuluyor.
                                                                 

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz... Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Eymen Home