Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

30 milyon

Dumlu Demircioğlu

30 milyon
  23 Şubat 2021

       30 MİLYON

       Gözünüzün önüne getiriniz, en büyük kağıt paramız olan 200 lirada kaç tanesi 30 milyon eder. Eski para ile ne kadar biliyor musunuz…?

      30 trilyon…. Türk lirasının düştüğü duruma bakar mısınız…?

       Daha doğrusu liranın bir kabahati yok… Kabahat bizlerde ve yetkililerde… Bu yazıyı içim burkularak yazıyorum…

         Gençliğimizde İstanbul’da Beşiktaş maçlarına giderdik. O zamanların kıymetli parası ile, ancak İsmet Paşa Stadı'nda duhuliye bileti alarak BİR liraya (20 ekmek bedeli) maçları seyrederdik. Bu fiyatlar senelerce hiç değişmedi. Ve o zamanlarda takımdan sorumlu kaptandı. Hemen her oyuncu bir teknik direktördü. Kaptan takımı çalıştırır,hazırlar ve maçlara kesinlikle hakkı olan oyuncu çıkarılırdı. Torpil diye bir şey asla düşünülemez (şimdiki gibi).

         Beyefendi teknik direktörmüş ve sıkı durun, kulüpten 30 milyon alacakmış, öyle anlaşmışlar. Bu milyonlar gazete kağıdımı…? Yaptığın iş ne…? Oyuncu oynamasın-sen hiçsin…. Birkaç ay teknik direktörlük kursuna gitmek, bilahare milyonlarla oynamak demek mi… ?

        Türk Devleti bugünkü durumuna, topraklarını şehit kanları ile suladıktan sonra geldi… Öyle har vurup harman savurmıyalım. Sonrada kalkıp enflasyondan hiç söz etmeyelim.

        Zaten Türk futbolu bu yıllarda çok çok gerilerde kalmıştır. Biz eski maç delileri olarak gerçekten futbol seyrederdik, kalbimizin çalıştığını anlamazdık. Bütün oyuncular ölümüne maç yaparlardı. Şimdikiler düştüğü yerden kalkamıyorlar…. Zaten yerli futbolcu yok artık, hepsi yabancı. Bugün bir Beşiktaşlı, Fenerli ve Galatasaraylı takımını sayabilir mi ..? Biz eskiden bırak büyük takımları.Beykoz’un, Emniyet’in- Vefa’nın, İstanbulspor’un vesaire takımlarını ezbere bilirdik .

         Soruyorum sizlere: Bir Metin Oktay var mı, bir Lefter varmı, bir Beşiktaşlı Recep var mı, bir Vedii, Faruk var mı… Yok. Kim var. Arda. Büyük Atatürk ne demiş . (Ben sporcunun ahlaklısını severim)

        O halde bana göre Klüplerden Teknik Direktörlüğü kaldıracaksın.

        Bu kadar paraya kendi çocuklarımıza ver... Bak ne Metinler çıkacak.

        Atatürk adı stadlardan silindikçe, futbol meraklıları maçlara gitmez oldular. Oyuncu-seyirci bütünleşmesi olmazsa maçın değeri hiç olmaz.  O halde ehven fiyatlarla seyirciyi futbola koşturalım. Ne imiş şimdiki uygulama Pasolig... Ben paramla maça giremedikten sonra neye yarar. Kısacası Futbola, maçlara, klüplere bayağı bir değişiklik gerek, önce anlayış, takım sevdalılığı, vatan sevgisi, birlik-beraberlik.

        Dumlu DEMİRCİOĞLU

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Biz dünya medeniyeti ailesi içinde bulunuyoruz. Medeniyetin bütün icaplarını tatbik edeceğiz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak